Kas ir MaidSafeCoin?

MaidSafeCoin kalpo kā marķieris Safecoin, decentralizētajai valūtai decentralizētam tīklam. Safecoin kalpo kā valūta SAFE tīklam, tīklam, kas sastāv no papildu vietas cietajā diskā, apstrādes jaudas un lietotāju datu savienojamības..

Padomājiet par to kā par koplietošanas ekonomiku, bet gan par saviem digitālajiem resursiem. MaidSafe ir uzņēmums, kas izstrādā SAFE tīklu, lai glābtu pasauli no centralizētas datu glabāšanas draudiem. Pašreizējā paradigmā vislabākais gadījums ir tas, ka korporācijas izmanto jūsu datus, lai labāk mērķētu jūs uz saviem reklāmdevējiem. Sliktākajā gadījumā viņi publisko jūsu privātos datus, jo Yahoo, Equifax, Target un daudzi citi uzņēmumi to jau ir izdarījuši.

SAFE tīkls, stāvot uz milžu pleciem, apvieno vēstures slaveno decentralizēto tīklu iezīmes. Iedvesmojoties no Napster, Freenet, BitTorrent un Bitcoin, MaidSafe nodrošina šādas funkcijas:

  • Pilnībā šifrēta datu glabāšana un failu koplietošana
  • Spēja izmantot tīklu anonīmi
  • Cenzūrai izturīga komunikācija
  • Dati bez servera
  • Mērogojama kriptonauda bez darījumu maksas

MaidSafe sākumā varētu šķist dīvains vārds. Bet patiesībā tas nozīmē masveida interneta disku masīvu, drošu piekļuvi ikvienam. Šajā ceļvedī mēs apskatīsim:

Kā darbojas SAFE tīkls?

SAFE tīkls galu galā vēlas “izveidot drošu, autonomu, uz datiem vērstu, vienādranga tīklu kā alternatīvu pašreizējam uz serveri vērstajam modelim”. Ir divi galvenie tīkla lietotāji: klienti un lauksaimnieki. Klients piekļūst dažādām tīkla funkcijām, piemēram, pārlūkošanai, datu glabāšanai vai naudas pārskaitīšanai. Lauksaimnieki glabā un pieskata jūsu datus, līdz tie ir nepieciešami, un tad viņi par saviem centieniem var saņemt atlīdzību.

DROŠI tīklā ir “šifrēts slānis, kas atrodas pašreizējā interneta augšpusē, ļaujot autonomi uzglabāt datus un veidot tīklus, aizstājot trīs” OSI tīkla slāņus.

OSI slāņi

SAFE tīkls OSI modelī aizstāj trīs no septiņiem tīkla slāņiem.

Šifrēti dati

Apskatīsim datu pārvietošanu uz SAFE tīklu. Augšupielādējot tīklā failu, piemēram, fotoattēlu, tas tiks sadalīts gabalos, jaukts un šifrēts. Pēc tam dati tiek nejauši sadalīti tīklā. Tiek izveidotas arī liekas datu kopijas, lai, ja kāds, kas glabā jūsu failu, izslēgtu datoru, jums joprojām būtu piekļuve jūsu datiem. Neuztraucieties, pat ja jūsu datu gabali ir citu cilvēku datoros, viņi tos nevarēs nolasīt.

Tīkls automātiski izveido vairāk datu kopiju ar lielu pieprasījumu, tāpēc populārākām vietnēm tiktu piešķirta vairāk datu kopiju un tā faktiski paātrinātos, nevis palēninātos pašreizējā sistēmā.

Hash funkcija spēj jebkuru datu gabalu kartēt ar 256 bitu rakstzīmju virkni (tas nozīmē, ka binārā veidā to var attēlot ar 256 0 vai 1). Tīkls veiks XOR operāciju ar jaukšanas vērtību, lai nejauši izveidotu unikālu attālumu līdz jebkuram citam datu gabalam. Nedomājiet, ka tas ir fizisks attālums, bet vairāk matemātiskais attālums starp diviem skaitļiem. XOR vienkārši pārveido divas jaukšanas iespējas bināros un salīdzina bitus. Ja biti sakrīt, izeja ir 0. Ja biti nesakrīt, izeja ir 1.

XOR piemērs

XOR piemērs

XOR attālums starp datiem un spēja pēc nejaušības principa piešķirt datus noteiktai vietai ir būtiska tuvu grupas vienprātībai, MaidSafe izmantotajai inovācijai blokķēdes vietā.

