CyberMiles (CMT) nedir?

CyberMiles, hızlı e-ticaret işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni bir blok zinciri platformudur. ABD’nin önde gelen e-ticaret şirketi ve uygulaması 5miles’ın bir projesi. CyberMiles ile 5miles, e-ticaretin geleceği için protokoller ve akıllı sözleşmelerden oluşan bir kitaplık oluşturmayı umuyor. Bu hedeflere, Ethereum Sanal Makinesi’ne benzer, yüksek verimli delege edilmiş hisse konsensüs kanıtı ve yeni bir sanal makine ile ulaşır..

Geçtiğimiz Kasım ayında CyberMiles, bir ICO’da 30 milyon dolar toplayarak 420 milyon CMT dağıttı. Projenin yol haritası, 5miles e-ticaret uygulamasının 12 milyon kullanıcısıyla birlikte CMT’yi bu yazdan itibaren ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını gösteriyor. Bu yılın sonunda CyberMiles, blok zincirinin v1.0’ını piyasaya sürmeyi umuyor.

Mevcut E-ticaret Ortamı

Yine de neden yeni bir e-ticaret platformuna ihtiyacımız var? Amazon ve eBay gibi platformlar, ürünleri kullanıcılara sunma konusunda yeterince başarılı değil mi?

Elbette Amazon, makul fiyatlı ürünleri kapınıza kadar teslim etmede harikadır. Kullanımı kolaydır ve çoğu zaman iyi çalışır. Sorun şu ki Amazon, rekabet ve yenilik pahasına çok iyi gidiyor olabilir. Amazon’un e-ticaret endüstrisindeki hakimiyetine meydan okuyacak kimse olmadığından, durgun olabilir. Yetersiz müşteri hizmeti sunmayı göze alabilir veya mevcut teknolojileri ve ürün tekliflerinde yenilik yapmayabilir. Ek olarak, niş e-ticaret markalarının bir yer edinmesi ve benzersiz bir şey sunması zordur.

Bu kazanan her şeyi alır pazarı yanlışlıkla değil. E-ticaret markaları, erişimi büyüdükçe daha değerli hale geliyor. Ağ etkilerinden yararlanırlar ve her ne pahasına olursa olsun kullanıcı eklemeye devam etmeleri ve rakipleri hariç tutmaları için güçlü bir teşvik vardır. Bu özellikle doğrudur çünkü pazar yeri ve müşteri bilgileri tescillidir. Her e-ticaret şirketi kendi yerleşim, işlem ve müşteri hizmetlerini yönetir.

Ancak, durumun böyle olmadığı bir dünya hayal etmek mümkündür. Ya pazarın kendisi ademi merkeziyetçi olsaydı? Anlaşmaları, işlemleri, anlaşmazlık çözümlerini yapabilir ve blok zincirinde çalışan tüm standart akıllı sözleşmeleri iade edebilirsiniz. Bu, pazar yeri protokolünü satın almak veya satmak isteyen herkes için oyun alanını tamamen düzleştirir..

Bu, CyberMiles’in vizyonudur. Amazon’u, herhangi bir e-ticaret sağlayıcısının kullanabileceği bir akıllı sözleşmeler kitaplığıyla değiştirmek istiyor. Başarılı olup olmayacağı hala zamanın sorulması gereken bir soru. Daha hızlı işlem süreleri ve merkezi anlaşmazlık çözümü gibi merkezi bir otoriteye sahip olmanın bazı faydaları vardır. Yine de, açık bir e-ticaret platformu oluşturmak, blok zincirinin bir aracı kurumunu kaldırabileceği başka bir örnektir..

5miles ve CyberMiles Vakfı

CyberMiles, potansiyel başarısının çoğunu 5miles’ın kullanıcı tabanına sunacağı gerçeğine dayanıyor. 5 mil, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler 10 e-ticaret uygulamasından biridir. Toplam 12 milyon kullanıcısı var ve yıllık tahmini 3 milyar dolar gelir elde ediyor.

5miles, CMT’de işlem yapmak için bu 3 milyar doların küçük bir kısmını bile alabilirse, bu token ve blockchain e-ticareti fikri için büyük bir nimet olabilir. Bu ölçekte bir platform başlatmak, kendi zorlukları ve heyecanıyla birlikte gelir. 5miles uygulaması başarılı bir şekilde blockchain tabanlı bir arka uca geçiş yaparsa, bugüne kadar blockchain’in en büyük kurumsal uygulamalarından biri olacaktır..

Ortaklar siber gülümseme

CyberMiles Vakfı, CyberMiles projesinden sorumlu kurumdur. Hong Kong merkezli, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Amacı, 5 mil dışında bile CyberMiles protokolünün geliştirilmesini ve benimsenmesini teşvik etmektir..

