LocalBitcoins 2012’den beri Bitcoin alıcılarını ve satıcılarını açık, eşler arası bir pazarda buluşturuyor. Yerel Bitcoin’leri güvenli ve kullanımı kolay bir ticaret platformu olarak önermenin birçok nedeni vardır. Bu Yerel Bitcoins İncelemesinde, Yerel Bitcoins hakkında sevdiğim yönleri ve platformu kullanmaktan nasıl yararlanabileceğinizi açıklayacağım.

Yerel Bitcoins Anahtar Bilgileri

İncelemeye girmeden önce, Yerel Bitcoins’i kullanmanın en önemli noktası sağduyu kullanmaktır. Yerel Bitcoin, geleneksel anlamda bir borsa değildir. Banka hesabı bilgilerinizi girip Bitcoin satın almazsınız. Bunun yerine, Yerel Bitcoin, Bitcoin satın almak ve satmakla ilgilenen diğer insanlarla tanışabileceğiniz bir yerdir. Bu nedenle, işlem yapacak tüccarları seçerken dikkatli olmalısınız. Yerel Bitcoins, dolandırılmadığınızdan emin olmak için önlemler alırken, şikayette bulunmak sinir bozucu ve zaman alıcı olabilir.

Yerel Bitcoinleri Diğer Borsalardan Farklı Kılan Nedir?

Yukarıda bahsettiğim gibi, Yerel Bitcoins diğer borsalardan farklıdır çünkü bu bir ticaret borsası değildir. Coinbase, Kraken veya Bitstamp gibi büyük borsalarda bir hesap açtığınızda, satın alma ve satma komutlarınızı finanse etmek için banka hesabınızı doğrudan ticaret platformlarına bağlarsınız. İşlemlerinizi kolaylaştırmak karşılığında bu borsalar işlem ücreti alır.

Yerel Bitcoin’ler farklıdır. Diyelim ki Yerel Bitcoins üzerinden Bitcoin satın almak istiyorsunuz. İlk olarak, Yerel Bitcoins’de bir hesap ve cüzdan oluşturursunuz, ancak banka hesabı bilgilerinizi doğrudan Yerel Bitcoinlere bağlamazsınız. Bunun yerine, Bitcoin’e sahip olan ve bunları size satmak isteyen diğer kullanıcıları ararsınız.

satın alma seçenekleri

Bir döviz kuru ve istediğiniz şartlarda Bitcoin satmayı teklif eden bir kullanıcı bulduğunuzda, işlemi müzakere etmeleri için onlara mesaj atarsınız. Ardından, kişiye ödeme yapmanın bir yolunu bulursunuz. Çevrimiçi alım satımlar için, bir banka, PayPal (ücretler uygulanır) veya başka bir nakit transferi yoluyla nakit depozito kullanabilirsiniz. Veya bazı durumlarda, şahsen buluşabilir ve kişiye Bitcoin karşılığında nakit para verebilirsiniz, dolayısıyla Yerel Bitcoins adı.

Ödeme yaptıktan sonra Bitcoin’ler Yerel Bitcoins cüzdanınıza aktarılır ve buradan kendi kişisel cüzdanınıza taşıyabilirsiniz..

Yerel Bitcoinlerde Dolandırıcılıktan Nasıl Kaçınılır

Dan beri Yerel Bitcoin eşler arası bir değişimdir, işlemleriniz yalnızca anlaşmanın diğer tarafındaki kişi kadar güvenilirdir. Yerel Bitcoin’ler, çevrimiçi ödeme yaptığınızda tüm Bitcoin’leri emanette tutar, bu nedenle onlar için ödeme yaptığınızı kanıtlarsanız, Bitcoin’ler size bırakılır. Ancak, anlaşma yaptığınız tüccarları incelerken birkaç basit önlemi uygularsanız, şikayette bulunmak zorunda kalmamak oldukça kolaydır..

Bir işlem yapmayı düşündüğünüzde, işlem geçmişleri hakkında daha fazla bilgi görmek için tüccarın kullanıcı adını tıklayın …

tüccar örneği

Bir tüccarı değerlendirdiğimde aşağıdaki kriterleri aramayı seviyorum:

  1. 50 BTC’den fazla işlem mi yaptılar??
  2. 100’den fazla işlem tamamladılar mı??
  3. Geri bildirim puanları% 97 veya daha yüksek mi??
  4. Bir yıldan fazla bir süredir Yerel Bitcoin’lerde mi bulunuyorlar??
  5. Bilgilerini Yerel Bitcoins ile doğruladılar mı??
  6. 20 veya daha fazla kullanıcı bu tüccara “güveniyor” mu??

Bu altı sorunun cevabı “evet” ise, o zaman muhtemelen iyi bir ticaretiniz vardır. Yukarıdaki örnek ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, CeruleanShine kullanıcısı güvenilir bir tüccar için tüm kriterlerimi karşılıyor. Bu kişiyle bir işlem yaparken kendimi rahat hissederim.

