Burstcoin Nedir?

Burstcoin, madencilik için sabit diskinizdeki boş alanı kullanan tek madeni paradır. Madeni paraların çoğunun madenciliği, iş kanıtı yapmak için özel, pahalı, enerji yoğun makineler gerektirir. Bununla birlikte, Burstcoin, enerji verimli madencilik yapmak için normal bir sabit diskle kapasite kanıtı olarak bilinen benzersiz bir işlem kullanır. Madencilik o kadar verimli ki, bir Android telefondan veya Raspberry Pi’den madencilik yapabilirsiniz..

Burstcoin ile tanışın

Burstcoin, enerji verimli madencilik için kapasite kanıtı kullanıyor.

Bu kılavuzda, aşağıdakiler dahil Burstcoin hakkında her şeyi açıklıyoruz:

Burstcoin Nasıl Çalışır?

Özel kapasite kanıtı yöntemi, “sadece sürücünüzü takmanız, planlamanız ve bilgisayarınızda madencilik bırakmanız ve periyodik olarak madeni para kazanmanız gerektiği anlamına gelir. Madenciliğe ne kadar çok alan ayırırsanız, ödül o kadar yüksek olur. “

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Buradaki makalemiz, kapasite madenciliğinin kanıtlarını daha derinlemesine araştırıyor.

Madencilik, sabit diskinize zarar vermeyecek veya elektrik faturanızda gözle görülür bir değişikliğe neden olmayacaktır. Madenciliği durdurmaya karar verirseniz, Burstcoin’in sabit diske kaydettiği bilgileri silebilir ve alanı başlangıçta amaçlanan amacı için kullanabilirsiniz..

Enerji kullanımı

Bitcoin ve Burst Arasında Madencilik Enerjisi Kullanımının Karşılaştırılması

Dan beri Burstcoin madenciliğe bu kadar kolay giriş sağlar, doğal olarak daha merkezi değildir. Bitcoin’i etkin bir şekilde madencilik yapmaya başlamak için büyük bir mali taahhüt gerekiyor, ancak Burstcoin ile bir Android telefonda madencilik yapmaya bile başlayabilirsiniz..

Kapasite madenciliğinin kanıtının ötesine baktığınızda, Burst oldukça tanıdık gelecektir. Halka açık bir defterin kaydını tutmak için merkezi olmayan bir blok zinciri sunar. Ayrıca, varlık ticareti ve kitle fonlaması gibi diğer birçok merkezi olmayan özellik sunar. Dijital ürünleri eşler arası bir pazarda satabilir veya hatta ürünlerinizi açık artırmada satabilirsiniz. Burst ağında gerçekleştirdiğiniz tüm işlemlerde, mesaj ekleme seçeneği de vardır.

Tarih

Anonim bir kullanıcı, 2014 yılında bitcointalk.org’da Burstcoin’i tanıttı. Madeni para, Nxt platformundan geliştirildi ve bu nedenle aynı özelliklerin çoğunu sunuyor.

Satoshi Nakamoto’nun izinden giden Burstcoin yaratıcısı, kimliğini asla açıklamadı. Yaratıcı ortadan kaybolduktan sonra, kripto para birimi topluluğu madeni parayı geliştirmeye devam etmek için organize oldu. Proof of Capacity Consortium (PoC Consortium) adlı bir ekip şu anda projeyi geliştiriyor.

Burstcoin, sadece kapasite madenciliği kanıtıyla ünlü değildir. Uygulanan ilk blok zinciriydi Turing tamamlandı akıllı sözleşmeler. Akıllı sözleşmelerin en ünlü uygulaması tamamen merkezi olmayan piyango.

Takım İlerlemesi

Ekip, 2015 yılında atomik takas, Burstcoin ve Qora’yı üçüncü taraf bir takas kullanmadan takas etme yeteneği elde etti..

PoC Konsorsiyumu 27 Aralık 2017’de “The Burst Dymaxion” teknik incelemesini yayınladı. Geliştiriciler Burst için “Karışıklık” dedikleri bir yıldırım ağı oluşturmayı umuyorlar. Bu ağ, Burst’a yeni katmanlar ekleyerek işlemlerin ölçeklenebilirliğini artıracaktır. Ekip, Dymaxion tam olarak uygulandığında “işlem yapan her yeni kullanıcının toplam işlem kapasitesini artırmak ağın. “

Geliştiriciler ayrıca, mevcut minimum 1 Burst ücretini kaldırarak dinamik ücretleri araştırıyorlar. Ücretleri şimdi düşürürlerse, ağda bir spam saldırısı olabilir. Dinamik ücretlerle, ücretleri trafik seviyesine bağlı olarak değiştirebilmeyi umuyorlar..