CyberMiles, blockchain e-ticaret alanındaki iki temel sorunu çözmeyi hedefliyor:

Sorun: İşlem Hacmi

DApp olarak bir blockchain e-ticaret sitesi kuracak olsaydınız, onu Ethereum üzerine kurmanız mantıklı olacaktır. Ethereum, merkezi olmayan uygulamalar dünyasında baskın bir oyuncudur. Bununla birlikte, büyük ölçekli bir e-ticaret uygulaması için Ethereum pek mantıklı gelmeyebilir..

En büyük zorluklardan biri işlem hacmi. Ethereum’un ağı şu anda 10 tx / sn’de maksimuma çıkıyor. Yeni Casper güncellemesi yayınlandığında bu çok iyi bir şekilde artabilir. Ancak şimdiye kadar, herhangi bir önemli işlem sayısına ulaşan büyük ölçekli uygulamalar Ethereum’un ağını yavaşlattı. Cryptokitty ticareti bile Ethereum’un ağını yavaşlattı. 15 milyon kullanıcısı olan bir e-ticaret sitesinin herhangi bir yeni ölçeklendirme çözümü olmadan Ethereum’a ne yapacağını hayal edin..

Çözüm: Proof of Stake Consensus

CyberMiles’ın bu zorluğa cevabı, yüksek verime öncelik veren bir fikir birliği mekanizmasıyla kendi blok zincirini oluşturmaktır. Amaç, protokol ölçeklenirken saniyede binlerce işleme izin vermektir. Hızlı onay süreleri, hızlı satış ve sözleşmelerin yürütülmesini sağlar.

Bunu yapmak için CyberMiles, delege edilmiş bir hisse senedi konsensüs kanıtı modeli uygular. Bu, bireylerin işlemleri blok zincirindeki yeni bir blokta onaylama fırsatı karşılığında teminat olarak belirli bir miktarda CMT koyabileceği anlamına gelir. Doğrulayıcılar, yeni blok için oy veren ve bir fikir birliğine varan bir yeter çoğunluk oluşturur. Teminat kanıtı çok daha etkilidir ve iş kanıtından daha yüksek verime sahip olabilir. Ek olarak, risk kanıtı planlarındaki kötü aktörler, kötü veya kötü niyetli kararlar aldıkları için cezalandırılır.

Dürüst bir doğrulayıcı olma karşılığında, iş kanıtı, yeni blok ödülünden belirli bir yüzde yatırım getirisi ile katılımcıları ödüllendirir. CyberMiles’te, bu ROI% 8 olarak belirlendi ve bu, hisselerin kanıtı planları için oldukça yüksek. CyberMiles’ın blok zinciri canlı olduğunda token ekonomisinin nasıl oynandığını izlemek ilginç olacak.

Sorun: Sözleşme Karmaşıklığı

Blok zincirinde e-ticaret için bir başka büyük sorun karmaşıklıktır. Akıllı bir sözleşme yazmak aşırı derecede zor olmak zorunda değildir. Ancak, e-ticaret pazarları doğal olarak karmaşıktır. Hataları tersine çevirmenin daha zor olduğu blok zincirinde geliştirme zorluklarını bu karmaşıklığa ekleyin..

Günümüzün en popüler e-ticaret platformları, kullanıcı arayüzünden ürün veritabanlarına ve ödeme bilgilerinin güvenliğinin sağlanmasına kadar her şeyi kapsayan kapsamlı kod tabanlarına sahiptir. İyi bir e-ticaret çözümündeki düzinelerce başka işlevle birlikte bu işlevlerin her biri, kendi akıllı sözleşmesine ihtiyaç duyacaktır..

Çözüm: Sözleşmeler Kitaplığı

CyberMiles’ın çözümü, blockchain e-ticaretinin her yönünü ele alan bir akıllı sözleşmeler kitaplığıdır. Bu sözleşmelerin çoğu doğrudan kullanıcılar arasındadır, ancak büyük bir kısmı CyberMiles’ın “ara yazılım” dediği şeydir. Genel uygulamanın tüm parçalarının birbiriyle konuşmasına izin veren, ortadaki şeylerdir. E-ticaret deneyiminin her bölümü için modüler akıllı sözleşmeleri standart hale getirmek ve paylaşmak, CyberMiles misyonunun önemli bir parçasıdır. Bu, geliştiricilerin tonlarca saatini alacak büyük bir girişim.

yol haritası cybermiles

Yüksek Çalışma Süresi

E-ticaret için bir blok zinciri kullanmak istemenizin ana nedenlerinden biri çalışma süresidir. Blok zincirleri, tüm bilgisayar ağında dağıtılmış bir defter olarak çalışır. Merkezi bir otorite olmadığından, bir blockchain’i kapatmanın kolay bir yolu yoktur. Ağın bir kısmının bağlantısı kesilse bile, blok zinciri devam edecektir..

