Poloniex İncelemesi: Poloniex Güvenli mi?

Wilmington, Delaware, ABD merkezli Poloniex, sürekli olarak tüm kripto para birimi borsalarının en yüksek ticaret hacminden bazılarına sahiptir. Borsanın yaygın kullanımına rağmen, birkaç tane var kırmızı bayraklar Kripto para ticareti yapmak için bu siteyi kullanmadan önce bilmeniz gerekir.

Çünkü bu Poloniex incelemesi uyarıcı bir hikaye, bu sitedeki diğer bazı değişim incelemelerinden farklı bir format alacaktır. Size Poloniex hakkında “temel bilgiler” vermenin yanı sıra, bazı endişeleri de ele almak istiyorum. Zamanı kısıtlı olanlar ve sadece kripto para satın almak ve satmak için güvenilir bir seçenek arayanlar için, önerilen seçeneklerimizden bazılarını burada görüntüleyebilirsiniz..

Bu incelemede ele alınan:

 • özeti gözden geçir
 • Poloniex İncelemesi: Temel Bilgiler

  Poloniex Müşteri Desteği

  Poloniex’in sorunları potansiyel olarak zayıf müşteri desteğinden daha öteye ulaşırken, bu tek başına borsayı kullanmayı kişisel olarak bırakmam için yeterliydi.

  Zayıf müşteri desteği, bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisi için büyük bir sorundur. CoinCentral’da başka incelemeler okuduysanız, bunun birçok kez gündeme geldiğini zaten duymuşsunuzdur. Bununla birlikte, Poloniex müşteri desteği sorunlarını çoğundan çok daha derinlere iletmek benim için önemli..

  Poloniex kullanıcıları, çözülmesi haftalar hatta aylar süren müşteri desteği sorunları yaşadı.

  • Diğer reddit kullanıcıları, benzer sorunları iddia eden ileti dizisine yorum yaparlar:
 • Reddit kullanıcısı PuffinFluff, Poloniex temsilcilerinin “Bunun çözülmesi 10 gün ila 3 ay sürebilir” iddiasında bile olduğunu iddia ediyor.
 • Reddit kullanıcısı kailuakona11 3 haftadan uzun süredir yanıt alamadığını iddia ediyor.
 • Reddit kullanıcısı nervotrep4ik “52 gün ve çözüm yok”
 • Reddit kullanıcısı ugtarmas “Poloniex hesabım bir ay önce” hacklendi “. 70.000 dolarımı tutuyorlar ve HİÇBİR destek talebine cevap vermeyecekler ”.
 • Açıkçası, bu müşteri desteği seviyesi, milyonlarca veya muhtemelen milyarlarca dolar değerinde kullanıcının kripto para birimine sahip bir şirket için kabul edilemez..

  Para Çekme Sorunları

  Poloniex kullanıcıları, yukarıdaki müşteri destek sorunlarının çoğunda, borsada yaşadıkları para çekme sorunlarını sorguluyorlardı..

  Bazı kullanıcıların uzun süre “onay bekleyen” para çekme işlemleri, hesapları iyi durumda görünmesine rağmen.

  Yeni bir hesap para çekebilse bile, Para çekme limitlerinizi günde 2.000 $ ‘ın üzerine çıkarmak zor olabilir.

  Poloniex kullanıyorsanız, işlenmemiş bir para çekme ve müşteri desteğinden aylarca bekleme süreleri ile sonuçlanabilir..

  Kullanım Koşulları Değişiklikleri

  1 Ağustos 2017’de Poloniex, onların “Kullanım Şartları” o birçok kullanıcıyı endişelendirdi. Bazı kullanıcıların endişeleri hafifletilirken Poloniex’in Bitcoin Cash hakkındaki resmi açıklaması, hala bir dizi ilginç değişiklik var. Bununla birlikte, bu değişikliklerin çoğunun sektördeki herhangi bir şirketin sahip olması gereken çok ihtiyaç duyulan güncellemeler olduğunu düşünüyorum..

  Sorumluluk reddi: Ben bir avukat değilim ve aşağıdaki “Kullanım Koşulları” nın herhangi bir yorumu yasal tavsiye olarak alınmamalıdır.

  Kullanım Koşullarının Eksikliği Güncellemeleri

  Geçmişteki “Kullanım Koşulları” nı araştırırken, çok hızlı bir şekilde bir şey gözüme çarptı. Kullanmak Archive.org tarafından sağlanan “Wayback Machine”, Poloniex’in Kullanım Koşullarında bulabildiğim son düzenleme 8 Ağustos 2015 tarihliydi. Wayback Machine, durumun 19 Haziran 2017’den itibaren anlık görüntüde olduğunu gösterdi..

  Bu mutlaka bir endişe nedeni OLMAYACAK olsa da, bu beni tuhaf buldu. Hızla büyüyen bir sektörde, sürekli değişen bir yasal yapıya sahip bir şirket olan Poloniex, neredeyse 2 yıldır kullanım şartlarını güncellememişti. Karşılaştırıldığında, rakip Coinbase ve Gemini, bu süre zarfında yasal şartlar sayfalarında bir dizi güncelleme yaptı..

