DECENT nedir?

DECENT bir merkezi olmayan uygulama (DApp) ekosistemi DCore blok zinciri ve DCT altcoin’den oluşur. Ekosistem, işletmelerin blok zinciri çözümleri oluşturmasına yardımcı olacak API’leri, SDK’ları ve diğer temel özellikleri içerir.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Şu anda, DCore ürünü dijital medya ve eğlence konusunda uzmanlaşmıştır, ancak ürünü istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu uzmanlık, kendilerini dünyanın sorunlarına her derde deva olarak tanıtan diğer Hizmet Olarak Blok Zinciri (BaaS) projelerinden daha odaklanmış bir adımdır..

Bu DECENT başlangıç ​​kılavuzunda şunları ele alıyoruz:

İYİ NASIL ÇALIŞIR?

DCore DECENT’in çekirdeği (Anladınız mı? Anladınız mı ?!). DApp’ler oluşturmak için üzerine inşa edebileceğiniz çeşitli eğlence ve medya odaklı bileşenler sunar. Burda biraz var:

  • Özel belirteçler. Ethereum ve Waves’e benzer şekilde, bireysel kullanım durumunuz için özel tokenlar oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir konser organizatörüyseniz, özel jetonlar taklitleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan harika dijital konser biletleri oluşturur.
  • Gelir paylaşımı. Tipik bir içerik parçasına katkıda bulunan birkaç kişi olabilir. Katkı, içeriği gerçekten oluşturmaktan pazarlamaya, telif hakkı kontrolleri yapmaya kadar değişebilir. DECENT anında ( <5 saniye) içeriğinizden elde ettiğiniz geliri uygun taraflarla paylaşın.
  • Büyük dosya işlemleri. İçerik dağıtımını daha da iyileştirmek için DECENT, içeriği depolamanın ve dağıtmanın merkezi olmayan ve verimli bir yolu olan IPFS’yi uygular..

Bazı DCore Kullanım durumları

Bazı DCore Kullanım Durumları

Bileşenler de birleştirilebilir. Daha fazla açıklamak için, bir blok zinciri kitle fonlaması kampanyası oluşturmak için özel belirteç bileşenini gelir paylaşımıyla birleştirelim. Bu örnek için, Kickstarter’a benzer bir kitle fonlaması durumu olan satmak istediğimiz bir ürünü oluşturmak için para topladığımızı varsayalım..

Fon toplamak için destekçilerimize özel jetonlar satıyoruz. Bu jetonları tutmak, bir destekçinin kampanyaya katkıda bulunduğunun kanıtıdır. Tokenler takas edilebilir ve sahipleri istedikleri zaman onları satabilirler.

Ardından, gelir paylaşımını karışıma dahil ediyoruz. Ürünümüzü sattıkça tabii ki gelir elde ediyoruz. DECENT aracılığıyla, bir bölme oluşturabilir ve bu geliri kitle fonlaması katılımcılarımıza dağıtabiliriz. Böyle bir sistem, kampanyayı desteklemek için ekstra teşvikler sağlar.

DCT

DCT DECENT’tir kripto para ve birkaç farklı platform etkinliği için temeldir. Ethereum için Ether gibi, blok zincirinde işlemleri yürütmek için DCT harcamanız gerekir. Madencilere oy vermek için DCT’ye de sahip olmalısınız, ancak daha sonra buna daha çok değineceğiz.

Toplam arz var 73 milyon DCT’nin biraz üzerinde bu yazının yazıldığı sırada dolaşımda 50 milyondan fazla. Ek jetonlar, jeton sahiplerinin madenciler için oy kullandığı bir madencilik sistemi aracılığıyla ekosisteme girer..

Temsilci Teminat Kanıtı

Ark, Lisk ve EOS’a benzer şekilde, DECENT, Yetkilendirilmiş bir Teminat Kanıtı konsensüs mekanizması uygular. DCT jeton sahibiyseniz, oy kullanma hakkı bir ağ madencisi olarak kimi istediğiniz ve kaç tane ağ madencisi olduğu için. Madencilerin sayısı esnek olmasına rağmen, ağın çalışması için minimum 11 olması gerekir..

Geleneksel bir Proof-of-Stake (PoS) ağının aksine, stake etme ve oylama için ödüller almazsınız.

DECENT'in DPoS Oylama Sistemi

DECENT’in DPoS Oylama Sistemi

Ekme makineleri

Ekme makineleri, ağın korunmasında DECENT madencilerle benzer bir role sahiptir. Bir ekici olarak, içeriği DCT ödülleri karşılığında depolar ve dağıtırsınız. Sistem, içerik değişimlerini yürütmek için IPFS kullanır.

Bir yayıncı olarak, içeriğinizi depolamak istediğiniz ek yeri seçersiniz. Her ekme makinesinin bir itibar derecesi vardır, bu nedenle güvenilir birini seçmek basittir.

IPFS aracılığıyla içerik göndermek için ağda çalışan en az üç kaynak cihaz olması gerekir.

İYİ Ekip & İlerleme

Matej Michalko ve Wayman Kwan, DECENT’i Mart 2015’te kurdu. Michalko’nun özgeçmişi, blockchain deneyimiyle ağzına kadar dolu:

  • Kurucu Ortak / CTO, Bitcoin Pazarlama
  • Coinsulting kurucu ortağı / CEO’su
  • Kurucu Ortak / Yönetim Kurulu Başkanı, Blockchain R&D Hub
  • Danışman, SophiaTX

DECENT’in çekirdek takımı geliştiricilerin ve diğer rollerin yanı sıra topluluğu katkıda bulunmaya teşvik eder.

