Luno, kripto para biriminin en çok konuşulan ifadelerinden biri olan “Ay’a!” Yı yakalama eğiliminde olan bir borsa için oldukça uygun bir isim. Değişim, Amerika ve Avrupa’da bulunan kripto para meraklıları için nispeten bilinmiyor. Bununla birlikte, bu Luno incelemesinde, bu gelecek vaat eden kripto para birimi borsası ile faaliyet gösterdikleri bölgelerden bazılarını ve ticaret yapmanın faydalarını ve dezavantajlarını keşfedeceğiz..

Luno, 2013 yılında Güney Afrika’da kuruldu ve şu anda dünya çapında 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Şirketin kullanıcı tabanı, Bitcoin’in muazzam büyümesi ve benimsenmesiyle birlikte son birkaç yılda çarpıcı bir şekilde büyüdü. Luno’nun yaklaşık 2 milyon müşterisi var ve bugüne kadar 2 milyar doların üzerinde ödeme gerçekleştirdi..

Luno Anahtar Bilgileri

Nasıl çalışır

Luno incelemesi. Luno kayıt süreci

Luno kayıt süreci

Hesap oluştur

Luno incelemesi sırasında bir hesap oluşturduk ve olağan kayıt ve güvenlik önlemlerinden geçtik. Süreç oldukça basitti. Luno, bugünlerde çoğu borsa gibi, herhangi bir şüpheli etkinlik durumunda yaptığınız her girişi size bildirecek.

Gösterge Paneli

Gösterge tablosu oldukça iyi organize edilmiş, ancak diğer bazı köklü oyunculara kıyasla gördüğümüz en etkileyici değil. Dolayısıyla, hemen işlem yapmayı planlıyorsanız, 2 faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) etkinleştirin ayarlar ilk uğrak noktanız olmalı.

İçinde cüzdanlar, hem fiat hem de kripto para fonlarınıza erişim bulabilirsiniz. Banka hesaplarına para yatırmak ve banka hesaplarından para çekmek çocuk oyuncağıydı ve dijital cüzdanlar arasında para göndermek ve almak elbette blockchain teknolojisi sayesinde daha da kolaydı.

Luno Borsası

Luno ticaret platformu, incelediğimiz diğer platformlara kıyasla oldukça basittir. Ancak yine de kullanabileceğiniz her zamanki araçlara sahipsiniz. İçerirler sipariş defteri, basit çizelge, yer sipariş fonksiyonu ve son işlemler listesi.

Sipariş kutusu aracılığıyla belirli bir fiyattan sipariş vermek kolaydır. Ancak piyasa siparişi vermek o kadar sezgisel değildir. Bunu yapmanın en iyi yolu, sipariş defterinde veya son işlemler listesindeki en son fiyatı tıklamaktır, böylece doğru bir fiyat elde edersiniz. Bu, düzenli olarak pozisyonlara girip çıkmak isteyen aktif tüccarlar için potansiyel bir sorun olabilir..


Eklendiğini görmek istediğimiz bir özellik, Ethereum’u doğrudan ulusal para biriminizle satın alma yeteneğidir. Şu anda, Ethereum ile değiştirmeden önce Bitcoin satın almanız gerekiyor..

Luno incelemesi. Luno kripto piyasalarında ticaret yapmak

Luno kripto piyasalarında ticaret yapmak

Ne yazık ki, grafik paketi çoğu kripto para birimi çifti için uzun vadeli veri sağlamaz. Bunun nedeni büyük olasılıkla Luno’nun sınırlı veri akışıdır. Doların rezerv durumu nedeniyle çoğu kripto para birimi çiftinin ABD Doları ($) cinsinden ölçüldüğünü unutmayın. Sonuç olarak, platforma daha fazla kullanıcı eklendikçe yerel para birimi çiftleri için veriler zamanla iyileşmelidir..

Daha deneyimli tüccar, uluslararası fiyatları takip etmek için TradingView gibi gelişmiş bir ticaret platformu kullanmak isteyebilir. İşlemlerinizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazır olduğunuzda, TradingView’de grafik oluşturma konusunda harika bir başlangıç ​​kılavuzumuz var.

Arbitraj

Arbitraj, aynı varlığın farklı yerlerdeki farklı fiyatlarını tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Örneğin, küresel olarak farklı borsalarda Bitcoin fiyatını USD ($) cinsinden takip ederseniz, muhtemelen bunların bazen önemli ölçüde farklılık gösterdiğini göreceksiniz..

