Kas ir Ethereum plazma?

Džozefs Pūns twitter

Džozefs Pūns Zibens radītājs

vitalik buterin twitter

Ethereum līdzdibinātājs

Plazma ir ietvars, lai mērogotu Ethereum blokķēdes apstrādes jaudu un ideju Vitāliks Buterins, Ethereum līdzdibinātājs un Džozefs Pūns. Pirms šī projekta Džozefs Pūns sadarbojās ar Tadejs Dryja lai izveidotu plazmas zibens ekvivalentu Bitcoin. Abas sistēmas ir neuzticami un daudzslāņu tīkli. Neuzticība nozīmē, ka lietotājiem nav nepieciešams zināt vai uzticēties darījumu partneriem, lai veiktu darījumu. Poon un Buterin izstrādāja plazmu, lai veicinātu decentralizētu tirgu, lai plaša sabiedrība varētu iegādāties ne tikai žetonus un kriptovalūtas, bet arī reālas preces un pakalpojumus.

Pašlaik Ethereum var apstrādāt aptuveni 15 darījumus sekundē, salīdzinot ar 7 Bitcoin darījumiem sekundē. Abas platformas apstrādes iespējas ir bālas, salīdzinot ar Visa spēju pārvaldīt 45 000 darījumus sekundē. Plazma sola ļaut Ethereum palielināt apstrādes jaudu līdz tūkstošiem vai potenciāli miljardiem darījumu sekundē.

Plazmas darījumu jaudas palielināšana Ethereum grafiks

Palielinoties bērnu blokķēdes, kas sazarojas ar saknes Ethereum blokķēdi, skaits, eksponenciāli pieaugs iespējamo darījumu skaits sekundē.

Kā darbojas plazma?

Plazma nodrošina drošību un mērogojamību, ļaujot meitasuzņēmuma “bērnu” blokķēdēm sazaroties no galvenā “vecāku” blokķēdes. Šīs bērnu blokķēdes atvieglo mikrotransakciju apstrādi ātrāk un lētāk. Blokķēdes bērni var pastāvēt līdzās un darboties neatkarīgi no vecāku blokķēdes un viens no otra.

Blockchain platformas izmanto mezglu tīklu, lai saglabātu konta atlikumu, līgumu un krātuves stāvokli. Kalnrači savstarpēji atsaucas uz šiem decentralizētajiem mezgliem, lai apstiprinātu, ka bloku ķēdes ieraksti sakrīt un tajos nav kļūdu vai krāpšanas. Šis process ir precīzs un diezgan drošs.

Plazmas baltās grāmatas diagrammaPoon, Dž., & Buterin, V. (2017, 11. augusts). Plazma [PDF].

Ethereum ieguves pudeles kakls

Ar ierobežotu apstrādes jaudu, lieli darījumi var izmantot lielāko daļu Ethereum sakņu bloku ķēdes spēju uzglabāt datus, būtībā sākot mikrotransakcijas no virsgrāmatas.

Diemžēl paļauties uz vienu blokķēdes virsgrāmatu kļūst arvien grūtāk, jo Ethereum katru dienu rīko vairāk darījumu. Kad katrs mezgls aizpilda vairāk darījumu un datu glabāšanas, kalnračiem ir lielākas grūtības pārbaudot katru darījumu savlaicīgi. Laika gaitā blokķēde sāk sašaurināties, vienlaikus pārbaudot lielus darījumus, un daudzi mikrotransakcijas tiek efektīvi palaistas no blokķēdes.

Ja nav iespēju izsekot viedos līgumus un tirdzniecību pasaules mērogā, kriptonauda nav ideāla regulāru patērētāju pirkumu veikšanai. Plazma atbrīvo lielu pudeļu kakla spiedienu no Ethereum virsgrāmatas, ļaujot bērnu blokķēdēm apstrādāt lielāko daļu datu un krātuves tīklā.

Blockchain darījuma sašaurinājumsEthereum virtuālā mašīna

Viedie līgumi par Ethereum blokķēdi dzīvo Ethereum virtuālajā mašīnā (EVM), Ethereum kodētā protokola daļa, kas pārvalda konta atjauninājumus un aprēķinus. EVM ļauj darboties decentralizētām lietojumprogrammām, droši aizsargājot pret krāpšanu, cenzūru un trešo personu iejaukšanos tās iebūvētajā programmēšanas valodā.

Viedie līgumi ir darījumi, kuros noteikumi, nosacījumi un maksājumi tiek kodēti apmaiņā starp lietotāju kriptotiem. Plazma izmanto EVM viedos līgumus, lai aizsargātu ārpusbērnu bloku ķēdes izpildlaika vidi, saglabājot Ethereum precizitāti un integritāti.

Plazmas koku struktūra: sakņu un zaru blokķēdes

In Plazmas baltais papīrs, ietvara struktūra izskatās kā koks ar dažāda līmeņa zariem blokķēdes hierarhijā. Baltajā grāmatā Ethereum galvenā blokķēde ir norādīta kā “saknes” vai “vecāku” blokķēde. Plazmas blokķēdes no “saknes” sazarojas otrās un trešās pakāpes blokķēdēs vai mikrotransakcijas kanālos.

Plazmas koku ietvars

Plazma sazarojas ar bērnu blokķēžu hierarhiju.

Turpmāk decentralizējot viedo līgumu un grāmatiņu tīklu, Plazma veicina efektīvākus un drošākus mikrotransakcijas. Lietotāji var izpildīt viedos līgumus bērnu blokķēdēs, nepaziņojot par katru konta stāvokļa maiņu galvenajai Ethereum blokķēdei.

