Ledger Nano S İncelemesi

Dijital para birimleri için donanım cüzdanı endüstrisi, madeni paralarını güvende ve potansiyel olarak riskli çevrimiçi depolama sunucularından uzak tutmak isteyenler için çok sayıda heyecan verici seçenekle birlikte hızla büyüyor..

Ledger Nano S Hem dijital varlıkları depolamak hem de ödeme yapmak için kullanılabilen sağlam güvenlik özelliklerinden oluşan bir Bitcoin, Ethereum ve altcoin donanım cüzdanını temsil eder. Bu donanım cüzdanıyla ilişkili ayırt edici özelliklerden bazıları, kullanım kolaylığı, hızlı ödeme yapma yeteneği, yüksek düzeyde güvenlik ve daha fazlasını içerir..

Ledger Cüzdan şirketi 2014 yılında Fransa’da kuruldu ve o zamandan beri Ledger büyük ilgi görmeyi başardı. Ledger ekibi, hızla piyasadaki en büyük donanım cüzdanı sağlayıcılarından biri olmayı başardı.

TREZOR gibi diğer donanım cüzdanları piyasada daha uzun süre kalırken, Ledger bununla başbaşa olarak görülüyor..

Bu Ledger Nano S incelemesinde, kullanılabilirlik, güvenlik ve rahatlık gibi birkaç farklı yönü ele alacağız..

Kamuoyu Mahkemesi

Görünüşe göre yorum gönderen kullanıcıların çoğu Ledger Nano S’den memnun değil..

Birçok kullanıcı, özellikle donanım cüzdanları genellikle daha fazla madeni paraya sahip olanlar tarafından kullanıldığından, “geceleri iyi uyumak” için harika bir yöntem olarak adlandırdı. Halk ayrıca cihazın sorunsuz çalıştığına inanıyor ve çoğunun cihazla ilgili büyük bir şikayeti yok.

Bununla birlikte, cüzdan, birden fazla dijital para birimine sahip olanlar ve çoğunu aktif olarak kullananlar için en iyi seçim olmayabilir. Bunun nedeni, cihazdaki düşük depolama alanıdır.

M-cüzdanda bir dijital para birimini saklarken ve kullanırken, kullanıcıların o jeton için belirli bir uygulamayı indirmesi gerekir. Şu anda, donanım bu uygulamalardan yalnızca ikisi veya üçü için yeterli depolama alanına sahiptir. Bu, farklı bir para birimi kullanmak isterseniz bir uygulamayı kaldırmanız ve başka bir tane yüklemeniz gerektiği anlamına gelir..

Bu süreç, özellikle bir bilgisayarın yakınındaysanız oldukça basittir. Ancak, sürekli olarak farklı dijital para birimleri kullanarak ödeme yapanlar için sıkıntı yaratabilir..

Kullanıcı arayüzü

Ledger Nano S’nin kullanıcı arayüzü, akıcı bir kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır..

Cüzdanı kullanmak, piyasadaki diğer çoğu donanım cüzdanının kullanımına benzer ve işlem oldukça basittir. Donanım cüzdanı ilk kez kurulduğunda, kullanıcıların bir pin seçmesi gerekecektir. Daha sonra, özel anahtarların oluşturulması için kullanılabilecek 24 kelimelik bir tohum verilecektir..

Ledger Nano S Pimi

İlk kurulum yaklaşık üç dakika sürer ve çoğu zaman tohumunuzu güvenli bir yerde saklamak için yazmak zorunda kalır. Cihaz kurulduktan sonra, kullanıcıların, tercih ettikleri dijital para birimine bağlı olarak cihazı kullanmak için gerekli uygulamaları yüklemeleri gerekecektir. Bu uygulamalar para göndermek veya almak için kullanılır – cüzdanınızın paralarınızı saklamasına yardımcı olmak gibi bir amaçları yoktur..

