xCoins tipik Bitcoin borsanız değil. Borç verenleri alıcılarla buluşturmaya odaklanan bir borsadır. Doğru, borç verenler.

Borç verenler hesaplarına Bitcoin ile para yatırır, ardından faiz oranlarını seçerler. İşlemin diğer ucunda, alıcılar bir dizi krediden birini seçer, istedikleri şartlara sahip olanı seçerler (alternatif olarak, bir kredi ile otomatik olarak eşleştirilebilirler), sonra tercih ettikleri ödeme yöntemiyle (kredi kartı, PayPal veya ACH transferi).

Parayı teminat olarak kullanma sürecini teminatlı kredi olarak adlandırırlar. Sıkça sorulan sorularına göre, Bitcoin kredisini gelecekte herhangi bir noktada Bitcoin ile geri ödeyebilir, ardından daha az ücret eksi paranızı geri alabilirsiniz..

XCoins ile ilgilenen herkes kendine birkaç soru sorabilir. Aldığımız en önemli soru, sitenin aslında Bitcoin alıp satmanın yasal bir yolu olup olmadığıdır..

Cevap: xCoins, Bitcoin satın almak ve satmak için mükemmel bir hizmet olmaktan uzaktır, ancak işi halleder.

xCoins Anahtar Bilgileri

xcoins ana sayfası

Sitede şirket hakkında şaşırtıcı derecede az bilgi var. Bir “Hakkında” sayfaları yoktur ve onlar hakkında herkese açık herhangi bir bilgi yoktur. Neyse ki, web sitelerinde yasal bir adres listeliyorlar. Ancak, bir telefon numarası yok.

Karmaşık olmasa da, Bitcoin dünyasına yeni başlayanlar için xCoins’i önermem. Bunun yerine Bitcoin’inizi satın almak için CoinBase kullanmayı düşünün.

XCoins’in Kamuoyu

xCoins, Bitcoin topluluğunda en iyi itibara sahip değildir. Faaliyette bulundukları geçen yıl boyunca, şikayetlerden adil pay aldılar. Hemen hemen her değişim sitesinin genellikle önemli bir dizi olumsuz incelemeye sahip olduğunu, ancak her incelemenin genellikle genel platformu veya hizmeti yansıttığını unutmayın..

XCoins ile ilgili neredeyse her şikayet, işlerinin kredi veren tarafından geliyor. Bittrust ve BitcoinTalk Forumlarında bulunan yaygın şikayetler şunlardır:

 • PayPal hesabı askıya alındı. Borç verenlerden gelen en yaygın şikayet, PayPal hesaplarının potansiyel dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle 180 gün boyunca dondurulmuş olmasıdır. Gördüğünüz gibi, alıcılar tarafından seçilen ödeme yönteminden bağımsız olarak, borç verenlere PayPal üzerinden ödeme yapılır. Yüksek hacimli krediler yapıyorsanız, bu hesabınızda bir hareket akışı ile sonuçlanır. PayPal bunu görüyor ve sahtekarlıktan şüpheleniyor.

  Bu şikayet, birçoğunu bu hizmeti borç veren olarak kullanmaktan caydıracak kadar yaygındır. Bulabildiğim kadarıyla xCoins tarafından bahsedilmiyor ve muhtemelen bunun için bir çözüm yok. XCoins ekibinin yakın gelecekte ziyaret etmesi gereken xCoins platformunun temel bir kusuru.

 • Müşteri hizmetlerinden cevap yok. Hizmet ilk açıldığında, xCoins ciddi şekilde yetersiz kalıyordu. Doğal olarak iş patlamasına neden olan makul miktarda tanıtım aldılar. İnsanlar sorun yaşadıklarında müşteri desteğine ulaştılar. Bazıları yanıt alamadı, bu yüzden hayal kırıklıklarını gidermek için Bittrust ve BitcoinTalk’a yöneldiler..

  Tüm hesaplara göre, bu sorun daha fazla müşteri hizmetleri temsilcisi işe alınarak çözüldü. İnceleme sitelerinde ve forumlarda xCoins personelinin sorunu çözmeye çalıştıklarını gösteren yanıtları da vardır..

