FOLM Coin (FLM) nedir?

FOLM Coin nedir?

FOLM coin (FLM), Bitcoin ağındaki zayıflıkları belirlediğini iddia ediyor ve algılanan sorunlara çözüm olarak kripto para birimini öneriyor ve proje Ekim 2017’de başladı. FOLM coin geliştiricisi Görkem D., Bitcoin’in bazı eksiklikleri arasında “yavaş blok süreleri, yetersiz blok boyutu, blok zinciri ile senkronize düğümler ve ASIC madenciliği tehdidi” bulunmaktadır.

Bunu özetlemek gerekirse, FOLM coin, Bitcoin’in çok yavaş olduğunu ve ayrıca% 51 saldırısı yoluyla merkezileşmeye açık olduğunu düşünüyor. Bu saldırıda, bir madenci veya bir grup madenci, üstün donanımları aracılığıyla ağı kontrol eder..

FOLM coin ayrıca Bitcoin’in düğüm yapısını da bir problem olarak görüyor. FOLM, bunu bir ana düğüm sistemi aracılığıyla ele alır. Bir ana düğüm sisteminde, ana düğümler oylama hakları aracılığıyla ağ üzerinde daha büyük ayrıcalıklara sahiptir. Ve bazı durumlarda, ana düğümler ağı hızlandırır.

Litecoin ve Bitcoin Cash’te olduğu gibi, FOLM coin, işlem süresini hızlandırmak için Bitcoin’den daha büyük bir blok boyutu sağlar. Bitcoin blokları bir megabayt veri içerir. FOLM dört megabayt veri içerir.

Bu özellikler yerinde olduğunda FOLM, Beyaz kağıt bir ödeme sistemi olmayı umuyor ve bir bankacılık uygulaması gibi üstüne uygulamalar ve hizmetler oluşturmak için bir altyapı sağlamayı umuyor.

FOLM madeni para görüntüsü

İki Web Sitesi

Proje iki ayrı web sitesine sahiptir. FOLM Universe sitesi (aynı zamanda FOLM.io olarak da anılır), esas olarak FOLMServices, FOLMBank, FOLMApps’i tanıtan bir pazarlama ve reklam sitesi olarak çalışır. FOLM Coin sitesi daha fazla teknik bilgi sağlar ve teknik incelemeyi ve blok gezgini gibi kaynakları içerir.

FOLM Coin Nasıl Çalışır??

PHI1612 algoritması

FOLM madeni para projesi, PHI1612 algoritmasını kullanmasıyla gurur duyuyor.

LuxCoin için Luxcore projesi tarafından sunulan PHI1612 algoritması, Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake’i (PoS) birleştiren karma bir fikir birliği yaklaşımı sağlar. PHI1612 hem ASIC dirençli hem de NiceHash dirençli olmaya çalışır. Bu, madencilerin diğer madencilere karşı dezavantaj olmadan daha pahalı ve özel donanımlarla rekabetçi bir şekilde bloklar ürettikleri anlamına gelir..

ASIC, Uygulamaya Özel Entegre Devre anlamına gelir. ASIC’ler, Bitcoin’in zincirdeki bir sonraki bloğu oluşturmak için gerekli kriptografik bulmacayı kazanmada yararlı olan güçlü hesaplama yetenekleri sağlar. Bir Sloven kuruluşu olarak NiceHash, madencilerin hashing gücü satın aldığı bir kripto para birimi bulut madenciliği hizmeti sunar.


FOLM madeni para görüntüsü

PHI1612 gibi algoritmalar, madenciler için oyun alanını eşitlemeye çalışır. Sonuç olarak, ağ merkezi olmayan ve bir madencinin veya bir madencinin en güçlü donanıma sahip olması nedeniyle ağı kontrol ettiği% 51 saldırısına karşı dirençli kalır.

Güvenliği artırmak için PHI1612, Skein, JH, Cubehash, Fungue, Gost ve Echo dahil olmak üzere birden fazla karma algoritma kullanır. Temel olarak, bunu başka bir kutunun içindeki bir kutunun içindeki bir kutuyu kilitleyerek ağı korumak olarak düşünün. Yani sistemi kırmak için, birbiri ardına kırmanız gerekir..

