Kas ir pieprasījumu tīkls?

Pieprasījumu tīkls (Request for short) ir Ethereum balstīts, decentralizēts maksājumu sistēma kurā ikviens var pieprasīt maksājumu un saņemt naudu drošā veidā. Tas novērš nepieciešamību pēc uzticamām trešām pusēm nodrošināt lētāku un drošāku maksājumu risinājumu, kas darbojas ar visām pasaules valūtām.

Pieprasījums tiek integrēts arī ar tiesību aktiem visā pasaulē, lai saglabātu atbilstību katras valsts tirdzniecības likumiem. Pārsniedzot tikai maksājumus, pieprasījumu tīkls gūst labumu no blokķēdes nemainības, lai iegūtu precīzus revīzijas un grāmatvedības pakalpojumus.

Īsumā, Pieprasījumu tīkls mēģina konkurēt ar PayPal kā pirmo pasaules maksājumu sistēmu. Bet tas ir daudz kas vairāk. Pieprasījums vēlas iesaistīties visu veidu maksājumos (rēķini, IoT, B2B, valdība utt.) Visā maksājumu dzīves ciklā – sākot no sākotnējā pieprasījuma līdz grāmatvedībai pēc tam.

Šajā Pieprasījuma tīkla ceļvedī mēs apspriedīsim:

Kā darbojas pieprasījuma tīkls?

Maksājumi

Maksājuma pieprasīšanas un saņemšanas process (Pieprasījuma rēķins) ir samērā vienkāršs:

  1. Bobs pārraida pieprasījuma rēķinu Alisei caur blokķēdi.
  2. Alise nosaka pieprasījumu un samaksā to ar vienu klikšķi.
  3. Bobs saņem savu naudu.

vienkārša pieprasījuma samaksa

Vienkāršs maksājuma pieprasījuma piemērs

Šis ir vienkāršs vienādranga maksājuma piemērs, taču to var turpināt paplašināt. Pieprasījuma maksājumus var izmantot arī pirkumiem tiešsaistē, rēķiniem starp uzņēmumiem un galu galā IoT maksājumi starp mašīnām.

Pieprasījumu tīkls piedāvā dažas būtiskas priekšrocības salīdzinājumā ar pašreizējām sistēmām. Jo maksājumi ir ģenerēts (nevis vilkšanas vietā) nav nepieciešams kopīgot bankas konta informāciju. Svarīgi arī tas, ka blokķēdes tehnoloģijas izmantošana nozīmē, ka nav nepieciešami trešo pušu procesori, kas ievērojami samazina darījumu izmaksas.

Revīzija & Pārredzamība

Izņemot maksājumus, tiek risināts arī pieprasījumu tīkls revīzija un budžeta pārredzamība. Uzņēmumiem ir iespēja izsekot rēķiniem, lai pārbaudītu maksājumus, kā arī reģistrēt darījumus grāmatvedības vajadzībām.

Valdības, bezpeļņas organizācijas un citas organizācijas var izmantot arī pieprasījumu, lai panāktu pārredzamību savā budžetā un izdevumos.

REQ marķieris

REQ ir ERC20 marķieris ko iztērējat, lai izmantotu pieprasījumu tīklu. Jums, iespējams, būs jāmaksā papildu REQ maksa, veidojot arī sarežģītākus rēķinus. Komanda sākotnēji paziņoja savā baltā grāmata ka maksa paliks starp 0,05% un 0,5% un samazinās, kad sistēma aug. Tomēr līdz ar v2 laidienu šī maksas struktūra mainās. Pēc izlaišanas pieprasījums v2 iekasēs maksu, pamatojoties uz katra pieprasījuma datu lielumu, nevis pašu summu. Maksa sākas no 0,10 USD līdz 10 KB datu un pēc tam palielinās 0,03 USD par katru nākamo 10 KB. Komanda nākotnē var pielāgot šīs maksas.

Daļa no REQ maksām ir sadedzināja pēc kursa, ko nosaka pašreizējais piedāvājums un valūtas kurss ar citām platformas valūtām.

Lai gan pieprasījumu tīkls vēl nav apstiprināts, tas var izmantot konsoles algoritmu ar likmēm atbilstošu pierādījumu. Tas nozīmētu, ka jūs kā REQ īpašnieks saņemsiet dividendes par žetona turēšanu. Izstrādes komanda ir atvērta šim mehānismam un, visticamāk, to ieviesīs, ja par tīkla mērogošanas risinājumu izvēlēsies Ethereum’s Plasma.

Citi REQ marķiera mērķi ir darboties kā starpniekam starpvalstu valūtas maiņai un pārvaldības veidošanai sabiedrības balsošanā.

Pieprasīt tīkla ekosistēmu

Pieprasījumu tīkls ir veidots kā slānis Ethereum tīkla augšpusē. Lai pielāgotos elastībai, kas nepieciešama dažādiem lietošanas gadījumiem, komanda platformai izmanto trīs līmeņu arhitektūru:

  1. Galvenais slānis
  2. Paplašinājumu slānis
  3. Lietojumprogrammu slānis

pieprasīt tīkla ekosistēmu

Pieprasiet tīkla trīspakāpju arhitektūru

Galvenais slānis

Kodols ir Pieprasījumu tīkla pamats un notiek Ethereum blokķēdē. Tādēļ tas var automātiski noteikt uz ERC20 balstītus rēķinus. Var automātiski noteikt arī cita veida rēķinus, taču tiem ir nepieciešams Oracle.

