Paxful İnceleme

Bitcoin’in şu anda her zamankinden daha sıcak olduğunu bilmek için haberleri izlemenize gerek yok.

Etraftaki en değerli kripto para birimine olan talep artmaya devam ederken, hem onu ​​satın almak isteyen müşteriler hem de satmak isteyen mevcut sahipler var. Bitcoin ticareti için bu talebi kolaylaştırmak için ortaya çıkan, kullanıcıların çok sayıda ödeme yöntemi kullanarak kripto para birimlerini alıp satabilecekleri eşler arası bir pazar yeri olan Paxful’dur. Kendisini “PayPal + Uber ve insanların Wall Street” olarak tanımlayan Paxful, kolaylık ve erişilebilirliğe öncelik vererek kullanıcıları için saçma sapan ve şeffaf bir hizmet sunuyor. Aşağıdaki siteyi inceledik.

(Burada Paxful’dan Daha Yüksek Derecede Puanlanmış Diğer Bitcoin Satın Alma Yöntemlerimiz Var)

Paxful İnceleme: Temel Bilgiler

2015 yılında deneyimli geliştiricilerden oluşan bir koleksiyon tarafından kuruldu, Paxful birkaç yönden benzersizdir. Birincisi, alıcıların ve satıcıların ticaret tekliflerini gönderdiği eşler arası bir pazardır. EBay gibi düşünün; Bitcoin için bir tüccar olmanın aksine, Paxful sadece taraflar arasında bir arabulucu görevi görür ve kullanıcıların taleplerini yayınlamaları için bir kamusal alan sağlar.

İkinci olarak, kullanıcılar en çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak Bitcoin’lerini alıp satabilirler. Bunlara kredi / banka kartı, banka havalesi, PayPal, Neteller, Skrill ve çok sayıda hediye kartı (iTunes, Amazon ve Steam dahil) dahildir..

Paxful, Bitcoin satın alırken alıcıdan doğrudan herhangi bir ücret almaz. Ancak, satıcının takdirine bağlı olarak alıcıdan bir ücret tahsil edilecektir; bu yüzde, kullanılan ödeme yöntemine bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bu ücretler, özellikle hediye kartları gibi niş ödeme yöntemleri için oldukça yüksek olabilir..

Paxful’daki Bitcoin satıcılarından% 1 ücret alınacaktır. Bitcoin bir adresten diğerine gönderildiğinde ‘madencilik ücreti’ olarak bilinen küçük bir ücret de vardır – bu da satıcı tarafından ödenecektir. Kullanıcı bilgileri şeffaftır ve diğerleri ek yorumlarla birlikte olumlu veya olumsuz geri bildirimler bırakabilir – bunların tümü profilinizde görüntülenir..

Paxful’da Bitcoin Satın Alma

Bitcoin satın almanın ilk adımı Paxful satın almak istediğiniz tutarı seçmektir.

Paxful Satın Alma Miktarını Seçin

Henüz bir Paxful hesabınız yoksa, kayıt işlemine başlamak için e-postanız istenecektir. Paxful, bir hesap oluşturmak için en fazla e-posta, kullanıcı adı ve şifre isteyecektir..

Paxful'a kaydolunDaha sonra kullanmak istediğiniz ödeme yöntemini seçmeniz gerekecektir. Hediye kartlarını kabul eden satıcılar genellikle çok yüksek ücretler alır, ancak kimliğinizi kanıtlamanız gerekmez ve ödemeler anında yapılmalıdır..

Ödeme Yöntemini Seçin Paxful

Bir teklif seçtikten sonra, bir satıcıyla eşleştirileceksiniz. Daha sonra satıcı profilini ve itibarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, satın alma işleminizi gerçekleştirmek için başka bir satıcı seçme olanağına da sahip olacaksınız.

Paxful Kullanıcı Profili

Seçtiğiniz satıcıdan satın alma işleminizi başlattıktan sonra, Paxful’da gösterilen adımları tamamlamanız gerekir. Ayrıntılar, kullandığınız satın alma yöntemine göre değişiklik gösterecektir.

Paxful Güvenli mi?