 • Para çekilemiyor. En yaygın şikayet olmasa da, bazı alıcılar Bitcoin’lerini geri çekemeyeceklerinden şikayet ettiler. Neyse ki, bu şikayetler xCoins personeli tarafından ele alındı ​​ve giderildi.

xCoins’in, Bitcoin topluluğunda yıldız bir itibar oluşturmada uzun bir yolu var. Böyle bir şey mümkünse, PayPal’ın hesapları dondurmasını önlemenin bir yolunu bulmaları gerekecek. Ek olarak, müşteri hizmetlerine odaklanmaları gerekecek.

XCoins Süreci nedir?

xcoins süreci

XCoins’in iki yönü vardır: satın alma ve borç verme. Her iki tarafın da kendi süreci var.

Satın alma süreci:

 1. Bir hesap oluşturun.
 2. Ne kadar Bitcoin satın almak istediğinizi belirtin ve tercih ettiğiniz yöntemle ödeme yapın (kredi kartı, banka kartı, ACH, echeck, PayPal).
 3. Bitcoin’i xCoins cüzdanınıza alın, ardından kendi cüzdanınıza aktarabilirsiniz (ve yapmalısınız).

Kaydolurken bir kimlik doğrulama süreci vardır, bu nedenle personelinin sizi doğrulayabilmesi için hafta içi mesai saatleri içinde kaydolmak en iyisidir.

Borç verme süreci:

 1. Bir hesap oluşturun. Ayrıca bir PayPal hesabına ihtiyacınız olacak.
 2. Ödünç vermek istediğiniz Bitcoin miktarını xCoins cüzdanınıza yatırın. Minimum miktar 20 $ değerinde Bitcoin’dir.
 3. Listenizi oluşturun. Kredinin faiz oranını siz belirlersiniz.
 4. Alıcıları bekleyin, ardından PayPal hesabınıza ödeme alın.

Dikkat edin, PayPal hesabınız donmuş olabilir mevduatın sayısı ve niteliği nedeniyle.

Tüm süreç teminatlı kredi olarak adlandırılsa da, bu teknik olarak alım satımdır. Satış yerine kredi olarak adlandırmanın birkaç olası nedeni vardır, bunlardan biri PayPal’a ödeme yöntemi olarak izin vermesidir..

Görünüşe göre insanlar Bitcoin kredilerini gelecek bir tarihte Bitcoin ile geri ödüyorlar. Ancak bu, tüm alıcıların sahip olduğu bir seçenektir. Bu durumda, Bitcoin’i iade etmek ve paralarını geri almak için borç verenle iletişime geçeceklerdi. En azından geri ödeme için yerleşik bir sistem olması gerektiğini düşündüğüm için bu bana ara veriyor.

Satın Alma ve Borç Verme Ücretleri Nelerdir??

Alıcılar, borç veren tarafından belirlenen farklı oranlara göz atabilir. Oranlar toplam kredi tutarının% 15 -% 30’u arasındadır. Bu, Bitcoin dünyasında alışılmadık derecede yüksek.

xcoins adımları

Borç verenler kendi faiz oranlarını belirler ve xCoins açıklanmayan bir faiz oranı tutarını alır. Yani, borç verenler herhangi bir ücret ödemiyorlar, ancak Bitcoin’leri ödünç verildiğinde kesilen ücretleri var.

XCoins Üzerine Son Düşünceler

xCoins teoride harika bir fikir, ancak pratikte arzulanan çok şey bırakıyor.

Öncelikle, PayPal’ın borç verenlerin hesaplarını şaşırtıcı bir düzenlilikle dondurması gerçeği. Bu, Bitcoin’imi platformlarında ödünç vermemi engellemek için yeterli bir sorun – PayPal hesabıma değer veriyorum.

Ancak xCoins, PayPal ile Bitcoin satın almak için oldukça iyi bir platformdur. Bunu sunan yalnızca bir avuç hizmet var ve satışı kredi olarak adlandırmak, PayPal’ı kabul edebilmelerinin nedenlerinden biridir..

Bununla birlikte, xCoins’i güvenle kullanmadan önce işlemin her iki tarafında bilmeniz gereken birkaç faktör vardır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me