Koka metafora, lai arī grafiski precīza, tomēr nepaskaidro niansēto, sociālo un finanšu sistēmu, kas lietotājiem ļauj droši pamest regulēto blokķēdi un iekļūt privātajās, viedajās līgumu apmaiņas ekosistēmās..

Plazmas Ethereum vecāku koku struktūra

Plazma ļauj paralēlām, bet atsevišķām bērnu blokķēdēm sazaroties no katra Ethereum saknes blokķēdes mezgla, ļaujot gandrīz neierobežoti paplašināt apstrādes jaudu un datu glabāšanu.

Plazmas bērnu bloķēšanas ķēdē pusēm pirms apmaiņas abām jāpierakstās katrā darījumā, lai pārbaudītu viens otra jauno kontu atlikumu. Piemēram, es varu noslēgt viedo līgumu, kurā teikts, ka es jums maksāju fiksētu likmi katru reizi, kad jūsu vietnē tiek noklikšķināts uz manas reklāmkaroga reklāmas. Katra jūsu vietnes norādītā pārdošana izraisa papildu komisijas maksu. Līdzekļi no mana maka tiek periodiski pārskaitīti uz jums, ikreiz, kad klikšķis vai pārdošana izraisa kodēto līgumu. Pēc katras apmaiņas mēs abi apstiprinām konta atlikumus mūsu bērnu blokķēdē.

Zarotā blokķēde datus nosūta saknes ķēdei tikai tad, ja kāds no mums vēlas apstiprināt kontu stāvokli. Ja es nolemju noņemt savu reklāmu no jūsu vietnes, es izeju no viedā līguma bērnu blokķēdes. Galīgo kontu stāvokli var ierakstīt vecāku blokķēdē, bet tam nav jābūt.

Plazmas drošība

Katra plazmas blokķēde var pastāvēt līdzās ar savu biznesa loģiku, līguma noteikumiem un notikumu iedarbināšanu, izmantojot EVM viedos līgumus, nepiekļūstot tīkla failu sistēmai vai citiem procesiem. Šie blokķēdes var dzīvot savā aizsargātajā tirgū, paļaujoties uz vecāku blokķēdi, lai nodrošinātu godīgu apmaiņu.

Plazmas drošība

Kaut arī bērnu bloku ķēdes var darboties neatkarīgi, sakņu bloku ķēdes vecāku mezglu sērija darbojas kā virkne “apsardzes” vai izpildītāju, kas pieejami krāpšanas un strīdu gadījumos, kad vien nepieciešams..

Kā bērnu blokķēdes paliek drošas?

Līdzīgi kā apkārtne pastāv lielākas metroplex infrastruktūras ietvaros, bērnu bloku ķēdes dzīvo galveno pilsētu centru priekšpilsētās. Šīs priekšpilsētas rada vietu lietotājiem, nodrošinot mikrokanālus viedo līgumu darījumiem. Stimulētie validatori saglabā drošību savās mazākās kopienās līdzīgi kā apkārtnes sargi.

Ethereum plazmas izpilde

Plazma ļauj Ethereum izveidot jaunus mazākus tirgus laukumus, kas neatkarīgi uzrauga drošību, bet kuriem ir maz izpildes pilnvaru. Krāpšanas vai uzlaušanas gadījumā bērna blokķēdei jābrīdina vecāku blokķēde, lai ieviestu sakņu ķēdes virsgrāmatas labojumus..

Policija nenovēro veikalniekus, kad viņi pārdod preces. Policija patrulē, lai reģistrētos nekustamo īpašumu aģentos, veicot starpniecību māju pirkumos. Tāpat katrs mikrokanāls neatkarīgi uztur grāmatiņas un viedos līgumus bez kalnrūpniecības pārbaudes. “Vietējie” vērtētāji tiek mudināti strādāt par sargiem par krāpniecisku rīcību viņu neatkarīgajā kopienā.

Ja sargi atklāj noziedznieku (krāpniecisku rīcību vai uzlaušanu), viņi var brīdināt un evakuēt sabiedrību no apkārtnes (bērnu bloķēšanas ķēde). Lai gan sargiem nav tiesību īstenot sekas, viņi var ziņot par piemēru policijas iecirknim, kas nodos noziedznieku tiesā (vecāku blokķēde).

Ethereum plazmas izpilde

Tagad koka struktūras vietā iedomājieties ASV tiesu sistēmu. Ir pašvaldību tiesas, valsts tiesas un Augstākā tiesa. Plazmā Ethereum ir Augstākā tiesa. Zem tās esošā tiesu hierarhija rada līdzsvarotu, drošu sistēmu.

Tiesu sistēmas struktūras plazma

Viens no veidiem, kā koku sistēmu iedomāties, ir kā daudzpakāpju tiesu sistēma, kurā Ethereum sakņu blokķēde ir Augstākā tiesa.

Drošības un izpildes hierarhijas izmantošana ļauj cilvēkiem efektīvi un samērā droši veikt ikdienas biznesa darījumus, rezervējot vairāk oficiālu un svarīgu apmaiņu vecāku blokķēdei.

Ethereum plazmas pazīmes attēls

Plazmas spēja palielināt Ethereum mikrotransakcijas efektivitāti paver ceļu galvenajiem patērētājiem, lai izmantotu blokķēdes tehnoloģiju preču iegādei, banku darbībai, tirdzniecībai un citiem mērķiem..

Reja Fonteina attēli

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me