Seri Yol Haritası

2018 için Seri Geliştirme Ekibi Planları

Haziran 2018’de Burst, hem dinamik blok boyutları hem de dinamik işlem ücretleri oluşturan bir hard fork uyguladı. Burst artık trafik seviyelerini yansıtmak için ücretleri ve blok boyutlarını ayarlayabilir.

rağmen Dymaxion sürümü Q2-3 2018 için planlandı, ekip henüz tamamlamadı. Onların GitHub yine de aktif kalır, bu nedenle yakında yayınlanmasını beklemeliyiz.

Sabit Disklerle Madencilik

Ağa taahhüt ettiğiniz her bir terabayt sabit disk alanı için hesaplanan 2017’nin sonuna doğru tahminler, haftada ortalama 21 Burstcoin çıkarırsınız. O zaman bitmişti 150.000 terabayt depolama ağa adanmış. Bugün bu sayı 270.000 terabaytın üzerine çıktı..

Çevrimiçi Burstcoin cüzdan ayrıca, hemen madenciliğe başlayabilmeniz için sabit sürücünüzü nasıl çizmeye başlayacağınız konusunda size yol gösterecektir. Burst, blok zincirinin ademi merkeziyetini sağlamak için madenci dostu bir para olacak şekilde tasarlanmıştır..

Madeni Para Arzı ve Sürdürülebilirlik

Burst geliştiricileri, ademi merkeziyet temasıyla devam ederek sıfır madeni parayı önceden kazdılar. Blok ödülleri blok başına 10.000’den başladı, ancak 2.158.812.800 Burstcoin’in tamamı serbest bırakılıncaya kadar her ay yüzde beş azaldı. Burstcoin, madencilik zorluğunu dört dakikalık ortalama blok süresine sahip olacak şekilde dinamik olarak ayarlar..

Ticaret Geçmişi

John McAfee, Burstcoin’in avantajlarını daha geniş bir kitleye vurgulayana ve fiyatta keskin bir artışa neden olana kadar Burstcoin’in fiyatı tarihinin büyük bölümünde sabit kaldı..

Günün parası: BURST – İlk gerçek Yeşil para ve en çok gözden kaçan para. Bitcoin’den 400 kat daha az güç kullanır. Süper güvenli ve özel. Akıllı sözleşmeler, şifreli mesajlaşma, merkezi olmayan cüzdan, çapkın blok zinciri içerir. En çok değer verilen madeni para. https://t.co/vOJOtNYLXp

– John McAfee (@officialmcafee) Aralık 22, 2017

https://platform.twitter.com/widgets.js

Dymaxion teknik incelemesinin yayınlanması ve Burst ağının ölçeklendirilmesine vurgu yapılmasıyla, Burstcoin, McAfee’nin tweet’inden itibaren ilkbaharda kripto piyasaları düşmeye başlayana kadar fiyatını artırdı. Şu anda, fiyat bu keskin artış öncesine göre biraz daha yüksek. Belki de bu yılın ilerleyen aylarında yapılması planlanan Dymaxion’un piyasaya sürülmesi fiyatta bir artış getirecek.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName (“script”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(işlev () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

eğer (appName == ””) {appName = ”yerel”;}

var s = document.createElement (“script”);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart? fsym = BURST&tsym = USD, EUR, CNY, GBP ’;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“?”) >= 0? “&”:“? ”) +“ Uygulama = ”+ uygulamaAdı;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Burstcoin’i Nereden Satın Alabilirsiniz?

Sabit sürücünüzle Burstcoin madenciliği yapabilirsiniz. Ancak, onu Upbit, Bittrex veya Poloniex gibi birkaç popüler borsadan da satın alabilirsiniz..

Burstcoin’i Nerede Saklayabilirsiniz?

Çevrimiçi bir cüzdan indirebilirsiniz İşte, Nxt’den ödünç alınan merkezi olmayan özelliklerin çoğuna da erişebilirsiniz.

Burstcoin Cüzdan

Burst Cüzdan Arayüzü

Mobil Burstcoin cüzdanı şu anda yalnızca Android için mevcuttur ve indirilebilir İşte.

Özet

Bitcoin’in eleştiri almasıyla boşa harcanan enerji, Burst, merkezi olmayan bir blok zinciri madenciliği yapmak ve işletmek için daha çevre dostu bir yol sunuyor. Kripto para madenciliği yapmak istiyorsanız, ancak gürültülü ve pahalı makinelerden korktuysanız, kapasite kanıtını kontrol etmek ve Burstcoin madenciliği yapmayı düşünebilirsiniz. Veya sadece aktif bir geliştirme ekibiyle oldukça dağıtılmış merkezi olmayan bir kripto para birimi istiyorsanız, gözünüzü bu madeni paraya çevirin.

Editörün Notu: Bu makale, projedeki son değişiklikleri yansıtmak için 29 Ekim 2018’de Rachel Lantz tarafından güncellendi.

Ek kaynaklar

Twitter

Reddit

GitHub

Telgraf

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me