Kas ir Waltonchain?

Waltonchain apvieno blockchain ar IoT (īpaši RFID), lai izveidotu piegādes ķēžu pārvaldības sistēmu. Projekts ir nosaukts Čārlijs Voltons, RFID tehnoloģijas izgudrotājs un kosmosa pionieris.

Loģistikas sistēmas ir sarežģītas, un tajās parasti iesaistītas vairākas dažādas puses. Pieaugot šīm sistēmām, uzņēmumiem, kas atrodas vienā vertikālē, ir arvien grūtāk koordinēt savā starpā. Papildus tam atsevišķām entītijām var būt dažādi procesi, kas vēl vairāk kavē iespēju pārsūtīt datus turp un atpakaļ.

Waltonchain izmanto RFID identifikāciju, lai izsekotu produktus katrā ražošanas un izplatīšanas posmā. Dati, kas saistīti ar katru vienumu, tiek glabāti nemainīgā blokķēdē, kas nodrošina tā precizitāti neatkarīgi no tā, kur tas atrodas.

Šajā Waltonchain ceļvedī mēs apspriedīsim:

Kā darbojas Waltonchain?

Izņemot RFID tehnoloģijas izgudrotāja godu, WALTON ir saīsinājums Gudrība maina etiķeti, tirdzniecību, organizāciju un tīklu. Tas, šķiet, ir nedaudz piespiedu kārtā, un nav pilnīgi skaidrs, ko tas patiesībā nozīmē, bet tas labi sader ar nosaukumu.

Vērtīgs lietu internets (VIoT)

Waltonchain iepazīstina ar Vērtīgs lietu internets aprakstīt viņu patentēto RFID mikroshēmu kombināciju ar blokķēdes tehnoloģiju. Izmantojot RFID tagus, blokķēdes tagad var saglabāt ķēdē fiziskus priekšmetus (vai vismaz to datu attēlojumus).

RFID (radiofrekvenču identifikācijas) tagos objektu identificēšanai tiek izmantoti elektromagnētiskie lauki. Tos visbiežāk izmanto krājumu izsekošanā, bibliotēku sistēmās un produktu kioskos, piemēram, Redbox.

Izmantojot Waltonchain, vienkārša RFID taga skenēšana nodrošina visu nepieciešamo informāciju. Kas ir produkts, kur tas ir bijis, kas ar to rīkojies, un citi svarīgi dati tiek glabāti blokķēdē, izmantojot šos tagus.

VIoT pielietošanai loģistikā ir neskaitāmas priekšrocības:

 1. Uzlabota drošība, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju
 2. Precīza produkta izsekošana līdz tā izcelsmei
 3. Viltojumu novēršana, izmantojot RFID identifikāciju
 4. Decentralizācija bez uzticēšanās nepieciešamības
 5. Samazinātas darbaspēka izmaksas

Waltonchain un apakšķēdes

Waltonchain ir nosaukums vecāku ķēde iekš Voltona ekosistēma. Šī ķēde cita starpā izseko Valtonkoinas (WTC) darījumus, pārvalda apakšķēdes un izpilda viedus līgumus..

Ikviens, kurš izmanto Waltonchain tehnoloģiju, var izveidot pats savu apakšķēde un ir savi žetoni. Turklāt viņi var izvēlēties konsensa algoritmu, kas atšķiras no vecāku ķēdes.

Tīkla nodalīšana vecākos Waltonchain un apakšķēdēs ir dažas priekšrocības. Pirmais ir tas, ka katrs uzņēmums, kas izmanto tehnoloģiju, var pielāgot blokķēdi savām īpašajām biznesa vajadzībām. Tie nav saistīti ar vecāku ķēdes protokolu vai tīkla darbību.

Svarīgi ir arī tas, ka atdalīšana palīdz darboties, jo tīkls mērogojas. Tā kā lielākā daļa datu atrodas uzņēmuma apakšķēdē, viņu darbība neaizkavēs visu tīklu.

