Arıyorsun ama kime güveneceğinden emin değilsin. Zor kazandığınız itibari para biriminizle Bitcoin satın alabileceğiniz görünüşte sonsuz yerler var. Hangi şirketin güvenli, emniyetli ve itibarlı olduğunu nasıl anlarsınız??

xapo ev

Xapo, Bitcoin dünyasının en saygın şirketlerinden biridir. Son zamanlarda, çeşitli yatırımcılardan 40 milyon dolarlık fon topladılar ve bu da meşruiyetlerini sergilemelerine yardımcı oluyor.

Xapo ayrıca Bitcoin cüzdanınızla ilişkili bir Bitcoin banka kartı sunarak Bitcoin’i diğer hizmetlerin çoğundan daha kolay harcamanızı sağlar..

Bu Xapo incelemesinde, şirketlerine dalacağız ve aldatmacaya değip değmediklerini veya başka bir takasla daha iyi durumda olup olmadıklarını görmek için itibarlarını inceleyeceğiz..

Xapo Anahtar Bilgileri

Xapo hayatına 2014 yılında Palo Alto, Kaliforniya’da başladı. Kısa süre sonra hızla büyümeye başladı ve ekip, düzenleyici istikrar ve uluslararası tarafsızlık nedeniyle İsviçre’ye taşındı. Şimdi, Xapo Hong Kong’da kuruldu ve Hong Kong ve Palo Alto, California’daki ofisleriyle dünya çapında faaliyet gösteriyor.

Xapo’nun CEO’su, teknoloji işletmeleri kurma ve satma konusunda 20 yılı aşkın süredir uluslararası bir girişimci olan Wences Casares’tir. 20’li yaşlarında Arjantin’in ilk ISP’sini kurdu. Daha sonra 750 milyon dolara sattığı bir çevrimiçi aracılık şirketi olan Patagon’u kurdu. Esasen, bu adam hayatının çoğunda şirketler kuruyor ve satıyor..

Xapo’nun başkanı, Xapo’ya iş ve finans alanında on beş yıldan fazla deneyim getiren Ted Rogers. Xapo’nun COO’su Federico Murrone, kariyerini hayatı boyunca teknolojiye odakladı. Patagon’un CTO’su olarak çalıştı.

Bütün bunlar sizin için ne ifade ediyor? Xapo, yasal işadamları ve girişimciler tarafından işletilmektedir. Başarılı şirketler kurma konusunda uzun bir geçmişleri var. Ek olarak, tüm itibarları Xapo ile aynı çizgide. Kendilerini kamu incelemesine açık hale getirdiler. Pek çok şirketin ve borsanın ekipler hakkında halka açık çok az bilgiye sahip olduğu bir dünyada, bu bahsetmeye değer.

Bitcoin Satın Almak İçin Xapo Nasıl Kullanılır

xapo kayıt

İşlem, yukarıdaki kayıt formunun doldurulmasıyla başlar. Daha sonra kendinizle ilgili birkaç soruyu yanıtlayacaksınız (ayrıca AdBlock’u devre dışı bırakmanız gerekir). Xapo’yu kullanmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Elbette bir doğrulama e-postası alacaksınız.

xapo doğrulaması

Gördüğünüz gibi, cüzdanınızla herhangi bir şey yapmadan önce bir cep telefonu numarasını doğrulamanız gerekecek. Bir telefon numarası verdikten sonra, “Güvenlik Ayarları” altında 2FA’yı etkinleştirmek için bir kutuyu işaretleyebilirsiniz..

Şimdi, yeni hesabınızla Bitcoin satın almadan önce, bir ehliyet ve İkamet Kanıtı yüklemeniz gerekecek. Belgelerinizdeki bilgiler eksikse reddedilirsiniz.

Onaylandıktan sonra, FIAT para biriminizle kullanımı kolay arayüzünü kullanarak Bitcoin satın alabileceksiniz..

Xapo Güvenli mi?

Bitcoin tabanlı bir hizmetin güvenliğini tartışmak söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken üç faktör vardır: şirket meşruiyeti, fonların korunması ve kişisel hesap güvenliği:

Şirket Meşruiyeti. Xapo, Bitcoin dünyasında mükemmel bir üne sahiptir. Hong Kong’da kurulmuştur ve dünya çapında ofisleri vardır. Bittrust’ta müşteri desteği ile ilgili bazı şikayetler olsa da, meşru bir şirket gibi görünüyorlar..

Fonların Saklanması. Xapo, “Günlük Bitcoin cüzdanının rahatlığını derin bir soğuk depolama kasasının güvenliğiyle birleştirin” iddiasında bulunuyor. Bu tam olarak ne anlama geliyor? Hadi gidelim Xapo SSS bir cevap için:

“Derin soğuk depolama, yalnızca bitcoinlerin çevrimdışı olarak depolandığı değil, aynı zamanda bitcoinleri tutan sistemin de hiçbir zaman çevrimiçi olmadığı veya herhangi bir ağa bağlı olmadığı bir tür soğuk depolama. Bu sistemle ilişkili özel anahtarlar offline sistemlerde üretilir ve işlemlerin imzalanması işlemi de offline sistemlerde yapılır. Bu tür depolamada kullanılan sistemler internete asla dokunmaz; çevrimdışı oluşturulurlar, çevrimdışı olarak depolanırlar ve işlemleri imzalarken çevrimdışıdırlar. “

Bu sindirilemeyecek kadar fazlaysa, aslında Bitcoin’in asla çevrimiçi olmadığı için inanılmaz derecede güvenli olduğu anlamına gelir..

