ShapeShift, 2015’ten beri faaliyette olan köklü bir kripto para birimi değişim platformudur. Dijital varlıklar arasında geçişi hızlı ve basit hale getirmeyi amaçlamaktadır..

Değişim, Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinler arasında para transferi yapması gereken düzenli kripto para kullanıcılarına uygundur. Hizmetin kullanımı kolay olsa da, ilk kez satın alanlar ShapeShift’i fiat para birimi ile kullanamaz. Farklı kripto para birimleri arasında para aktarmanın bir yoludur. Örneğin, Litecoin satın almak için Bitcoin kullanmak isteyebilirsiniz, böylece ShapeShift’i ziyaret edebilir ve ikisini sorunsuz bir şekilde takas edebilirsiniz..

(Fiat Para Birimi Kullanarak Kripto Para Birimi Satın Almanın Bir Yolunu Arıyorsanız, Bu Borsalar Listesine Göz Atın)

ShapeShift İncelemesi: Temel Bilgiler

ShapeShift, bir hesap oluşturmaya ve hatta bir e-posta sağlamaya gerek kalmadan oldukça kullanışlı bir hizmet sunar. Kripto paranızı hızlı ve anonim olarak değiştirmek istiyorsanız bu gerçekten kullanışlıdır. Para kaybeden veya beklenmedik bir şekilde yüksek ücretler alan mutsuz müşterilerin raporlarıyla şirketin karşılaştığı bazı sorunlar var..

ShapeShift’e Genel Bakış

ShapeShift, insanların ve uygulamaların çeşitli kripto para birimleri arasında sorunsuz bir şekilde hareket etmesini sağlayan blockchain ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olarak var olmak istiyor. Altcoin portföyünüzü genişletmek isteyen bir yatırımcıysanız, Litecoin’den Zcash’e kadar neredeyse tüm altcoinleri satın almanın hızlı ve sorunsuz bir yoludur..

Shapeshift para birimi

Yaklaşan bir ICO’da yer almak istiyorsanız ancak Bitcoin yerine Ether’e ihtiyacınız varsa, paranızı değiştirmek için ShapeShift’i kullanabilirsiniz. Veya belki de Bitcoin’inizi Litecoin gibi farklı bir para birimine bölmek istiyorsunuz.?

ShapeShift, dünya çapındaki kullanıcılar için değişim hizmetleri sunan İsviçre merkezli bir şirkettir. Herhangi bir itibari para birimi kullanmazlar, yani belirli ülkelerde bankalara veya mevduata ihtiyaç duymazlar, bu da kullanıcıların borsalarını sınırlardan veya konumdan bağımsız olarak yürütmelerine olanak tanır.

Kripto para birimi ile alım satım yapıyorsanız, gitmekte fayda var. Hizmet, hesap oluşturmaya, doğrulanmaya ve hatta bir e-posta adresi bırakmaya gerek kalmadan daha anonim seçeneklerden biridir..

Shapeshift İşlemi

ShapeShift ayrıca, kullanıcıların kendi değişimlerine erişmeleri ve bunları kullanmaları için özel yazılım oluşturmalarına izin veren API’sini sunar..

Kamuoyu

ShapeShift’in gerçek kullanıcılarından farklı düşünceler var gibi görünüyor. Paranızı tutan herhangi bir şirket gibi, güven özellikle büyük miktarlarda önemlidir. Hızlı ve kolay hale getiren bir hesaba veya giriş yapmanıza gerek yoktur. Para yatırmadan önce ShapeShift ile güven oluşturmak için çok az etkileşiminiz olduğunu da hissedebilirsiniz. Bu, başka bir olumlu kamuoyuna güvenmeyi çok önemli kılıyor.

Olumlu: Yukarıda bahsedildiği gibi, neredeyse anında sihirli bir değnek sallayabilir ve Bitcoin’inizi Litecoin’e çevirebilirsiniz; bunu yapmak zorunda olmanız gereken her ne olursa olsun kullanışlı. Doğru şekilde değiş tokuş yapıyorsanız, ücretler oldukça düşük olabilir. Hizmetin ne kadar basit ve etkili olduğunu belirten birçok 5 yıldızlı yorum var.

Olumsuz: Web, ShapeShift değişiminin kınanması ile doludur. Basit bir Google araması sizi bazı kullanıcı deneyimlerinden biraz dehşete düşürür. Birçoğu tamamen para kaybettiğini veya gizli döviz kurları tarafından tıkandığını iddia ediyor. Maalesef kullanıcılar, ShapeShift’ten çok az yanıt alarak veya hiç yanıt almadan, başarısız işlemlerden sonra paraların kaybolduğunu bildirdi.

ShapeShift’in tüm basit teklifleri için, bu kadar çok kötü deneyimi okumak oldukça sinir bozucu..

ShapeShift Güvenli mi?