CryptoKitties, Ethereum balstīta spēle, kas līdzīga Neopets, liecina par apakšķēžu nozīmi. Pašlaik Ethereum neizmanto apakšķēdes, tāpēc katrs platformā izveidotais DApp ietekmē tīklu. Izraisīja CryptoKitties eksplodējošā popularitāte liela tīkla pārslodze kas noveda pie īslaicīgi kavētiem darījumiem un augstākām maksām.

Ja spēle notiktu apakšķēdē, tas nebūtu tik liels jautājums.

Valtonkoins (WTC) un vienprātības mehānismi

Valtonkoina (WTC)

Waltoncoins (WTC) ir galvenā valūta Walton ekosistēmā. Ar ģenēzes bloku tika izsniegti 100 miljoni WTC, un vairāk tie netiks izveidoti. No šiem 100 miljoniem apgrozībā šobrīd ir 70 miljoni, un apgrozībā ir nedaudz vairāk par 40 miljoniem, un atlikušās monētas tiks iegūtas tuvāko gadu laikā.

Monētām ir sešas galvenās funkcijas:

 1. Apakšķēžu izsniegšana
 2. Dividendes procenti
 3. Kredītu un hipotēku sistēma
 4. Sadalīto aktīvu apmaiņa
 5. Dalīta balsošanas un pārvaldības sistēma
 6. Decentralizēta apmaiņa

Lai gan tas šķiet daudz, šīs funkcijas nedaudz pārklājas. Vienkāršāk sakot, WTC tiek izmantota kā darījumu monēta, lai veiktu darbības ārpus vecāku ķēdes baitu maksa maksājumus, atvieglo sadarbību starp apakšķēdēm un atlīdzības mezglus par tīkla uzturēšanu.

Vienprātības mehānismi

Sākotnēji Waltonchain plānoja izmantot savu pašu pierādījumu par likmēm & Uzticēšanās (PoST) vienprātība par ekosistēmu. PoST ir līdzīgs Proof of Stake (PoS), jo tas apbalvo marķieru īpašniekus (mezglus) ar WTC dividendēm. Tomēr tas papildus pievienotu mezglu reputācijas mehānismu, lai vēl vairāk atalgotu augstākas kvalitātes un godīgākus mezglus.

Tagad Waltonchain’s white paper (v2.0) iezīmē a Waltonchain ieguldījumu apliecinājums (WPoC) vienprātība. Šis jaunais vienprātības mehānisms apvieno darba pierādījumus (PoW), likmju pierādījumus (PoS) un darba pierādījumus (PoL). Vecāku ķēde izmanto PoW un PoS kombināciju. Tas nozīmē, ka kā WTC žetonu turētājs jūs saņemsiet dividendes, tikai turot žetonus savā makā.

Tīkls izmanto PoL datu apmaiņai starp vecāku ķēdes mezgliem, bērnu ķēdēm un bērnu savstarpējām ķēdēm.

Waltonchain darba pierādījums

Waltonchain darba pierādījums

Waltonchain komanda & Progress

Waltonchain komanda ir apgūta ar piegādes ķēdes pieredzi. Do Sanghyuk, viens no līdzdibinātājiem, iepriekš bija Korejas Standartizstrādājumu asociācijas direktors. Otrs līdzdibinātājs Sju Fangčens bija Septwolves Group Ltd piegādes ķēdes vadības direktors.

Komanda saņem atbalstu no galvenā zinātnieku padomnieka Kima Sukku – bijušā Samsung viceprezidenta.

Waltonchain netrūkst partnerattiecību – vairākas no tām ir ar Ķīnas provinces valdībām. Komanda sadarbojas ar Fudzjanas valdību, lai izveidotu “Gudra jūrniecība” blokķēdes inkubators un ar Jinhu valdība veidot viedas gaisa attīrīšanas un uzraudzības sistēmas.

Kā redzat, Waltonchain ātri paplašinās, pārsniedzot tikai piegādes ķēdi.