Vaults un zemnieki

Mēs esam apsprieduši, kā dati tiek sajaukti, šifrēti un izplatīti tīklā. Bet, ja Maidsafe ir kategoriski pret centralizētu glabāšanu, kur tieši dati iet? Tas ir, ja velves ieejiet. Vault programmatūra savieno jūs ar SAFE tīklu un saglabā izplatītos datus jūsu datorā. Cilvēki, kas vada glabātavas programmatūru, tiek saukti par lauksaimniekiem.

Lai kļūtu par lauksaimnieku, jūs paziņojat SAFE tīklam, ka vēlaties pievienoties, un jums tiks nosūtīts resursu apliecinājuma pieprasījums, lai pārliecinātos, vai jums ir pietiekami daudz joslas platuma un procesora jaudas. Ja jūs pieņemat, jums tiks piešķirti datu fragmenti, kas atrodas tuvu viens otram XOR telpā, lai tos saglabātu jūsu glabātuvē. Jūsu papildu krātuve cietajā diskā un skaitļošanas jauda tiek izmantota tīkla darbībai.

Nopelniet Safecoins

Kad kāds vēlas piekļūt SAFE tīkla datiem, piemēram, vietnei vai failam, lauksaimnieki sacentīsies, lai atrastu attiecīgos datus un nogādātu tos klientam. Ja esat pirmais lauksaimnieks, kurš piegādā preces, jums būs iespēja nopelnīt nedaudz Safecoin. Pabeidzot resursu apliecinājumu, tīklā ģenerēsiet nejauša Safecoin nosaukumu. Ja šī monēta jau pieder kādam, jūs vienkārši nesaņemat atlīdzību. Tomēr, ja jūs ģenerējat monētas nosaukumu bez īpašnieka, tas ir jūsu.

Resursa pierādījums

MaidSafeCoin izmanto resursu pierādījumu.

Tā kā Safecoins ir nepieciešams augšupielādēt datus SAFE tīklā un izmantot lietojumprogrammas, Maidsafe cer, ka monētām būs vērtība un tādējādi stimulēs kalnračus nodrošināt savus papildu resursus tīklam. SAFE tīkls ļauj arī bez maksas un tūlīt nomainīt Safecoins kā valūtu.

Kļūšana par vecāko velvi

Kā lauksaimnieks jūsu glabātuve sākas ar 1. līmeni un pieskata datus nejaušā grupā. Pārejot no grupas uz grupu, jūs arvien palielināsiet līmeni, kas pazīstams arī kā mezgla vecums. Resursu pierādījums pārbauda arī jūs, glabājot nejaušus datus datorā. Ja jūs nevarat tos pareizi uzglabāt, jūsu līmenis tiks pazemināts.

Mezgla vecums

Jūsu mezgla vecums (velvju līmenis) laika gaitā palielinās.

Tīkls sāks iegūt uzticību vecākai glabātuvei. Galu galā jūs sasniegsiet noteiktu līmeni un sāksit pieņemt lēmumus piešķirtajās grupās.

Elders Vault

Tāpat kā Pokemon, arī jūsu glabātavas statuss var mainīties.

Velvē pārvērtās Elders Vault! SAFE tīklā dati tiek glabāti dažādās grupās un Elders Vaults var balsot par to, ko grupas dara ar datiem.

Cieša grupas vienprātība

Jaukšanas rezultāts var būt 2 līdz 256 dažādu adrešu jaudai. Šīs adreses ir sadalītas sadaļās un tās pārvalda dažādas velvju grupas. Visuzticamākās grupas glabātuves – vecākie – ir nepieciešamas, lai panāktu vienprātību par svarīgiem lēmumiem, piemēram, grupu sadalīšanu, apvienošanos ar citām grupām vai Safecoin darījumu apstrādi. Pakalpojumi vienmēr koplieto datus ar blakus esošajām velvēm XOR telpā, lai tīklu varētu atjaunot.

Piemēram, ja visi vienas grupas datori būtu izslēgti, tad šīs grupas tuvumā esošie velvējumi varētu rekonstruēt zaudēto informāciju. Salīdzinājumā ar Bitcoin, kur virsgrāmata tiek pārraidīta uz visiem mezgliem, SAFE tīkla velvēs ir informācija par tuvumā esošajām velvēm, bet arvien mazāk informācijas, jo tālāk atrodas velvējums XOR telpā. Tas ir paredzēts, lai izvairītos no glabātavas milzīgas ietekmes uz tīklu.

