Bytom nedir?

Bytom bir blockchain protokolü finansal ve dijital varlık uygulamaları için. Bytom protokolünü kullanarak, bireyler ve kuruluşlar sadece dijital varlıkları (yani Bitcoin) değil aynı zamanda geleneksel varlıkları da (yani menkul kıymetler, tahviller ve hatta istihbarat verileri) kaydedebilir ve takas edebilir.

Sorun: Sahiplik kayıtlarını ve takas defterlerini blok zincirine taşıdıkça gerçek dünya varlıkları tokenize ediliyor. Protokol düzeyinden bakıldığında, şu anda bu varlıkları fiziksel dünyadan dijital dünyaya eşlemenin birleşik bir yolu yoktur. Haritalamanın ötesinde, tutarlı bir ekosistem oluşturmak için iki varlık formu arasında bir miktar birlikte çalışabilirlik olması gerekiyor. Bu gerçekleşene kadar, “jetonize” bir dünya hayal etmek zor. Bytom’un çözmeyi amaçladığı şey bu.

Bu Bytom başlangıç ​​kılavuzunda şunları ele alacağız:

Bytom nasıl çalışır?

Bytom’un misyonu, “çeşitli bayt varlıklarının ve atomik varlıkların kaydedilip takas edilebileceği merkezi olmayan bir ağ oluşturmak için atomik [fiziksel] dünya ile byte [dijital] dünya arasında köprü kurmaktır.”

Üç tür Bytom varlığı şunlardır:

  • Gelir varlıkları: Bunlar, sorunlu varlıkları, yerel yönetim yatırımlarını ve kitle fonlaması kampanyalarını içerir.
  • Öz sermaye varlıkları: Bu varlık sınıfı, transferler için yatırımcı doğrulamasını gerektirir ve özel şirketlerdeki öz sermaye gibi şeyleri ve kamu dışı yatırımların hisselerini içerir.
  • Menkul kıymetleştirilmiş varlıklar: Bu tür bir varlığın öngörülebilir bir nakit akışı vardır. Örnekler borçları ve otomobil kredilerini içerir.

Bytom protokolü ile tüm bu varlıkları zincirde alıp satabilirsiniz. Ve bunun birçok faydası var. Varlık sahipliğini ve takasları blok zincirinde kaydetmek, şu anda mevcut olandan daha verimli ve güvenli bir sistem oluşturur.

Aracıların varlık transferlerinde ve kayıt tutmada yarattığı şişkinliğin çoğunu ortadan kaldırır. Aracıları kaldırmak, daha düşük maliyetler ve transfer sürelerine yol açar. Bu kaldırma ayrıca, size varlıklarınız üzerinde tam kontrol sağlama avantajına da sahiptir. Değişmez, halka açık bir defterde depolandığından, doğru kayıtları tutması için artık bir üçüncü tarafa güvenmek zorunda değilsiniz. Ve varlık kayıtları dünya çapında düğümler arasında dağıtıldığı için, kötü niyetli bir kişinin verileri manipüle edebileceği tek bir hata noktası yoktur..

Bytom protokolü ayrıca yan zincirler aracılığıyla zincirler arası işlem yapma özelliğini de içerir. Bunu bir geliştirici olarak yapmak için, zincirin daha küçük bir sürümünü oluşturursunuz ve o ana zincirdeki ağ etkinliğini doğrulamak için akıllı sözleşmeler aracılığıyla API çağrıları yürütürsünüz. Bunu yaparken, çağrılar varlıkları zincirler arasında aktarmanıza ve hatta temettüleri yan zincir boyunca dağıtmanıza izin verir..

Bytom Token (BTM)

Bytom Token (BTM), Bytom ekosisteminde üç ana kullanıma sahiptir:

  1. İşlem ücretleri
  2. Temettüler
  3. Varlık ihraç mevduatları

Şu anda dolaşımda 987 milyon BTM bulunmaktadır. toplam arz 2,1 milyar madencilik yoluyla dolaşıma giren. Ekip, arzın yüzde 30’unu ICO katılımcılarına dağıttı ve toplam arzın yüzde 33’ü ile madencilik ödülleri için bir havuz oluşturdu. Kalan jetonlar yedekte tutulur, iş geliştirme için kullanılır veya özel yatırımcılara verilir.

sistem mimarisi

Bytom mimarisi üç katmana ayrılmıştır: Uygulama, Sözleşme ve Defter.

Bytom sistem mimarisi katmanları

Uygulama katmanı son kullanıcı olarak etkileşimde bulunduğunuz şeydir. Bu, varlıklarınızı yönetmek için birlikte çalıştığınız mobil ve web uygulamalarını içerir. Bu katmanla etkileşim, sözleşme çağrılarını tetikler, tahmin ettiniz, Sözleşme Katmanı.

Sözleşme Katmanı iki tür sözleşme içerir. İlki, Genesis Sözleşmesi, ağdaki diğer akıllı sözleşmeleri yayınlar ve denetler. Daha da önemlisi, Bytom kullanan tüm varlıkların protokolün standardizasyon kurallarına uymasını sağlar..

Bir sonraki Genel Sözleşme’nin iki benzer işlevi vardır. İlk işlev, protokol kullanıcıları arasında varlıkların ticaretini kolaylaştırır. İkincisi, temettü dağıtımlarını kurar ve doğrular. Genel Sözleşme yoluyla yeni bir varlığı dağıtmak için, önce onay için Genesis Sözleşmesine göndermeniz gerekir..