Ekip, 30 Haziran 2017’de DCore’u başlattı ve geçtiğimiz Kasım ayında önemli bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, özel belirteçler, blok zincirinde mesajlaşma ve ekiciler için birkaç özellik içeriyordu. Bir sonraki sürüm, içerik akışı, devredilemez özel belirteçler (ör. Okul kredileri, devredilemez biletler), hak ediş ve yasadışı içerik tohumlamasını önleyen işlevsellik içerir..

Rekabet

Her şeyden önce, DECENT bir DApp platformudur. Yani, şu anda blockchain teknolojisindeki tartışmasız en kalabalık alanda rekabet ediyor. Ethereum en tanınmış rakipken EOS, Cardano ve NEO da benzer sorunları çözüyor.

DECENT, içerik oluşturuculara ve tüketicilere özellikle yardımcı olan özellikler geliştirerek kendisini farklı kılar. Bir medya veya eğlence DApp oluşturmayı planlıyorsanız, DECENT ekibi aklınızın başında olmak ister.

Bu açıdan DECENT’e baktığınızda, Basic Attention Token’ı (BAT) bir rakip olarak düşünebilirsiniz. BAT bir DApp platformu olmasa da, projenin Brave tarayıcısı ile birlikte çevrimiçi içerik sektörüne derinlemesine entegre edilmiştir..

Ek olarak, pek çok proje, bilet satışı veya içerik paylaşımı gibi özelliklerde uzmanlaşmıştır. Ancak önemli bir pazar payına sahip değiller ve çoğu, DECENT’in yaptığı gibi DApp oluşturmanın temelini oluşturmuyor.

Ticaret

DECENT’in ticaret geçmişi nispeten hayal kırıklığı yarattı. 1,78 $ ‘dan (~ 0,00072 BTC) işlem görmeye başladığından beri, DCT fiyatı sürekli olarak ~ 0,32 $ (~ 0,00005 BTC) olan mevcut fiyatına düştü. Madeni para, şimdiye kadar ömrü boyunca üç önemli fiyat artışı yaşadı.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName (“script”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(işlev () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

eğer (appName == ””) {appName = ”yerel”;}

var s = document.createElement (“script”);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart? fsym = DCT&tsym = USD, EUR, CNY, GBP ’;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“?”) >= 0? “&”:“? ”) +“ Uygulama = ”+ uygulamaAdı;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Fiyattaki ilk önemli artış Ağustos 2017’nin başında gerçekleşti. Buna neyin neden olduğu tam olarak belli değil, ancak görünen o ki, ATMChain. ATMChain, ICO’ları sırasında katkı seçeneği olarak DCT’yi destekledi.

En önemli fiyat artışı, Aralık 2017 ve Ocak 2018 başındaki piyasa boğa koşusunu takip etti. Piyasanın geri kalanı gibi, yine de fiyat yeni yıla başlamak için düştü..

Son ve en az önemli olan fiyat sıçraması, bu yılın Mart ayı sonunda DCore testnet’in piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geldi. Diğer DApp platformlarında olduğu gibi, daha yüksek kullanım hacimleri ve popüler DApp’ler fiyatı yukarı çekmelidir.

DCT Nereden Alınır

DCT’yi satın almak için önerilen değişim Bittrex’tir. Bittrex’te, tek seçeneğiniz BTC’yi DCT ile takas etmektir. Herhangi bir BTC’niz yoksa, önce Coinbase veya Gemini gibi bir borsada Bitcoin satın almalısınız..

Ayrıca DCT madenciliği de yapabilirsiniz. Madenci olmak için yapmanız gerekenler talimatları takip et DECENT ekibi tarafından sağlanmıştır. Ek olarak, bir yeri güvence altına almak ve ödüllerinizi almak için DCT sahiplerinden yeterli oy almanız gerekir..

Son olarak, tohumlama size DCT ödülleri kazandıracak. Başlamak için, önce DECENT’in ardından bilgisayarınızı kurun Talimatlar. Ardından, “decentd” ikili dosyasını çalıştırın. Yayıncılar daha sonra tohumlama için düğümünüzü seçecek ve DCT’nizi alacaksınız. Bir ekici olarak derecelendirmeniz ne kadar yüksekse, bir yayıncının sizi seçmesi o kadar olasıdır.

DCT nerede saklanır

Şu anda DCT’nizi depolayabileceğiniz iki seçeneğiniz var. İlk seçenek, DGo web tabanlı cüzdan. İkincisi DCore GUI cüzdanı. Bir Web Cüzdanı yolda.

DCT’nizi bir borsada saklamamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Sonuç

DECENT, DPoS konsensüs mekanizması kullanan içerik odaklı bir DApp platformudur. Piyasada çok sayıda başka DApp platformu olmasına rağmen, hiçbiri DECENT’in yaptığı içerik dağıtım odağına sahip değil.

Fiyat ve piyasa değeri sıralaması bunu yansıtmamaktadır, ancak DECENT geliştirme ekibi güncellemelerle aktif olmuştur. Belki de büyük bir pazarlama hamlesi, bu projenin onu eski ihtişamına geri getirmesi için gereken tek şeydir..

Ek İYİ KAYNAKLAR

Telgraf

Twitter

Reddit

Orta

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me