Bu algoritma ayrıca geleneksel PoW algoritmalarından daha az enerji tükettiğini iddia ediyor.

Yazılım Kaynak Kodu

FOLM madeni para projesini oluşturmak için, FOLM’nin geliştiricileri Bitcoin projesini klonladılar ve ardından Bulwark gibi diğer kripto para birimi projelerinden bazılarının kodunu kopyaladılar..

GitHub, FOLM kod tabanını barındırır açık kaynak kodlu bir proje olarak ve kod C ++ dilinde programlanmıştır. Projede bir programcı çalışıyor.

GitHub, ana proje havuzuna ek olarak kağıt cüzdan oluşturmak için ikincil bir FOLM projesi. Javascript’te kodlanan FOLM ekibi, Electron cüzdan projesinden bu cüzdanın kodunu klonladı..

FOLM Ekibi ve Beyaz Kitap

FOLM ekibinin tamamı İstanbul, Türkiye’de yaşıyor ve ekipteki sadece bir kişi, istihdam yeri olarak FOLM’yi listeliyor. Linkedin üzerinde, Görken D. FOLM.io’daki görevini Kurucu Ortak / Yazılım ve İş Geliştirme Direktörü olarak listeliyor. İş geçmişi, 2008’den bu yana bir dizi yazılım geliştirme pozisyonunu içermektedir., Volkan İnanç kendisini şirketin web sitesinde CEO olarak listeliyor, ancak LinkedIn’de Veron Bilisim A.S. onun günlük işi olarak.

FOLM madeni para görüntüsü

FOLM projesinin birincil işlevi, ödemeleri kolaylaştırmak ve FOLM Coin Teknik Raporu projenin hedefleri ve teknolojisi hakkında ek ayrıntılar sağlar.

Madeni para arzı ve sürdürülebilirlik

FOLM, ağın başarısının madencilere bağlı olduğu perspektifini alır. Sonuç olarak, madenciliğin karlılığını uzun vadede korumayı amaçlamaktadırlar. Madencileri zaman içinde sistemde kalmaya teşvik etmek için FOLM, madencileri ağdaki ikinci yıllarında ilk yıla göre daha fazla ödüllendiriyor.

ASIC direncinin ve NiceHash direncinin faydaları bu ödül felsefesine katkıda bulunur. PHI1612 algoritması ile eşit bir oyun alanı sağlayan sistem, tüm madencileri ödül kazanmaları için güçlendirir.

Şirket, projeyi finanse etmek için madeni paraların% 5’ini hazırladı. İlk yıl 7,884,000 FLM çıkarılmasını bekliyor ve ikinci yıl 5,256,000 FLM çıkarılmalıdır. 23.001.916 FLM toplam madeni para arzını sınırlıyor ve madencilik 32 yıl içinde bitmeyi bekliyor.

FOLM madeni para görüntüsü

Ticaret geçmişi

Şimdiye kadar, FOLM coin’in ticaret piyasasındaki varlığı radarın altında uçmaya devam ediyor. CoinMarketCap coin’i hiç listelemiyor.

FOLM Coin’i Nereden Satın Alabilirsiniz??

Birkaç değiş tokuşu listeleyin, rehberlerimizden bazılarına dahili olarak bağlantı verin. Kılavuzlarımızda seçeneğimiz yoksa, bize bildirin ve ekleyelim (bonus puanları ve eğer yazarsanız $, oraya yapıştırabilmemiz için!)

Birkaç küçük borsa şu anda FLM’yi, öncelikle Bitcoin ile ticaret yapmak için bir çift olarak listeliyor. Bunlar arasında CoinExchange.io, CryptoBridge merkezi olmayan değişim ve BitexLive.

FOLM Coin’i Nerede Saklayabilirsiniz??

Daha önce belirtilen GitHub deposuna ek olarak Javascript ile yazılmış bir kağıt cüzdan ve Electron cüzdan projesinden klonlanmış, ana proje deposu şunları içerir: C’deki bir cüzdan için kaynak kodu++, orijinal Bitcoin projesinden ve diğer crypt projelerinden klonlandı.

Ve FOLM Evreni masaüstü, web ve mobil için çeşitli cüzdan indirme seçenekleri sunar. Bunlar Mac, Windows, Linux, iOS ve Android’de çalışır.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map