Robinhood Exchange Anahtar Bilgileri

Robinhood (Geleneksel), tereyağlı pürüzsüz arayüzü ve ücretsiz ticaret seçenekleri nedeniyle büyük bir popülerlik kazandı. Platform bir kripto ticaret şubesi başlattığına göre, hala aynı deneyimi sağlayıp sağlamadığını merak ediyor olabilirsiniz. Hadi bulalım.

Kullanıcı Arayüzü ve Mobil Uygulama

Çoğu borsayla karşılaştırıldığında, Robinhood Crypto’daki ticaret arayüzü oldukça basittir. Kripto para biriminde yeni olanlar için bu olumlu olarak değerlendirilebilir. Daha gelişmiş arayüzler kullanmak isteyen tüccarlar için (yani şamdanlar, gerçek zamanlı sipariş defterleri vb.), Robinhood sizin için en iyi seçenek olmayabilir. Ancak, bu borsanın fiat ticaretine erişim sağlaması onu cazip bir seçenek haline getiriyor.

Robinhood Crypto’nun kendi özel uygulaması yoktur. Bunun yerine, sıradan Robinhood uygulamasını indirmeniz gerekecek iOS veya Android. Bu uygulamanın harika yanı, onu diğer pazarlarda (yani hisse senetleri ve ETF’ler) yatırım yapmak için de kullanabilmenizdir. Pek çok insan için Robinhood, çeşitli yatırımları, varlıkları vb. Yönetmek için birden fazla platform kullanmak zorunda olmaktan daha uygun bir seçenek sunar..

Mobil uygulama incelemeleri genel olarak oldukça olumlu. Google Play’de Robinhood, 80.595 yorumla 4.6 yıldıza sahip. İTunes’da, 628.200’ün üzerinde incelemeyle 4,8 yıldıza sahip. Ayrıca iTunes’da Finans kategorisinde en popüler 14. uygulama olarak sıralanmıştır..

Robinhood Crypto'da (web) BTC fiyat arayüzü

Robinhood Crypto’nun basit bir kullanıcı arayüzü var.

Ticaret Seçenekleri ve Kullanılabilirlik

Robinhood’da mevcut kripto para birimleri şunları içerir:

  • Bitcoin (BTC)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Bitcoin SV (BSV)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Ethereum (ETH)
  • Ethereum Classic (ETC)
  • Litecoin (LTC).

Çoğu kripto borsasına kıyasla, mevcut coin sayısı oldukça sınırlıdır. Şu anda borsada alım satım için mevcut olmasa da, Robinhood ayrıca on ek kripto için gerçek zamanlı piyasa verilerini de destekliyor. Bunlar arasında Bitcoin Gold (BTG), Dash (DASH), Lisk (LSK), Monero (XMR), NEO (NEO), OmiseGO (OMG), Qtum (QTUM), Ripple (XRP), Stellar (XLM) ve Zcash ( ZEC). Bunların gelecekte bir noktada Robinhood Crypto’da takas edilebilir kriptolar listesine eklenmesi mümkündür..

Mevcut ticaret seçeneklerinin en büyük sınırlamalarından biri, stabilcoin eksikliğidir. Başka bir borsada bir altcoin alıp satarken ve daha sonra fiat’a çevirmek için Robinhood’a para aktarırken, bu bazı tüccarlar için bir engel oluşturabilir. Esasen, kriptoyu fiat’a dönüştürmek istiyorsanız, fonların Robinhood Crypto hesabınıza ulaşmasının ne kadar sürdüğünün ve bu zaman dilimindeki olası fiyat dalgalanmalarının farkında olmalısınız..

Robinhood Crypto, Mart 2019 itibariyle yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcuttur. Buna 37 eyalet dahildir ve Washington D.C. Robinhood kalan 13 eyaletin vatandaşlarını kayıt olmaktan çıkarmaktadır. Bu, birçok kullanıcı için cesaret kırıcı olsa da, Robinhood’un coğrafi kullanılabilirliğini genişletmek için aktif olarak çalıştığını belirtmek önemlidir. Bu cephede pek çok ilerleme kaydedildiği açıktır. Örneğin, değişim 2018’de ilk başladığında, yalnızca beş eyalette mevcuttu. Mevcut durumların güncel bir listesini bulabilirsiniz İşte.

Robinhood uygunluk haritası

Mart 2019 itibariyle, Robinhood Crypto 37 eyalette ve Washington D.C’de mevcuttur..

Güvenlik: Robinhood Crypto Güvenli mi?

Bu şirket tarafından sunulan diğer hizmetlerle karşılaştırıldığında, kripto para birimi fonları o kadar güvenli değil. Örneğin Robinhood, değeri 500.000 $ ‘a kadar olan hisse senetlerini sigortalıyor. Bu arada şirket kripto fonlarını sigortalamıyor. Birisi hesabınıza erişebilir ve para çalabilirse, bu durumu şirkete kolayca bildirme ve geri ödeme alma olanağınız olmaz.