Drošība

Ja slikts aktieris vēlas uzbrukt datiem SAFE tīklā, vispirms viņiem būtu jārisina problēma, ka viņu glabātuve tiek piešķirta nejaušai tīkla vietai. Tad viņiem ir jāgaida, lai kļūtu par vecāko, kamēr viņi pārvietojas no grupas uz grupu, sniedzot pierādījumu par resursiem. Tiklīdz uzbrucējs kļūst par vecāko, konsensa nepieciešamības dēļ viņiem būs jāpārliecinās, ka viņš ir grupā ar citiem uzbrucējiem. Tomēr, operācijai XOR piešķirot glabātavas nejaušām datu grupām, tas atkal pierāda, ka ir grūti koordinēt jebkuru uzbrukumu.

Divkārši izdevumi

Atšķirībā no Bitcoin, kas pārraida publisko virsgrāmatu par to, cik Bitcoin katram maciņam pieder, Safecoins ir faktiskie faili tīklā. Katrā Safecoin failā ir informācija par tā pašreizējo īpašnieku, bet ne visa monētas vēsture. Lai mainītu faila īpašnieku, jums būs nepieciešama vienprātība no vairuma glabātavu, kas apstrādā šo Safecoin failu.

Pieņemsim, ka ir mēģinājums vienlaikus nosūtīt 1 Safecoin 2 dažādiem īpašniekiem. Varbūt ¾ no velves saņems vienu instrukciju, bet pārējie a saņems citu instrukciju. Velvētavas spētu panākt vienprātību tikai par vienu no piedāvātajiem darījumiem.

MaidSafeCoin vēsture

Skotijas uzņēmums MaidSafe sāka attīstīt SAFE tīklu 2006. gadā. Iepriekšpārdošanā 2014. gada 22. aprīlī tika pārdoti 10 procenti no visiem MaidSafeCoins. Tajā laikā par vienu BTC varēja iegādāties 17 000 MaidSafeCoins. Uzņēmums atļāva 30 dienas mēģināt sasniegt savu astoņu miljonu dolāru līdzekļu vākšanas mērķi, taču mērķi viņi sasniedza tikai piecās stundās. Kad SAFE tīkls pilnībā darbosies, jūs varēsiet samainīt MaidSafeCoins pret Safecoins.

MaidSafeCoin komanda un progress

Piecpadsmit procenti Safecoins ir rezervēti izstrādātāju komandai, kuru vada dibinātājs Deivids Irvīns. Komanda šobrīd atrodas Alfa 2 posmā ceļvedis.

MaidSafeCoin Gaidāmais ceļvedis

MaidSafeCoin Gaidāmais ceļvedis

Pašlaik jūs varat piekļūt pārlūkprogrammai, izveidot un publicēt vietnes un lejupielādēt šifrētu pasta apmācību. Tomēr, pirms sākat lietot Safecoins, jums būs jāgaida, kamēr MaidSafe izkļūs no alfa stadijām.

DROŠA pārlūkprogramma

DROŠA pārlūkprogramma

Programmatūra, kas komplektēta ar pārlūku Peruse, ļauj izveidot savienojumu ar Vaults, vienlaikus slēpjot lietotāja IP adresi. Ja vēlaties pārlūkot drošu vietni vai lejupielādēt jebkuru publiski ievietotu failu, tas jums neko nemaksā. Nākotnē tikai tad, ja vēlaties saglabāt datus tīklā, tas jums izmaksās kādu Safecoin. Komanda nav noteikusi SAFE tīkla palaišanas datumu.

Konkurence

Ir daži citi datu glabāšanas blokķēdes uzņēmumi, taču neviens no tiem nav bijis tik ilgs kā MaidSafeCoin. Filecoin ieguva slavu pēc ICO piesaistīšanas USD 257 miljonu apmērā. Un Siacoin šobrīd ir līderis tirgus ierobežojuma ziņā. MaidSafeCoin ir unikāls ar to, ka SAFE tīkls faktiski neizmanto blokķēdi. Tātad, tiklīdz produkts būs pieejams, tīkla valūta Safecoins neeksistēs Bitcoin blokķēdē.