Son olarak, Bytom protokolünün temeli, Defter Katmanı. Bytom burada blok zincirine bağlanır. Bu blok zinciri izinsizdir, halka açıktır ve bir Proof-of-Work (PoW) konsensüs algoritması kullanır. Diğer bazı PoW projelerinden farklı olarak, ağ üzerinde madencilik yapmak için bir ASIC kullanabilirsiniz ve ekip bunu kendi Beyaz kağıt.

Bytom ekibi & ilerleme

Merkezi Çin’de bulunan Bytom takım blockchain alanındaki bazı ağır isabetçileri içerir. Kurucu Chang Jia, Çin’deki en büyük Bitcoin ve blockchain haber sitelerinden biri olan 8btc’yi oluşturmak için Bilim Kurgu yazma dünyasından ayrıldı.

Diğer kurucu ortak, Duan Xinxing, eski Başkan Yardımcısıdır. OKCoin, dünyanın en büyük dijital varlık borsalarından biri.

Proje Ocak 2017’de başladı ve ekip o zamandan beri istikrarlı bir ilerleme kaydetti. Aynı yılın Eylül ayında ilk test ağlarını yayınladılar ve bu yılın Nisan ayı sonunda ana ağın ilk sürümünü başlattılar. Proje ayrıca Howey Testini resmen geçti, yani SEC’in belirteci bir güvenlik olarak sınıflandırmayacağı anlamına geliyor.

Bytom ilerleme yol haritası

Bytom ile aynı hedefleri gerçekleştirmeye çalışan pek çok başka proje yok. Ravencoin varlık transferlerini iyileştirmek isteyen başka bir projedir (şu anda çok daha küçük olsa da). Bytom’un aksine Ravencoin ASIC’e dayanıklıdır. WAX ve Enjin Coin gibi oyun varlıklarını rakip olarak gösteren projeleri de görüntüleyebilirsiniz. Oyun endüstrisi ile başlamasına rağmen, proje ekiplerinin diğer varlık türlerine de yayılma planları var..

Ticaret

Bytom, tarihi boyunca çalkantılı bir ticaret yoluna sahipti. Madeni paranın Ağustos ayında işlem görmeye başlamasından hemen sonraki kısa bir yükseliş dışında, fiyat 2017’nin çoğu için 0,08 $ (~ 0,000013 BTC) civarında nispeten sabit kaldı. Proje, Ekim 2017’de Howey Testini geçerken fiyat hafif bir artış gördü, ancak pazarın geri kalanıyla birlikte büyüdüğü için Aralık ortasına kadar önemli bir büyüme görmedi.

Genel pazarı takip etmeye devam eden Bytom fiyatı Ocak 2018’de keskin bir şekilde düştü, ancak o zamandan beri güzel bir şekilde toparlandı. Nisan ayının sonuna doğru, BTM fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi 1,13 $ ‘a (~ 0.000124 BTC) ulaştı. Ancak, şu anda ~ 0,71 $ (~ 0,000081 BTC) seviyesinde bulunuyor..

Diğer birçok projede olduğu gibi, ortaklık duyuruları ve ek kabul, fiyatın daha da artmasına neden olacaktır..

BTM nereden alınır

BTM kadar büyük bir piyasa değeri olan bir kripto para birimi için, büyük borsaların çoğunda listelenmediğini öğrenince şaşırabilirsiniz..

BTM en yaygın olarak satın alınır RightBTC, BTC ile Dubai merkezli bir değişim. Ayrıca BTM için USDT, BTC veya ETH de değiştirebilirsiniz. Huobi ve Bibox.

BTM için borsaların ve ticaret çiftlerinin tam listesi için göz atın CoinMarketCap.

BTM nerede saklanır

BTM’nizi Bytom’da saklamalısınız resmi cüzdan. Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde mevcuttur. Ekip ayrıca bir Kullanım kılavuzu cüzdanı kurmanıza ve kullanmanıza yardımcı olmak için.

Bu yazı itibariyle Bytom, ERC20 BTM tokenlerini Bytom blok zincirindeki normal BTM tokenlerine dönüştürme sürecindedir. Şimdi BTM satın alıyorsanız, hangi jetonları aldığınızı netleştirmek için borsa ile iletişime geçtiğinizden emin olun. Sadece normal BTM jetonlarını resmi cüzdana göndermelisiniz.

Sonuç

Bytom, fiziksel ve dijital varlıkların aktarımını ve yönetimini sağlamak için birlikte çalışabilirlik protokolü oluşturuyor. Ekip, en eski blockchain evangelistlerinden bazıları tarafından yönetiliyor ve 2017’deki kuruluşlarından bu yana önemli kilometre taşlarına ulaşıyorlar..

Başarılı olursa, bir şirket hissesinden bir arazi parçasına kadar her şeyi temsil eden dijital varlıkların bulunduğu, tokenize edilmiş bir dünyanın yeni bir çağını görebilirdik. Hala erken olmasına rağmen, Bytom ekibinin şimdiye kadar tamamladığı çalışmalara göre gelecek umut verici görünüyor..

Ek Bytom kaynakları

Twitter

Telgraf

Reddit

GitHub

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me