  1 Ağustos 2017 Poloniex “Kullanım Koşulları” Önemli Noktaları

  Reddit Kullanıcısı NLNico, Bitcoin Markets SubReddit’teki 1 Ağustos değişikliklerinin çoğunu özetlemeye çalıştı:

  • “New Hampshire, New York, Washington’dan insanlara hizmet yok
  • Poloniex ile ilgili sosyal medyadaki yorumunuz artık Poloniex’in tek mülküdür. [Bölüm 13]
  • Şunları yapmayacaksınız: Hizmetlerimize erişmek veya veri çıkarmak için bir web tarayıcısı veya benzer bir teknik kullanmayacaksınız.“[Bölüm 14]
  • .. Bu siteyi yasa dışı kumar, kara para aklama, dolandırıcılık, şantaj, gasp, fidye verileri veya terörizmin finansmanı veya diğer şiddet içeren etkinlikler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir yasa dışı faaliyet için kullanmayacaksınız..“[Bölüm 1]
  • Durdurma emirleri yerine getirilmeyebilir. [Bölüm 6]
  • Ticaretin riskli olduğunu ve geçerli yasalara uymaktan sorumlu olduğunuzu vurgular. [Bölüm 5]
  • Poloniex, Kullanıcıların Jetonları para ile takas etmesine izin vermez“[Bölüm 2]
  • “Sahiplenmemiş mülk” bölümü eklendi [29 bölüm]
  • “Tahkim” hakkında daha fazla bilgi [Bölüm 23 ve Kullanım Koşullarının diğer alanları]
  • Adres değişikliği [Bölüm 8. Bu, yalnızca telif hakkı ihlali bildiriminin nereye yapılacağına ilişkin bir değişiklik gibi görünüyor.]
  • Yazım hataları düzeltmeleri
  • Kesinti bahanesi olarak “kar fırtınası” eklendi [27 bölüm]
  • vs vs vs.
  • Tam karşılaştırma için archive.org ve text-compare.com’u kullanın.
  • Yeni metnin tamamını okumadım, bu yüzden kendi karşılaştırmanızı yapın. “

  NLNico’nun Yorumunun Özeti

  Yukarıdaki değişikliklerin çoğu, bir kripto para birimi değişiminden oldukça basit ve makul görünüyor. Poloniex’in rakiplerinin çoğu, kullanım koşulları / hizmet koşulları / kullanıcı anlaşması açısından benzer ifadelere sahiptir. Ancak, Poloniex’in zayıf müşteri desteği ve topluluk güveni düşünüldüğünde, Kullanım Koşullarının en az birkaç kısmından haberdar olmanız gerektiğini düşünüyorum:

  • Hizmetlerini kullanırken ortaya çıkabilecek birçok sorun için Poloniex’i mahkemeye götürme hakkınızdan feragat ediyorsunuz. Bu konular bunun yerine tahkim yoluyla ele alınacaktır. [23 bölüm]
  • Toplu dava davalarına veya sınıf çapında tahkime katılma hakkınızdan feragat ediyorsunuz. [23 bölüm]
  • Poloniex, sizin veya başkalarının hesabınızı yasa dışı faaliyet için kullandığından şüphelenirse hesabınızı devre dışı bırakabilir. Bununla birlikte, yasalar veya geçerli bir mahkeme celbi veya mahkeme emriyle yasaklanmadıkça, hesabın devre dışı bırakılmasından veya iptal edilmesinden sonra 90 gün boyunca “Simgelerinizi” aktarmanıza izin verilecektir. [Bölüm 17]
  • Bazı kullanıcıların 90 günden uzun bir süredir müşteri desteğine ulaşamadığı düşünüldüğünde, hesabınızı yasa dışı etkinlik için kullanmakla haksız yere suçlanırsanız bu bir sorun olabilir..
 • “Zararı durdur” veya “durdur-sınırla” emirleri gibi koşullu emirler vermek, zararlarınızı amaçlanan miktarlarla sınırlamaz, çünkü piyasa koşulları bu tür emirlerin yerine getirilmesini imkansız hale getirebilir. ” [Bölüm 6]
 • “Poloniex, Jetonlarınızı belirli bir süre etkinlik dışı kaldıktan sonra sizin için bir üçüncü şahıs Hesabına iade edemezse, Poloniex, Tokenleri ilgili miras veya sahipsiz mülkiyet yasaları uyarınca ilgili bir devlet kurumuna bildirebilir ve gönderebilir.” [29 bölüm]
 • Başka bir Reddit kullanıcısı, BehindTheGreenDoor, yorumladı:

  “Ödeme Bölüm 16.