Kişisel Hesap Güvenliği. Xapo hesabınızı oluşturduğunuzda bir PIN ve şifre oluşturursunuz. Bu, hesabınızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca hesabınızı korumak için 2FA’yı (iki faktörlü kimlik doğrulama) etkinleştirebilirsiniz..

Xapo, güvenliğe her şeyden önce öncelik verir; bu, kişisel bilgilerinizin, Bitcoin ve itibari para biriminizin muhtemelen onlarla güvende olacağı anlamına gelir. Birinin müşteri olabilmek için ehliyet ve ikamet belgesi yüklemesi gerektiği gerçeği, onlara şirket olarak daha fazla güven veriyor.

Xapo Müşteri Desteği

Xapo, e-posta, Twitter ve Facebook aracılığıyla mükemmel müşteri desteği sağlamaya çalışır:

E-posta: [e-posta korumalı]

Heyecan: https://twitter.com/xapo

Facebook: https://www.facebook.com/xapoapp

Ancak, Xapo incelemelerini aradığınızda, zayıf müşteri desteğinin Xapo’ya karşı en büyük şikayet olduğunu belirtmekte fayda var. Çok çeşitli sorunları olan kişiler, Xapo’dan uygun yardımı almakta sorun yaşarlar..

Bununla birlikte, bu neredeyse her kripto para birimi borsası için ortak bir keşif. Bunun nedeni, “öfkeli seslerin en gürültülü” olmasıyla birlikte hızla büyüyen bir sektör olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Desteklenen Ülkeler

Xapo küresel olarak çalışır. Xapo ekibi, Butan Ngultrum’larından (BTN) Zambiya – Zambian Kwacha’ya (ZMK) kadar çok sayıda ülkeyi ve FIAT para birimlerini desteklemek için çok çalıştı. Bu, Xapo’nun daha az popüler olan fiat para birimlerinden USD, EUR, GBP, JPY, RUB ve CNY gibi popüler olanlara kadar her şeyi desteklediği anlamına gelir..

Satın Alma ve Satış Limitleri

Xapo, satın alma limitleri hakkında halka açık herhangi bir bilgiye sahip değildir. Herhangi bir satın alma işlemi yapmadan önce hesabınızın tam olarak doğrulanmış olduğundan emin olun. Xapo, ödeme yönteminize bağlı olarak ek işlem ücretleriyle birlikte tüm satın alma siparişlerinde% 1 ücret alır (satın alma işleminizi yaparken açıklanır).

Şu anda Xapo, Bitcoin satmanıza izin vermiyor. Bunun yerine, Bitcoin’inizi doğrudan bir FIAT para birimi karşılığında satmak yerine harcamak için Xapo Banka Kartlarını kullanmanızı önerirler..

Xapo Cüzdanınızdan Bitcoin Gönderme

Xapo’da satın aldığınız Bitcoin’i herhangi bir Bitcoin cüzdanına gönderebilirsiniz. Bu, Xapo hesabınızda. Ancak, Xapo’dan cüzdanınıza Bitcoin göndermek için ücretler vardır. Sürekli değişen ücret yapısını bozmak yerine, ücret dağılımı direkt olarak.

Xapo’dan gönderebileceğiniz minimum miktar, 0.000055 BTC olarak da bilinen 55 bittir..

Xapo Cüzdanınıza Bitcoin Alma

Harici bir kaynaktan Xapo cüzdanınıza Bitcoin almak için, Xapo hesabınızdan cüzdan adresinizi alın. Ardından, bu Xapo adresini harici cüzdanınızda “gönderilecek” adres olarak kullanın. Bu kafa karıştırıcıysa, Bitcoin gönderme ve alma hakkındaki bu kılavuza bakın..

Xapo, küçük miktarlarda Bitcoin almak için bir ücret talep ediyor. ücret sayfasını kontrol edin Ekstra ücretlendirilmeyeceğinizden emin olmak için göndermeden önce.

Xapo İnceleme Özeti

Xapo, güvenliğe öncelik veren saygın bir şirkettir. Bu senin için önemliyse (ipucu: olmalı), o zaman Xapo zaman ayırmaya değer.

Bittrust ve diğer Xapo inceleme sitelerinde bulunan şikayetlerin çoğu, müşteri hizmetlerinin her isteği yerine getirmemesi ve yavaş yanıt vermesi etrafında dönüyor. Ancak, bu gözden geçirenin görüşüne göre, bu mutlaka kötü bir şey değildir. Bu, her müşteri için geriye doğru eğilmek yerine işlerinin genel güvenliğini önemsedikleri anlamına gelir..

Xapo Bitcoin Banka Kartı, diğer birçok borsa ve cüzdanda bulunmayan benzersiz bir özelliktir. Kartı edinmenin bir ücreti (20 ABD Doları) olsa da, Bitcoin’i gerçek dünyaya getirmenin ilginç bir yolunu sunar..

Genel olarak, Xapo, özellikle güvenliğe değer veriyorsanız zaman ayırmaya değer.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me