İnternet üzerinden finansal işlemler yaparken, kullandığınız web sitesinin güvenli olması ve kişisel bilgilerinizi koruması çok önemlidir. Paxful, Comodo tarafından güvence altına alınmıştır, yani tüm hassas veriler 256 bit SSL ile şifrelenir. Site ayrıca, ortamın kullanıcıları için olabildiğince güvenli olmasını sağlamak için PCI güvenlik açığı standartlarıyla uyumludur. Paxful, eşler arası bir hizmet olduğundan, ticaret yaptığınız kullanıcının saygın olduğundan ve olumlu geri bildirimlerle doğrulanmış olduğundan emin olmalısınız. Fonlar Escrow tarafından korunur ve ticari taraflar arasındaki tüm anlaşmazlıklar Paxful’un moderatör ekibi tarafından çözülür.

Şirket Meşruiyeti

Paxful Inc., merkezi 3422 Old Capitol Trail, PMB # 989, Wilmington, DE 19808, Amerika Birleşik Devletleri adresinde bulunan tescilli bir şirkettir. Personeliyle ilgili bilgiler “Hakkımızda” sayfasında bulunabilir. Paxful’un yorumları olumlu ve site 2015’ten bu yana 55.000’den fazla memnun müşteriye hizmet verdi.

Fon Güvenliği

Siz aksini belirtmediğiniz sürece, sitedeki paranız bir hesaba kaydolduğunuzda Paxful’un sizin için otomatik olarak oluşturduğu cüzdanda saklanacaktır. Cüzdanınız, şifreniz ve iki faktörlü kimlik doğrulamanız kadar güvenlidir, bu nedenle karmaşık bir şifre ve 2FA’nın etkin olması, cüzdanınızın yeterince korunmasını sağlayacaktır. Paxful’un sunucuları, en yüksek bankacılık özelliklerine göre korunur.

Kişisel Hesap Güvenliği

Paxful, hesabınıza ek bir güvenlik katmanı ekleyebilmeniz için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmiştir. Bunu yapmak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin: https://paxful.com/account#security (Bu sayfaya erişmek için giriş yapmalısınız). Ayrıca, sayılar ve sembollerle birlikte küçük ve büyük harfler ekleyerek şifrenizi mümkün olduğunca güvenli hale getirmelisiniz..

Müşteri desteği

Paxful’daki destek ekibi çok duyarlıdır ve çeşitli yollarla iletişime geçilebilir. Belirli sorularınız için şu adresten e-posta ile iletişime geçin: [e-posta korumalı] veya +1 (865) 272-9385 numaralı telefondan. Web sitesinde entegre bir mesajlaşma servisi de vardır – ekranın sağ altındaki sohbet kutusu resmine tıklamanız yeterlidir. Sosyal medya kullanıcıları, Paxful ile şu adresteki Facebook sayfasından da iletişime geçebilir: https://www.facebook.com/paxful/ veya Twitter’larında (https://twitter.com/paxful). Genel SSS’ler için şu adresi ziyaret edin: https://paxful.com/support.

Limitler

Alıcı / satıcı limitleri Paxful tarafından değil, her ticaretin katılımcıları tarafından kontrol edilir. Taleplerinizin karşılanması için işlem yaptığınız kullanıcı tarafından belirlenen limitleri okuduğunuzdan emin olun..

Desteklenen Ülkeler

Paxful’un desteklenen ülkelerde sınırlaması yoktur – konumlarından bağımsız olarak tüm kullanıcılar kayıt için uygundur. Ancak alıcılar ve satıcıların destekledikleri ülkelerde kendi koşulları olacaktır. Bazı ödeme yöntemleri genellikle uluslararası kabul görmektedir (Western Union gibi), diğerleri ise ülkeye özel olacaktır.

Paxful İnceleme Özeti

Çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak Bitcoin alıp satmanın hızlı bir yolunu arıyorsanız, Paxful idealdir. Sitenin en büyük avantajı, kripto paranız için ödeme yapabileceğiniz çok sayıdaki yöntemdir. Bitcoin’i PayPal, Netflix Hediye Kartı veya Runescape Gold ile satın almak isteyip istemediğinizi Paxful size karşılar.

Bu esneklikle sorumluluk gelir ve bir eşler arası ticaret sistemi kullanırken, her zaman değişim yapmak istediğiniz kullanıcıları araştırdığınızdan emin olmalısınız. Ücretler satıcılar tarafından ayrı ayrı belirlendiğinden, her zaman en iyi anlaşmayı aramalı ve son derece yüksek değişim ücretleri talep eden ve saflığınızdan kâr elde etmeyi amaçlayan tekliflerden kaçınmalısınız..

Kripto para satın almak ve satmak için alternatif seçenekler için Kripto Para Birimi Nasıl Satın Alınır Sayfamıza göz atın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me