  ‘Poloniex, blockchain ağlarının oluşturulduğu ve Token’lerin oluşturulduğu ve işlem gördüğü temel yazılımların hiçbirine sahip değildir veya bunları kontrol etmez. Genel olarak, blockchain ağlarının temelini oluşturan yazılım, herkesin kullanabileceği, kopyalayabileceği, değiştirebileceği ve dağıtabileceği şekilde açık kaynak olma eğilimindedir. Hizmetleri kullanarak, (i) Poloniex’in Tokens’i destekleyen temel yazılım ve ağların çalışmasından sorumlu olmadığını ve Poloniex’in bu tür yazılım ve ağların işlevselliği, güvenliği veya kullanılabilirliği konusunda hiçbir garanti vermediğini; ve (ii) temeldeki protokollerin çalışma kurallarında ani değişikliklere tabi olması (a / k / a “Çatallar”) ve bu Çatalların, sakladığınız Jetonların değerini, işlevini ve / veya hatta adını maddi olarak etkileyebileceğini hesabınızda. Bir Çatal durumunda, Poloniex’in Hizmetleri geçici olarak askıya alabileceğini (size önceden bildirimde bulunarak veya bulunmadan) ve Poloniex’in tamamen kendi takdirine bağlı olarak (a) sistemlerini yapılandırabileceğini veya yeniden yapılandırabileceğini veya (b) yapmamaya karar verebileceğini kabul edersiniz. Bununla birlikte, Token’leri halen var olan temel ağlardan en az birinde geri çekme fırsatına sahip olmanız koşuluyla, Forked ağı tamamen destekleyin (veya desteklemeyi durdurun). Poloniex’in, Forked olsun veya olmasın, temelde yatan herhangi bir yazılım protokolüyle ilgili olarak kesinlikle hiçbir sorumluluk üstlenmediğini kabul ve beyan edersiniz. “

  Bunu BCH çatalından önce eklemek zorunda olmaları, BCH bakiyelerini kredilendirme olasılığını oldukça kasvetli gösteriyor. “

  BeHindTheGreenDoor’un Yorumunun Özeti

  Yukarıda belirtildiği gibi, bu başlangıçta kullanıcıların forktan sonra Bitcoin Cash alamayacaklarından endişelenmelerine yol açtı, bu çoğu borsada onurlandırılan bir şeydi. Bu endişeler sonra hafifledi Poloniex resmi bir Bitcoin Cash Güncellemesi yaptı, kullanıcılara Bitcoin Cash’e kredi vereceğini duyurmak.

  Bitcoin Cash alacaklandırılacak olsa da, Poloniex’in “Kullanım Koşulları” na yapılan bu eklemenin, isterlerse gelecekteki kripto para birimi çatallarını desteklememelerine izin vereceği anlaşılıyor..

  Poloniex SSS

  Yukarıdaki uyarıyı okuduktan sonra hala bilmek istiyorsanız Poloniex nasıl kullanılır, değişim hakkında sık sorulan soruların bazı yanıtları burada.

  Poloniex’e USD veya diğer fiat para birimleri nasıl yatırılır?

  Poloniex, herhangi bir fiat para biriminde (USD, EUR, GBP, vb.) Para yatırma, çekme veya ticareti desteklemez. Onlar bir yalnızca kripto para birimi değişimi. Fiat para birimiyle kripto para satın almayı umuyorsanız, en iyi seçenekler listemize göz atın.

  Poloniex’te Nasıl Satın Alınır?

  Poloniex’te kripto para satın almak için zaten destekledikleri başka bir kripto para birimine sahip olmalısınız.

  Bakiyeler’i tıklayarak kripto para biriminizi yatırın > Mevduat & Para çekme. Para yatırmak istediğiniz cüzdanı bulun, ardından kripto para biriminizi bu adrese gönderin.

  poloniex depozito

  Depozitonuz hesabınıza ulaştığında, değişim sayfasına gidin. Burada Bitcoin, Ethereum, Monero veya çeşitli kripto para birimleri ile ticaret yapabilirsiniz veya USDT.

  Takas sayfasının sağ tarafında işlem yapmak istediğiniz çifti bulun. Daha sonra satın alma fiyatınızı, satın almak istediğiniz tutarı belirleyebilir ve ardından satın alma siparişinizi verebilirsiniz. Siparişiniz yalnızca, diğer Poloniex kullanıcıları siparişinizi verdiğiniz fiyata kripto para birimlerini satmaya istekli olduklarında yerine getirilecektir.

  poloniex'ten nasıl satın alınır

  Poloniex’in Ücretleri nelerdir?

  Alım satım ücretleri tipik olarak% 25’in altındadır. Sitelerinde daha fazla bilgi görebilirsiniz İşte.

  Para yatırma ücreti yoktur, ancak para çekme ücretleri çekmekte olduğunuz kripto para birimine bağlı olarak değişecektir. Bu para çekme ücretleri, Poloniex değil, kripto para biriminin ağı tarafından alınır..

  Poloniex İnceleme Özeti

  Poloniex’i kullandığım dönemde, kişisel olarak takasla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Yine de forumlarda ve arkadaşlarımda ortaya çıkan yaygın sorunlar paramı çekmeme ve farklı siteleri kullanmama yetti..

  Poloniex’e çok benzeyen bir site arıyorsanız, bunun yerine Bittrex kullanmanızı tavsiye ederim. İlk kripto para biriminizi satın almanın basit bir yolunu arıyorsanız, Coinbase veya bu listeden başka bir seçenek öneririm.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me