Šis slānis pārvalda vienkāršākos maksājumu veidus. Tas ietver viedos līgumus par vienkāršiem rēķiniem un ierakstiem, kad tie ir pabeigti.

Paplašinājumu slānis

Paplašinājuma slānis attēlā parāda nodokļus, depozītus, avansus un citus uzlabotus maksājumu noteikumus. Tie tiek pievienoti kā paplašinājumi uz standarta rēķiniem.

Daži paplašinājumu piemēri:

  • Piešķirot 1% no visiem maksājumiem noteiktai labdarības organizācijai
  • Netradicionāli īres maksājumi (piemēram, katru nedēļu, nevis mēnesi)
  • Dienas algas maksājumi parasto 2 nedēļu algu vietā

Paplašinājumi novērš nepieciešamību veikt vienreizējus maksājumus un palielina jūsu bankas konta likviditāti. Pieprasījumu tīkls nodrošina arī to, ka jūs maksājat atbilstošos nodokļus pat tad, ja izmantojat netradicionālu procesu.

Papildus pieprasījumu komandai ārējie izstrādātāji var balstīties uz paplašinājumu slāni. Katrs paplašinājums maksā REQ marķiera maksu, kurā daļa tiks sadedzināta, bet pārējā tiks piešķirta paplašinājuma izstrādātājam.

Lietojumprogrammu slānis

Lietojumprogrammu slānis atrodas ārpus blokķēdes. Trešo pušu lietojumprogrammas var pieslēgties šim slānim, lai mijiedarbotos ar rēķiniem vai skatītu visu saistīto informāciju. Šajā slānī ietilpst arī reputācijas sistēma, lai mazinātu pikšķerēšanas uzbrukumus un pieslēgtu tos, kuri savlaicīgi nemaksā pieņemtos rēķinus.

Pieprasījumu tīkla komanda ir veltījusi 30 miljonu ASV dolāru fonds lai stimulētu lietotņu izstrādātājus attīstīties tīklā. Lai izmantotu šo fondu, jums jāpiesakās ar projekta informāciju un jāsaņem komandas apstiprinājums.

Pieprasīt tīkla komandu & Progress

Komanda

Lielākā daļa iepriekš izveidotās Request vadības komandas Moneytis, globāla naudas pārskaitīšanas platforma. Lai gan Moneytis ikmēneša pieauguma temps bija 20%, komanda izvēlējās pagriezt un izveidot pieprasījumu tīklu. Darbā ar Moneytis viņi atklāja, ka lielākā daļa naudas pārskaitījumu bija rēķini, un vēlējās koncentrēt savu biznesu uz problēmām, kas ar tiem saistītas.

Kristofers Lasuits un Etjēns Taturs nodibināja Request un vada komandu kā finanšu direktors un CTO. Gan Lassuyt, gan Tatur ir liela pieredze šajos amatos, ieņemot līdzīgas lomas iepriekšējos uzņēmumos viņu karjeras laikā.

Komanda, šķiet, ir viena no pārredzamākajām nozarē attiecībā uz attīstības atjauninājumiem. Viņi publicē atjauninājumus katru otro nedēļu un paliek aktīvi Reddit un citos sociālajos kanālos. Ar oficiālu projekta uzsākšanu projekts 2018. gada martā sasniedza kritisko pagrieziena punktu mainnet. Komanda izlaida Javascript bibliotēku ieinteresētiem izstrādātājiem un paplašināja monētu atbalstu, iekļaujot tajā Bitcoin un visus ERC20 marķierus..

Nākamais projekta ceļvedis: papildu atbalsts valūtā, datu šifrēšana un ilgtspējība, maksājumu informācijas panelis un kopfinansēšanas lietotne.

Pieprasīt tīkla lietotnes saskarni

Pieprasīt tīkla lietotnes saskarni

Partnerattiecības

Komanda iekļuva Y Combinator, kas ir ekskluzīvs starta paātrinātājs, kā Moneytis, bet turpina saņemt mentoru un atbalstu no programmas. Y Combinator pieņemšanas koeficients ir 1-2%, tāpēc dalība programmā daudz izsaka par projekta un komandas ticamību.

Pieprasījums ir sadarbojies arī ar Kyber tīklu, lai palīdzētu veikt maksājumus starp valūtām. Turklāt platformas viedos līgumus ir pārbaudījis Quantstamp, un tā izmanto iExec, lai pielāgotos viedajiem revīzijas pakalpojumiem. Tomēr visievērojamākā ir projekta partnerība ar grāmatvedības firmu PwC France, lai nodrošinātu blokķēdes risinājumus saviem biznesa klientiem.

Pieprasiet tīkla partnerus

Pieprasiet tīkla partnerus

Vienā brīdī Pieprasījuma komanda paziņoja, ka viņi strādās arī ar 0x, Aragon un Civic, taču šķiet, ka tas tā vairs nav.