Luno’da Bitcoin için fiyat farkının bazı günlerde diğerlerine kıyasla oldukça büyük olduğunu fark ettik. Bu nedenle, tüccarlar Luno hizmetini kullanırken bunu akılda tutmalıdır. Ayrıca, uluslararası kripto para birimi fiyatlarını belirleyen merkezi bir otorite olmadığını unutmayın, çünkü bunlar arz ve talep tarafından belirlenir..

Desteklenen Para Birimleri

Şu anda Luno, yalnızca aşağıdaki para birimlerindeki hesapları desteklemektedir:

 • Euro ()
 • Endonezya Rupiahı (IDR)
 • Malezya Ringiti (MYR)
 • Nijeryalı Naira (NGN)
 • Güney Afrika Randı (ZAR)

Mobil Ticaret & Cüzdan Uygulaması

Mobil cüzdan, Luno araç setine güzel bir ektir. Uygulamada gezinmek ve para aktarmak oldukça kolaydı. Ancak grafik uygulaması, biraz fazla basit olması açısından masaüstü sürümüne benzer. Arayüz, gelecekteki güncellemelerde bir revizyon yapabilir.

Luno incelemesi. Luno uygulamasının kullanımı oldukça kolay görünüyor

Luno uygulamasının kullanımı oldukça kolay görünüyor

Gelişmekte olan pazarlarda, cep telefonlarının diğer tüm internet erişim biçimlerini çok geride bıraktığını unutmayın. Geleceğin işleri hareket halindeyken bir akıllı telefonla yürütülecek. Müşterilerine mükemmel mobil uygulamalar sağlayan borsalar büyük avantaja sahip olacak.

Ticaret Ücretleri

Luno’nun işlem ücretleri ülkenize ve desteklenen ulusal para birimine bağlıdır. Avrupalı ​​ve Endonezyalı müşteriler için ücretler oldukça rekabetçidir ve sırasıyla% 0,20 ve% 0,25’dir. Diğer yerler için ücretler daha pahalı olsa da.

Bu üzücü çünkü bunu diğer borsalarla olumlu bir şekilde karşılaştırmıyor. Kripto para birimi endüstrisi olgunlaştıkça ve rakipler olay yerine geldiğinde bu ücretler neredeyse kesinlikle düşecek..

Luno incelemesi. Luno'nun işlem ücretlerinin bir dökümü

Luno’nun işlem ücretlerinin bir dökümü

Depozito & Para Çekme Ücretleri

Para yatırma ve çekme ücretleri genellikle oldukça rekabetçidir. Ancak kriptodan Luno kripto cüzdanınıza transfer yapıyorsanız, ilgili blok zincirinden alınan ücretlerin geçerli olduğunu unutmayın. İşte Ethereum blockchain ile ilgili bir örnek. Luno ücret yapısının ayrıntılı bir açıklamasını ayrıca İnternet sitesi.

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Luno kullanmanın belki de en büyük dezavantajı, mevcut sınırlı sayıda kripto para birimidir. Bugüne kadar sadece Bitcoin ve Ethereum’da işlem sağlıyorlar. Ancak bu, Coinbase ve Gemini gibi diğer köklü şirketlerin modeline uyuyor. Bu şirketler, saygın madeni paralarla ticaret yapmayı ve düzenleyicilerle uygun ilişkiler kurmayı tercih ediyor.

Bu avantajlara rağmen, tekliflerine iyi bilinen bazı paralar eklemek ve dolayısıyla yeni müşteriler çekmek Luno’nun yararına olabilir..

Transfer Limitleri

Her zaman olduğu gibi, günlük transfer limitleriniz hesap doğrulama düzeyinize bağlıdır. Seviye 1, tüm para çekme ve para yatırma işlemlerinde düşük bir maksimum sınıra sahiptir. Muhtemelen, bu, kripto para piyasalarında ayaklarını ıslatmak isteyen ilk kez yatırımcılar için olacak..

Seviye 2, aylık olarak cömert bir para yatırma ve çekme miktarı sağlar ve seviye 3, düzenli olarak büyük miktarlarda kripto para birimi ticareti yapan / taşıyan yatırımcılar içindir:

Luno incelemesi. Luno'nun ticaret limitleri

Luno’nun ticaret limitleri

Seviye 1, temel kişisel ayrıntılar gerektirirken, seviye 2 ve 3, KYC (Müşterinizi Tanıyın) düzenlemelerine uygun olarak daha sıkı belgeler gerektirir. En dikkate değer olan, Luno’nun devlet tarafından verilen kimlik ve adres kanıtı üst seviyeler için.