Birçok kişi ShapeShift’i kullanmış olsa da, güvenlik eksikliği birkaç endişeye neden olabilir. Kullanıcı tarafında, rahatsız edilecek bir güvenlik, şifre veya doğrulama yok.

Bilgisayar korsanlarının baskın yapması için borsada hesap ve sıcak cüzdan bulundurmamanın güvenlik bonusu varken, özellikle başarısız bir işlem sırasında ShapeShift ile fonların nereye yatırılacağı konusunda çok fazla kafa karışıklığı var gibi görünüyor..

Bir kez yatırıldıktan sonra ShapeShift, borsa aracılığıyla paranızı kontrol eder ve güvenlik protokollerine güvenmeniz gerekir. “Hızlı” bir değişim olarak bu, çevrimdışı depolama olmadığı anlamına gelir, yalnızca sıcak cüzdanlar.

Ayrıca 2016’da, iki haftalık bir süre içinde toplam 200.000 $ ‘lık fonların kırbaçlandığı kötü şöhretli bir ShapeShift hacklendi. Beklediğiniz gibi, web sitesi çevrimdışına alındı ​​ve güvenlik yeniden oluşturuldu, umarım bu hatalarından ders çıkardıkları ve güvenliği birinci öncelik haline getirdikleri anlamına gelir, ancak gerçekleri görmezden gelmek hâlâ zordur.

CEO Erik Voorhees, dürüst olmaya çalışıyor ve ne olduğuna dair açıklama. Saldırı, şirkete ihanet eden ve bir Bitcoin cüzdanını boşaltmaya başlayan isimsiz bir çalışana yapıldı. ShapeShift hiçbir müşteri fonuna hiç dokunulmadığını iddia etse de kayıplar oldukça önemliydi.

ShapeShift Ticaret Ücretleri

Şirket, satın aldığınız para birimine bağlı olarak değişen ücretlendirme ücretleri konusunda tamamen açık. Her blok zinciri için madenci ücretlerine bağlı olarak farklılık gösterebileceğinden, seçilen para birimleri için ödeyeceğiniz oranı kontrol ettiğinizden emin olun..

İşte bazı ücretlerin nasıl göründüğüne dair bir bölüm:

BCH Bitcoin Cash Miner Ücreti: 0.0002 BCH
BTC Bitcoin Madenci Ücreti: 0.0025 BTC
KÖPEK Dogecoin Madenci Ücreti: 2.0 DOGE
ETH Ether Miner Ücreti: 0.001 ETH
VB Ether Classic Miner Ücreti: 0.01 ETC
LTC Litecoin Madenci Ücreti: 0.001 LTC
XMR Monero Madenci Ücreti: 0,02 XMR
XRP Ripple Miner Ücreti: 0.5 XRP
ZEC Zcash Miner Ücreti: 0.0001 ZEC

İşlem ücretlerinin tam dökümünü görmek için, bunu kontrol et.

Fiat para birimi gibi, döviz kurunun muhtemelen burada bir marjı olacağından, sunulan döviz kuruna dikkat etmek önemlidir. Elbette para yatırma ve çekme ücreti yoktur, hizmet sorunsuz çalışıyorsa bir cüzdandan diğerine kripto para birimi gönderiyormuşsunuz gibi hissetmelisiniz..

Müşteri desteği

ShapeShift’te müşteri desteği, birçok borsa gibi karışık bir çanta olabilir. İşler iyi gittiğinde parlayan yorumlar olur ve kıkırdamalar çok çabuk çözülür. Öte yandan, işler iyi gitmediğinde şirketten cevap almak çok zor görünebilir. Bu oldukça sinir bozucu olabilir, özellikle de paranızı bulmaya çalışırken!

Web sitesindeki iletişim sayfası, ShapeShift’i aşağı sabitlemek için bir adres veya telefon numarasından yoksun, istenecek çok şey bırakıyor.

Bir istek gönderin

Web sitesinin destek alanında gezinirseniz, yine de bazı basit soruların yanıtlarını alamayacaksınız..

Son Düşünceler – ShapeShift Değişim İnceleme Özeti

Şekil Kaydırma neredeyse tüm kripto para birimleri arasında aktarım yapmanın sorunsuz bir yolunu sunar. Görünüşe bakılırsa, kendinizi yanlış para biriminde bulduğunuzda hızlı ve verimli olabilir, ancak yine de kullanıcı için pek çok hayal kırıklığı vardır..

Dijital portföylerini kolaylıkla gerçekten genişletmek isteyenler için 50’den fazla altcoin desteği çok cazip. Her şey kripto tabanlı olduğundan, sizi tamamen merkezi olmayan blok zincirlerinde tuttuğundan, herhangi bir yerelleştirilmiş bankacılığı entegre etmeye gerek yoktur..

Herhangi bir aksaklık olmadığında sorun olmayan hizmeti kullanırken anonimlik korunur.

(Kripto Para Birimi Borsalarımızın Tam Listesini Görüntüleyin)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me