Konkurenti

Tā kā pieprasījumu tīkls ir vērsts uz visu maksājumu telpu, viņiem ir diezgan daudz konkurentu. Līdzīgākais blockchain konkurents ir OmiseGo, lai gan pieprasījuma komandai ir paziņoja ka viņi uzskata, ka abi produkti ir savstarpēji papildinoši, nevis plēsonīgi.

Lai gan rēķiniem tuvojas cita stratēģija, pieprasījums var piesaistīt klientus no rēķinu finansēšanas risinājuma Populous. Parastā maksājumu funkcionalitāte var redzēt konkurenci no populārām kriptogrāfijas kartēm, piemēram, TenX un Monaco.

Ir vairāki blokķēdes uzņēmumi, kuru mērķis ir revīzija un grāmatvedība, taču neviens no tiem neietver vispārēju maksājumu sistēmu, kā to dara pieprasījums.

Pieprasījumu tīkls arī saskarsies ar tradicionālo finanšu, piemēram, behemotu konkurenci PayPal. Pieprasījuma mērķis ir piedāvāt lētāku, drošāku un pārredzamāku risinājumu, kas, cerams, būs pietiekams, lai lietotāji pārslēgtos.

Tirdzniecība

REQ sāka tirgoties 2017. gada oktobrī par cenu aptuveni 0,05 USD vai 0,000009 BTC. Līdz 2017. gada decembrim cena šajā līmenī saglabājās salīdzinoši nemainīga. Pēc tam tas vienmērīgi pieauga līdz USD 0,30 (~ 0,0002 BTC), pirms gada beigās pieauga.

Pirms janvāra krituma kopā ar pārējo tirgu cena sasniedza visu laiku augstāko līmeni ~ 1,15 USD (~ 0,0007 BTC)..

Pat lāču tirgū REQ cena 2018. gada martā-aprīlī piedzīvoja atbilstošu pieaugumu, kas sakrita ar mainnet palaišanu. Tomēr kopš tā laika REQ ir lēnām samazinājies līdz pašreizējai cenai, kas ir nedaudz zem 0,05 USD (~ 0,000008 BTC). Tas ir bijis par šo cenu četrus mēnešus.

Izstrādes komanda pastāvīgi ir sasniegusi atskaites punktus savā ceļvedī, tāpēc var būt vērts pievērst uzmanību visiem paziņojumiem. Tagad, kad produkts ir pieejams, lietotāji būs galvenais cenu noteicējs. Pūļa finansēšanas lietotnes un citu trešo pušu lietojumprogrammu palaišana varētu radīt pieņemšanu, kas nepieciešama, lai cena atgrieztos iepriekšējā krāšņumā.

Kur nopirkt REQ

Ieteicamā apmaiņa REQ iegādei ir Binance. Binance piedāvā REQ kā a tirdzniecības pāris ar BTC un ETH. Ja tie pašlaik nav jūsu portfeļa daļa, varat izvēlēties USD par tādu platformu kā GDAX (tagad Coinbase Pro).

Ja jūs vairāk interesē decentralizētas biržas, REQ ir pieejams IDEX, kaut arī tirdzniecības apjoms ir salīdzinoši mazs.

CoinMarketCap sniedz pilnu apmaiņas sarakstu, kas piedāvā REQ.

Kur uzglabāt REQ

REQ ir ERC20 marķieris, tāpēc ar ERC20 atbalstu to varat glabāt jebkurā makā. Populārākās tiešsaistes iespējas ir MyEtherWallet vai MetaMask.

Ideālā gadījumā jums vajadzētu izmantot aparatūras maku, piemēram, Ledger Nano S, lai uzglabātu lielāko daļu savu līdzekļu. Ledger Nano S satur visus ERC20 marķierus, ieskaitot REQ.

Secinājums

Pieprasījumu tīkls mēģina piesaistīt blokķēdes risinājumus visiem maksājumu aspektiem. Pieprasījums ir ne tikai produkts, bet platforma, kuru izstrādātāji var izmantot, lai izveidotu savas lietotnes un pakalpojumus. Ceļvedis, maigi sakot, ir pārdrošs, un komandai var būt grūti visu paveikt bez vienkārša, atsevišķa fokusa.

Tas nozīmē, ka komandai ir gadu pieredze maksājumos (tomēr strādājot kopā), un to atbalsta neapšaubāmi labākais starta akselerators pasaulē. Papildus tam viņi pastāvīgi ir sasnieguši sev noteiktos produktu izstrādes atskaites punktus.

Ja pieprasījumu tīkls var turpināt sasniegt attīstības atskaites punktus un radīt lielisku platformu, viņiem ir laba prasme atcelt pašreizējo maksājumu platformas karaļu troni.

Redaktora piezīme: Šo rakstu Stīvens Bučko atjaunināja 2018. gada 11. jūnijā, lai atspoguļotu jaunākās projekta izmaiņas.

Papildu pieprasīt tīkla resursus

Vietne

Vidējs

Reddit

Twitter

Telegramma

Džitūbs

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me