Waltonchain partneri

Īss Waltonchain partneru saraksts

2018. gada martā Waltonchain palaida savu galveno tīklu un izslēdza Ethereum blokķēdi. Kopš tā laika viņi ir izlaiduši vairākus makus, lai atbalstītu šīs izmaiņas. Turklāt komanda ir veicinājusi triju cilvēku attīstību bērnu ķēdes kopš galvenā tīkla palaišanas.

Konkurenti

VeChain ir blokķēdes projekts, kas ir līdzīgākais Waltonchain (viņu abos pat ir “ķēde”). Līdzīgi kā Waltonchain, VeChain piegādes ķēdes nozarei piedāvā uz blokķēdi balstītus risinājumus. VeChain nesen pārcēla uz VeChain Thor, ļaujot uzņēmumiem uz savas platformas veidot DApps – kaut kas līdzīgs Walton apakšķēdēm.

Tomēr starp abiem ir dažas atšķirības. Waltonchain stingri koncentrējas uz RFID mikroshēmas kamēr VeChain ietver NFC un QR kodi arī. Lai gan kalpo daudziem vieniem un tiem pašiem mērķiem, apakšķēžu arhitektūra ir krasi atšķirīga no DApps.

Visbeidzot, šķiet, ka abi projekti ir vērsti uz dažādiem tirgiem, VeChain koncentrējoties uz luksusa precēm un Waltonchain sākot ar apģērbu.

Tirdzniecība

Kopš tā darbības sākšanas 2017. gada augusta beigās WTC cena ir bijusi augšupejošu un lejupejošu kalnu kalniņi.

No otras puses, jaunie biržas saraksti un partnerības paziņojumi ir atspoguļojuši pozitīvas cenu izmaiņas, reaģējot. Nebūtu pārsteidzoši redzēt šo tendenci, ja monēta tiek iekļauta Bittrex sarakstā vai ja komanda paziņo par stratēģiskākām aliansēm.

WTC sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 42,46 USD (~ 0,00371 BTC) – 2018. gada janvārī, bet tagad tas ir aptuveni 1,20 USD (~ 0,00029 BTC) – vēl viens upuris gadu gadu ilgajā lāču tirgū. Bez liela apjoma uzņēmuma pieņemšanas ir grūti redzēt, kā šīs monētas cena pieaug pašreizējos, sliktajos tirgus apstākļos.

Kur nopirkt WTC

Populārākā platforma WTC iegādei ir Binance. Šeit jūs varat apmainīt BTC un ETH pret WTC ar BTC kā vēlamo investoru izvēli.

Ja jums nepieder neviens Bitcoin vai Ethereum, varat tos iegādāties vietnē Gemini par ASV dolāriem. Pēc tam vienkārši pārsūtiet līdzekļus uz Binance, lai apmainītos ar WTC.

Kur uzglabāt WTC

Jums vajadzētu uzglabāt WTC vienā no oficiālajiem Waltonchain makiem. Maki ir pieejami Windows operētājsistēmās, kā arī Android un iOS mobilajos tālruņos.

Secinājums

Waltonchain ir stabils projekts ar pieredzējušu, vairāk nekā 20 dalībnieku komandu, kas veltīta tā panākumiem. Uzņēmumam jau ir vairākas būtiskas partnerattiecības gan ar valdības struktūrām, gan ar privātā sektora uzņēmumiem.

Vairāk nekā tikai piegādes ķēdes platforma, Waltonchain nodrošina uzņēmumu uzņēmumiem tehnoloģiju, lai izveidotu savu apakšķēdi un gūtu labumu no Walton vecāku ķēdes.

Lai gan Waltonchain pašlaik netiek novērtēts tikpat augstu kā daži no konkurentiem, ar partnerattiecībām un vērienīgo attīstības plānu nākamajos gados izskatās gatavs izlauzties.

Redaktora piezīme: Šo rakstu Stīvens Bučko atjaunināja 2018. gada 11. februārī, lai atspoguļotu nesenās projekta izmaiņas.

Papildu Waltonchain resursi

Vietne

Reddit

Telegramma

Twitter

Džitūbs

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me