MAID Piegāde un ilgtspēja

Safecoin faili ir 32 bitu lielumā, un tāpēc ir 2 iespējamās 32 jeb 4,3 miljardi iespējamo monētu. Ja jums pieder MaidSafeCoins, galu galā jūs varēsiet tos nosūtīt uz neiztērējamu adresi un pretī saņemt Safecoins.

Likme, kādā Safecoins tiek atalgota lauksaimniekiem, ir atkarīga no tīkla piedāvājuma un pieprasījuma. Ja ir daudz lauksaimnieku un ir pieejams pārāk daudz krātuves, tīkls atalgos monētas ar zemāku likmi. Ja krātuvēs trūkst, tiks apbalvoti vairāk monētu, lai stimulētu vairāk lauksaimniecības. Šī dizaina mērķis ir izvairīties no milzīgām centralizētām saimniecībām, kas atver un kontrolē tīklu. Izmantojot Bitcoin, naudas tērēšana ASIC palielinās jūsu jaukšanas jaudu un palielinās jūsu bloku atlīdzības. Izmantojot SAFE tīklu, pievienojot tīklam vairāk krātuves, samazināsies atdeve.

Lauksaimniecības ātrums

Lauksaimniecības atlīdzība ir apgriezti saistīta ar tīklā pieejamās krātuves apjomu.

Kad cilvēki tērē Safecoins, lai augšupielādētu savus datus, šie Safecoins atkārtoti nonāk lauksaimniekiem, izmantojot resursu pierādījumu atlīdzību.

Runājot par ilgtspēju, Maidsafe plāno saglabāt visus datus uz nenoteiktu laiku, jo samazinās CPU, joslas platuma un atmiņas izmaksas.

Tirdzniecības vēsture

MaidSafeCoin ir bijusi viena no visdrošākajām jebkāda altkoīna tirdzniecības dzīvēm. Lai arī 2014., 2015. un 2016. gadā cena USD vērtībā saglabājās samērā nemainīga, BTC cena krasi svārstījās. BTC cena pieauga starp 0.00002 BTC un 0.00018 BTC, pirms 2016. gada martā pieauga līdz visu laiku augstākajam līmenim 0.000273. Šķiet, ka nav bijis ārkārtējas cenu kustības katalizators. Tā kā tirgus bija jauns un tirgus ierobežojums bija mazs (salīdzinājumā), iespējams, tikai daži lieli tirgotāji iegādājās monētu.

MAID cena sasniedza visu laiku USD augstāko līmeni – aptuveni 1.17 USD – visjaunākā lāču tirgus augstākajā līmenī 2018. gada janvāra sākumā. Kopš tā laika cena ir pastāvīgi samazinājusies un pašlaik ir aptuveni 0,12 USD (~ 0,000031 BTC).

Kad Maidsafe virzās pa ceļvedi un izlaiž jaunas funkcijas SAFE tīklam, mums, cerams, vajadzētu redzēt MaidSafeCoin vērtības vispārēju pieaugumu. Kad Safecoins sāk darboties SAFE tīklā, iespējams, redzēsit arī palielinātu pieprasījumu pēc MaidSafeCoin.

Kur nopirkt MAID

Diemžēl jūsu iespējas iegādāties MAID ir niecīgas. Lielāko daļu MaidSafeCoin apjoma varat atrast vietnē HitBTC un Poloniex.

Kur uzglabāt MAID

Pašlaik nav īpaša maka. MAID vai kādas citas monētas atstāšana biržā nav ieteicama. Tomēr jūs varat izmantot tīmekļa maku Omniwallet. Ir iespējams izmantot arī bezsaistes maku Omnicore, taču tas prasa visu Bitcoin blokķēdes lejupielādi.

Secinājums

SAFE tīkls joprojām ir sākuma stadijā. Bet ir skaidrs redzēt iespējamos ieguvumus, ja viņi veiksmīgi izpilda savu misiju. Nav šaubu, ka būs nepieciešama decentralizēta datu glabāšana, anonīma pārlūkošana un personiskās informācijas pārvaldība. Mums vairs nebūtu mūsu privāto datu, kas tiek glabāti korporatīvajās mašīnās, vai valdībām, kas izspiego visus sakarus. SAFE tīkls atdod cilvēkiem interneta spēku, par to maksājot nevis ar personas datiem, bet gan ar Safecoin.

Redaktora piezīme: Šo rakstu Stīvens Bučko atjaunināja 2.19.19., Lai atspoguļotu nesenās projekta izmaiņas.

Papildu resursi

Twitter

Reddit

Džitūbs

Telegramma

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me