Bir Chrome uzantısı da mevcuttur ve işleri daha da kolaylaştırır. Başlıca işlevleri hesap ayrıntılarına erişmek, donanım cüzdanı aracılığıyla Bitcoin göndermek, para almak için Bitcoin adresleri oluşturmak ve ayrıca döviz kuru ve kullanım dili dahil olmak üzere uygulamanın çeşitli ayarlarıdır..

Harika bir özellik, Ledger Nano S’nin mevcut Bitcoin cüzdanlarıyla da çalışmasıdır. Kullanıcıların madeni paraları saklamak için ek bir cüzdan kurmaları gerekmez. Desteklenen çevrimiçi cüzdanlardan bazıları, Electrum, MyCelium, Copay, MyEtherWallet ve Bitgo’yu içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir..

Şu anda Ledger Nano S şu dijital para birimlerini desteklemektedir: Bitcoin, Ethereum, LiteCoin, Zcash, Dash ve Stratis. Cihaz, ödeme göndermeyi, ödeme almayı, hesap ayrıntılarını kontrol etmeyi ve birden çok adresi yönetmeyi destekler.

Ledger Nano S, dijital para birimlerinin nasıl çalıştığını ve işlemlerin ardındaki temel bilgileri anlarsanız, anlaşılması genellikle kolaydır ve bilmeseniz bile, almak oldukça kolaydır. Donanım cüzdanı ayrıca iki düğme ile kontrol edilir, bu nedenle kullanıcı hatası marjı oldukça küçüktür..

Güvenlik

Donanım cüzdanları, dijital para birimlerini saklamanın açık ara en güvenli yolunu temsil ediyor.

Donanım cüzdanları bazı güvenlik kusurlarıyla birlikte gelirken, çoğu cüzdanı sağlayan şirketin hatası yerine kullanıcı tabanlıdır..

Kullanmayı seçerseniz Ledger Nano S (veya bu konuda başka bir cüzdan) güvenlik tohumunuzu bir bilgisayar yerine kağıda not etmek veya cüzdanı enfekte olma potansiyeline sahip PC’lerde kullanmaktan kaçınmak gibi özel önlemler almanız gerekir..

Teorik olarak, Ledger Nano S cüzdanının bilinen bir güvenlik açığı yoktur. Bu bir donanım cüzdanıdır ve bir bilgisayara bağlı olmadığında, hacklenmesi neredeyse imkansızdır.

Erişilebilirlik / Uygunluk

Ledger Nano S’de madeni paralarınıza erişmek, bir bilgisayar kullanımını gerektirir. Cüzdanın bir USB ile takılması gerekiyor. Evdeyseniz ve zamanınız varsa bu gerçekten bir rahatsızlık olmasa da, hareket halindeyken jetonlarınıza erişmek biraz zor olabilir.

Donanım cüzdanlarının gerçekten kolaylık sağlamak için tasarlanmadığını, daha ziyade uzun süreler boyunca büyük miktarlarda güvenli depolama için kullanılması amaçlandığını unutmamak önemlidir..

Bu nedenle, “Kahvemin parasını BTC ile öderim” seviyesine geçmek istiyorsanız, en iyi bahsiniz cep telefonunuzda bir çevrimiçi dijital para cüzdanı kullanmak olacaktır..

Diğer donanım cüzdanlarıyla karşılaştırıldığında, Ledger Nano S’nin kullanımı kolaydır. Madeni paralarınıza kolayca erişilebilir, ancak farklı belirteçler için birden fazla uygulamayı kaldırıp yüklemek zorunda kalmak sıkıcı olabilir.

Son Düşünceler / Öneriler

Ledger Nano S donanım cüzdanı, çoğu dijital para meraklısının ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır. Kullanımı kolay bir arayüz, güzel madeni para erişilebilirliği ve harika güvenlik özellikleri sunar.

Sonuç olarak, Ledger Nano S bir nedenden ötürü pazarda liderdir: tokenlerini koruyarak kullanıcıların güvendiği bir ürün üretir ve işi etkili bir şekilde yapar..

Ledger Nano S satın almakla ilgileniyorsanız, bunu yapabilirsiniz İşte.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me