Kripto para biriminde sınır yok gibi görünüyor sadece para çekme ve para yatırma.

Şirket Güveni

Biraz araştırma yaparak, çoğu durumda hesapların bloke olması nedeniyle şirketin kripto topluluğundan karışık yorumlar aldığını gördük. Güvenlik, son yıllarda merkezi borsalar için bir sorun haline geldi, bu nedenle Luno’nun çok güvenli oynamasının bir nedeni olabilir. Genel olarak, yine de, destek ekibi birkaç Luno inceleme sitesinde endişeli kullanıcılara hızlı bir şekilde yanıt verdi..

Fon Güvenliği

Luno’nun güvenliği oldukça sağlamdır ve çeşitli düzeylerde adımlar atılır:

 1. Depolama
 1. Müşteri fonlarının çoğu şurada tutulur: soğuk depo veya soğuk cüzdan hesaplar. Bu hesaplar sürekli olarak internete bağlı değildir ve çoklu imzalıdır, böylece bir kişinin hesaplara hiçbir zaman tam erişimi olmaz
 2. Sıcak cüzdan (her zaman internete bağlı) hesaplar da çoklu imza kullanır, böylece müşteriler ihtiyaç duydukları zaman Bitcoin fonlarına anında erişebilirler. Ayrıca, anahtarlardan biri, kripto para birimi hesapları için bağımsız bir bekçi olan BitGo tarafından tutulmaktadır..
 • Doğrulama

  1. Parolalar karma biçimde saklanır
  2. Ekstra bir koruma katmanı için iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) mevcuttur. Bu seçeneği tüm kripto para birimi hesaplarınız için etkinleştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz..
  3. Şirket İlkeleri

   1. Tüm web hizmetleri ve iletişim, güvenli katman protokolleri ve şifreleme kullanır. Ayrıca, çalışanların müşteri fonlarına erişimi yoktur. Son olarak, müşteri fonlarını hesaba katmak için denetim düzenli olarak yapılır.
   2. Gizlilik – kişisel bilgilere erişim, bilinmesi gereken bir temeldir ve sıkı bir şekilde kontrol edilir.
   3. Ayrıca, Luno’nun merkezi bir borsa olduğunu ve bu nedenle korsanlık ve dolandırıcılık için bir hedef olduğunu unutmayın. Merkezi borsalar birkaç yerde büyük miktarlarda kripto depolar. Büyük bir alıcıysanız ve / veya uzun vadeli kripto para sahibiyseniz, sanal para birimlerinizi, anahtarlarınız ve fonlarınız üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz bir donanım cüzdanında saklamanızı öneririz.!

    Müşteri desteği

    Toplayabildiğimiz kadarıyla müşteri destek ekibi, inceleme sitelerinde ve sosyal medyada oldukça hızlı yanıt veriyor. Ancak, engellenen hesapların sayısı dikkate değer bir endişe kaynağıdır. Son birkaç yıldır kripto para birimine olan büyük ilgi, büyük olasılıkla Luno’nun destek sistemlerine biraz baskı uyguladı. Sonuç olarak, ek kaynaklar ve deneyim ile bu sorunlar çözülmelidir..

    Sonuç: Luno İncelemesi

    Luno, sosyal medya kanallarında ve bloglarında düzenli etkinliklerle hizmetlerine hoş bir dokunuş katıyor. Pazarlamaları da profesyonellik izlenimi verdiğinden, bu onların önümüzdeki birkaç yıl içinde kullanıcı sayılarını artırmaya devam etmelerine izin vermelidir..

    Luno’da fiat ve kripto arasında para transferi yapmak kolaydı. Uluslararası para transferinde sorun yaşayan müşteriler, yerel bir borsaya sahip olmanın gerçek bir fayda olduğunu göreceklerdir. Genel olarak platform, kendi ülkelerinde başka birkaç seçeneğe sahip olanlar için iyi bir seçimdir..

    Bununla birlikte, bazı yerlerdeki yüksek alım satım ücretleri ve bloke hesabı olan kullanıcılardan kaynaklanan hayal kırıklığı, Luno için ileriye dönük bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Bu sorunlarla hızlı bir şekilde başa çıkabilirlerse, gelişmekte olan pazarlardaki kullanıcılar için sağlam bir değişim olarak kalacaktır..

    Ek güncellemeler ve bilgiler için aşağıdaki kanallarda Luno ile iletişim halinde kalabilirsiniz:

    Mike Owergreen Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me