Tabii ki, Yerel Bitcoin’de yeni bir kullanıcı olarak itibarınızı da inşa etmelisiniz. Bazen bu, ticaret sayınızı ve geri bildirim puanlarınızı artırmak için daha az saygın tüccarlarla daha küçük işlemler yapmak anlamına gelebilir. Bu ilk takasları 200 doların altında tutmanızı öneririm, böylece bir şeyler ters giderse çok fazla para için kancaya düşmezsiniz.

Tüm çevrimiçi işlemler için Yerel Bitcoins, emanet koruması sağlar. Satıcı, Bitcoin’leri bir Yerel Bitcoins emanet hesabına yerleştirir (ayrıca satıcının Yerel Bitcoins işlem ücreti olarak% 1 eklemesi gerekir). Ardından ödemeyi satıcıya gönderecek ve işlemi “ödendi” olarak işaretleyeceksiniz. Satıcı ödemeyi aldıktan sonra emanet tutarını serbest bırakır. Satıcı paranızla birlikte kaçmaya çalışırsa, yerel Bitcoins’e ödeme belgesi ile birlikte şikayette bulunabilirsiniz ve size emanet tutarını serbest bırakır..

Yerel Bitcoinleri Nerede Kullanabilirsiniz??

Eşler arası bir değişim olarak Yerel Bitcoins, merkezi olmayan ve her yerden kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Nakit ödeme yapabileceğiniz ve banka kullanmanıza gerek olmadığı için, bölgenizde başka kullanıcılar olduğu sürece, dünyanın hemen hemen her yerinde Yerel Bitcoin kullanarak alıp satabilirsiniz. İki ana istisna vardır; Yerel Bitcoin’ler, düzenlemeler nedeniyle Almanya’da veya New York eyaletinde mevcut değildir.

Ne Kadar Satın Alabilirsiniz ve Nasıl Ödeyebilirsiniz?

Yerel Bitcoin işlemlere sınır koymaz. Ne kadar ticaret yapmak istediğinize karar vermekte özgürsünüz. Satış yapıyorsanız, kendi fiyatlarınızı da belirleyebilirsiniz. Genel olarak, saygın satıcılar, döviz kurunda daha az deneyimli olanlara göre birkaç dolar daha fazla emir verebilirler..

Yerel Bitcoins, tüccarları için 50’den fazla olası ödeme yöntemi sunar. Kullanıcılar, iTunes hediye kartlarından postayla gönderilen paraya kadar her şeyi kullanarak Bitcoin satın almayı kabul edebilir. Siz ve tüccar nakit transfer yöntemi konusunda hemfikir olduğunuz sürece, istediğiniz gibi ödeme yapabilirsiniz.

Localbitcoins ödeme yöntemleri

Yerel Bitcoinlerde nakit olarak Bitcoin satıyorsanız, tersine çevirmesi zor bir işlem türü talep etmek mantıklıdır. Nakit para yatırma, banka havaleleri ve banka havaleleri bu nedenle popülerdir. Birinin Paypal üzerinden kredi kartı kullanarak ödeme yapmasına izin verirseniz, o kişi sizden Bitcoin satın alabilir ve ardından kredi kartı şirketiyle işleme itiraz edebilir ve sizi parasız bırakabilir. Birçok Yerel Bitcoin kullanıcısı anonim olduğundan, böyle bir planı yapan birini bulmak zor hatta imkansız olabilir..

Yerel Bitcoinlerde İşlem Yapma Ücretleri

Yerel Bitcoins, platformdaki alıcılardan herhangi bir ücret almaz. Aslında, tüm anlaşmalar doğrudan eşler arasında yönlendirildiğinden, Yerel Bitcoins nakit işlemlerinin hiçbirini işlemez. Satıcılar için, Yerel Bitcoins her işlem için% 1 ücret alır. Bu ücret, satıcının işlem yapma sürecinin bir parçası olarak Yerel Bitcoins ile emanete koyduğu miktara eklenir. Bazı satıcılar, bu% 1’lik ücreti alıcıya Bitcoin döviz kuru üzerinden bir fiyatlandırma şeklinde aktaracaktır..

Yerel Bitcoins Güvenliği ve Gizlilik

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve kara para aklamayı önleme yasalarına sahip diğer ülkelerdeki birçok tüccar, bir anlaşmayı kabul etmeden önce onlara kimlik kanıtı göndermenizi ister. Bu, Müşterinizi Tanıyın (KYC) adlı bir uygulamanın parçasıdır ve ABD’deki yasalar menkul kıymet satan tüccarlar için zorunludur. Anonimliğinizi korumak istiyorsanız, genellikle kimlik doğrulaması olmadan işlem yapmaya istekli başka tüccarlar bulabilirsiniz..

Yerel Bitcoin Ticaret Platformunun Genel Değerlendirmesi

Umarım beğenmişsindir Yerel Bitcoin gözden geçirip faydalı buldu. Genel olarak, Yerel Bitcoins yerleşik bir platformdur ve çoğunlukla Bitcoin ticareti yapmanın güvenli ve düşük ücretli bir yoludur. Kiminle anlaşma yapacağınızı seçerken iyi karar verdiğiniz sürece, Yerel Bitcoin’ler tüm ticaret ihtiyaçlarınız için harika bir platform olabilir. Bitcoin yatırımına başlamak için kolay bir yol olarak tavsiye ederim.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me