Bu, çevrimiçi bir pazarda sahip olmak için harika bir kalite. Nerede yaşıyor olursanız olun ya da kim olursanız olun, açık olmalı ve müşterilere her zaman açık olmalıdır. Dahası, bir saldırgan onu kapatamaz.

Topluluk Yönetişimi & Tahkim

E-ticareti blok zincirine yerleştirmenin bir zorluğu yönetişim ve tahkimdir. CyberMiles, işlemlere itiraz etmek ve kaybedilen fonları geri almak için kolay yollara sahip olacaklarını iddia ediyor. Bunlar, muhtemelen blok zincirinde bir çatal şeklinde, fonları geri vermek için topluluk oylamasına güveniyor.

Bu makul bir çözüm gibi görünse de, topluluk üyeleri için can sıkıcı bir hal alması muhtemeldir. E-ticaret platformları, yüksek düzeyde müşteri hizmetleri şikayetleri yaşar. Ayrıca, sahtekarlık veya kalitesiz ürünlerin hedefidirler. Bu, merkezi bir otoriteye sahip olmanın yararlı olduğu bir alandır. İşlemleri tersine çevirmek ve talepleri çözmek için yürütme gücüne sahiptirler. Pazara giren ürün türlerini filtreleyebilirler.

CyberMiles, e-ticaretin bu temel zorluklarına cevap vermek için zorlayıcı bir sisteme ihtiyaç duyacaktır. 5 mil deneyimleriyle, ekibin toplumsal yönetişim ve tahkimin zorluklarını anlaması ve ele alması umulur..

Token Satışı & Ticaret Geçmişi

CyberMiles ICO, Kasım 2017’de gerçekleşti. Projeyi başlatmak için 30 milyon dolar topladılar. O ICO’ya yatırım yapmış olsaydınız, 6 ay sonra yatırımınızın 5 katı getiri elde etmiş olurdunuz..

Token satışı, toplam CMT arzının% 70’ini oluşturdu. Şu anda Ethereum ağında bir ERC-20 belirteci. Jeton, yıl sonuna kadar yapıldığında tescilli ağa taşınacaktır..

CMT, ticaret tarihinde büyük dalgalanmalar yaşadı. Şu anda Ocak ayının en yüksek seviyelerine yakın yükseliyor.

Takım

CEO bilim lideri

Lucas Lu, 2014 yılında 5miles kurdu ve hem 5miles hem de CyberMiles’ın CEO’su. Parçacık fiziği alanında doktorası var ve teknolojiye dahil olmadan önce CERN’de çalıştı. Alibaba’da üst düzey bir yönetici ve NYSE’de halka açılan Light In The Box’ın CTO’suydu..

Michael Yuan, Astrofizik alanında doktora sahibidir ve projenin bilimsel lideridir. Yazılım geliştirme üzerine beş kitabın yazarıdır ve Firefox, Fedora, JBoss ve diğer açık kaynak projeleri üzerinde çalıştı..

Liderlik ekibinin geri kalanı da akademik olarak son derece eğitimli ve profesyonel olarak deneyimlidir.

CyberMiles (CMT) Nasıl Satın Alınır

CyberMiles şu anda aşağıdaki borsalarda mevcuttur:

  • Huobi
  • Binance
  • OKEx
  • BiBox
  • IDEX
  • Cobinhood

CyberMiles (CMT) Nerede Saklanır

CyberMiles şu anda ve ERC-20 belirteci, bu nedenle herhangi bir Ethereum Cüzdan kullanarak saklayabileceksiniz. MyEtherWallet veya Ledger Nano S öneririz.

CyberMiles ana ağı başlatıldığında, yeni tescilli jeton için ERC-20 jetonunu takas etmeniz gerekecektir. Kendi cüzdan istemcisiyle gelecek.

Sonuç

E-ticaret için merkezi olmayan pazar yerleri fikrine inanıyorsanız, CyberMiles kesinlikle yüksek nitelikli bir ekiple ilginç bir projedir. Bununla birlikte, yüksek verimli bir ağ oluşturmada önemli zorluklarla karşı karşıyalar. Ayrıca, merkezi olmayan yönetişim kullanarak anlaşmazlıkları nasıl çözeceklerini ve geri ödemeleri nasıl yapacaklarını bulmaları gerekir. Burada kolay yanıtlar yok ve CyberMiles, platformlarının birinci sürümünü yayınlamadan hala çok uzak. O zamana kadar hafifçe yürüyün ve temkinli iyimserlikle ilerleyin.

Ek kaynaklar

İnternet sitesi

Beyaz kağıt

Twitter

Subreddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me