Coinbase gibi diğer merkezi borsalara benzer şekilde, Robinhood ile, paralarınıza veya özel anahtarlarınıza sahip değilsiniz. Çoğu kişi bunu Robinhood ile ilgili en büyük sorun olarak görüyor. Ek olarak, başka doğrulama adımları olmadan hesabınızdan Robinhood dışındaki bir cüzdana kripto transfer edemezsiniz..

Genel olarak, Robinhood hiçbir hizmetinde büyük ölçekli bir saldırıya uğramadı. Yine de kullanıcılar saldırıları bildirdi çeşitli sosyal medya platformlarındaki tek hesaplar. Robinhood Crypto kullanmayı seçerseniz, hesabınızın güvenliğini artırmanın birkaç farklı yolu vardır. Örneğin, mobil uygulamada Touch ID veya Face ID’yi etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca özel bir PIN kodu ekleyebilir veya iki faktörlü kimlik doğrulamayı açabilirsiniz.

Robinhood Ücretleri, Ticaret Limitleri, Onay Bekleme Süreleri

Mart 2019 itibarıyla Robinhood Crypto (Robinhood ile yapılan diğer ticaret seçenekleri gibi) sıfır ücret, komisyon veya gizli ücrete sahip olduğunu iddia ediyor. Ancak, 19 sayfalık “Robinhood Crypto Kullanıcı Sözleşmesi” görünüşte bu ifadeyle çelişiyor. Bazılarının borsanın ücretleri işlem fiyatıyla harmanlaması için bir yol olarak yorumlanabileceğini söylediği “Geri Ödemeler ve Ücret Aktarımı” başlıklı bir bölüm var. Örneğin, takas, belirli madeni paralar için piyasa ortalamasından daha yüksek fiyatlar sunabilir. Durum böyle olmasa da, işlem yapmadan önce fiyat noktalarını diğer borsalarla gerçek zamanlı olarak karşılaştırmak muhtemelen iyi bir fikirdir..

Robinhood para yatırma ve çekme işlemlerini günlük 50.000 $ ile sınırlandırıyor. Ayrıca hesabınızdan para çekmek için bekleme gereksinimleri vardır. Bu, hesabınıza aktardığınız fonların yanı sıra Robinhood Crypto değişiminde işlem yaptığınız fonlar için de geçerlidir..

Hesap doğrulamayı tamamlamak için ek dokümantasyona ihtiyaç duyulursa, onay birkaç gün (veya daha uzun) sürebilir. Robinhood Crypto doğrulamanızı onayladıktan sonra, anında 1.000 $ ‘a kadar para yatırmak için banka hesabınızı bağlayabilirsiniz. Depozitonun ABD banka hesabıyla temizlenmesi genellikle dört ila beş gün sürer.

Müşteri Hizmetleri Deneyimi

Robinhood’ın müşteri destek ekibiyle iletişim kurmanın birkaç yolu vardır. Örneğin, özel bir Müşteri soruları için Twitter hesabı. Onlarla e-posta yoluyla da iletişime geçebilirsiniz: [e-posta korumalı] Çoğu olumsuz yorumun ortak yönündeki en büyük şikayet, kullanıcıların mutlaka müşterinin endişelerine hitap etmeyen “kopyala, yapıştır” yanıtları almasıdır..

Durum böyle olsa bile, müşteri desteği incelemeleri çoğunlukla olumlu görünüyor. Yine de, bugüne kadarki çoğu müşteri incelemesi, şirket tarafından sunulan diğer hizmetler için geçerlidir ve kripto ticaretine özgü değildir. Bu anlaşılabilir bir durumdur, özellikle kripto para biriminin Robinhood’ın iş modelinin hem daha yeni hem de coğrafi olarak daha sınırlı bir parçası olduğu düşünüldüğünde.

Sonuç

Alım satım seçenekleri açısından, Robinhood’un kripto borsaları arasında en iyi rakiplerden biri olarak kabul edilmeden önce daha uzun yolları var. ABD’deki birçok kişi için fiat kullanarak ticaret yapmanın kolay bir yolunu desteklemesi, mevcut olduğu yerde muhtemelen çekiş kazanmaya devam edeceği anlamına geliyor. Sıfır ücret, diğer Robinhood hizmetleri için yerleşik kullanıcı tabanı ve 2018 lansmanının ivmesi, bu değişim için potansiyel kullanıcı sayısını artırmaya yardımcı oluyor. Ancak, fon sahipliği ve sınırlı coğrafi mevcudiyet gibi bazı sorunların uzun vadede ele alınması gerekebilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me