Groestlcoin nedir?

Groestlcoin bir ASIC dirençli kripto para birimi “neredeyse SIFIR ücrete” sahip olmakla övünüyor. Madeni paranın kendisi yalnızca sözde anonim (Bitcoin gibi) olmasına rağmen, geliştirme ekibi size tam bir anonimlik sağlamak için bir cüzdan (Samourai) taşıdı..

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Çoğu insan gibi, ilk sorunuz muhtemelen şudur: “‘Sersemlik’ de neyin nesi?” Kripto para birimi, Grøstl-512 madencilik algoritmasını kullandığından, ekip projeyi uygun bir şekilde “Groestlcoin” olarak adlandırdı. Topluluktaki birçok insan, evlat edinmeye yardımcı olmak için yeniden markalaşma çağrısında bulundu. görünmüyor olacakmış gibi.

Bu kılavuzda, aşağıdaki gibi tüm temel Groestlcoin ayrıntılarına giriyoruz:

Groestlcoin Nasıl Çalışır??

Groestlcoin, eşler arası (p2p) ödemeler için kesinlikle bir kripto para birimidir. Madeni para, Bitcoin ve Litecoin gibi diğer işlemsel kriptolarla aynı nihai amaca hizmet eder, ancak bu hedefi farklı bir öznitelik kümesiyle gerçekleştirir..

Öznitelikler

İlkler. Groestlcoin, özellik seti ile birkaç önemli “ilk” e imza attı. Segregated Witness (SegWit) uygulayan ve mainnet üzerinde Lightning Network işlemi gerçekleştiren ilk coin idi..

Ücretler. Lightning Network’ün uygulanmasıyla Groestlcoin asgari ücrete sahip. 10.000 GRS’nin (bu yazının yazıldığı sırada ~ 6000 $) aktarılması, bir sentin çok küçük bir kısmına mal oluyor. GRS fiyatı 1000 kat yükselse bile işlem ücreti sadece birkaç kuruş olacaktır..

GRS almak için kullandığınız cüzdana bağlı olarak ücretler biraz değişebilir..

Madencilik. Groestlcoin, madencilik algoritması için iki tur Grøstl-512 kullanıyor. Bu madencilik algo, şimdilik ASIC dayanıklıdır.

Samourai. Blok zincirinin doğrudan bir özelliği değil, ancak Groestlcoin’in anonim ve özel bir cüzdanı var, Samourai. Cüzdan adresleri geri dönüştürmez, Tor desteğine sahiptir ve şunları içerir: CoinJoin-esque işlemleri. Cüzdanda ayrıca telefonunuzun ana ekranından, uygulama listesinden ve başlatıcısından kaybolduğu Gizli Mod vardır..

Groestlcoin samourai

Android’de Groestlcoin Samourai Arayüzü

GRS Temini ve Bloklar

Maksimum 105 milyon GRS tedarik var ve yaklaşık 70 milyon halihazırda dolaşımda.

Şu anda, Groestlcoin bir MB blok boyutuna sahip, ancak geliştiriciler, saniyede 80 işlem hacmindeki bir artışı idare edemeyecek kadar az olursa bunu artıracaklarını belirtti.

Madencilik ödülü, her hafta meydana gelen yarılanma ile blok başına 512 GRS’den başladı. Ödeme artık blok başına 5 GRS’dir ve Groestlcoin’in ömrünün geri kalanında bu seviyede kalacaktır..

GroestlTip

GroestlTip topluluk üyelerinin video yayıncılar için oluşturduğu bir bahşiş hizmetidir. Örneğin Twitch yayıncıları, izleyicilerinden Groestlcoin ipuçları almak için hizmeti canlı videolarına entegre edebilir. Standart ağ ücretleri dışında, hizmeti kullanmak için herhangi bir ek ücret alınmaz.

Takım & İlerleme

Bitcointalk kullanıcı adı olan “Gruve_P” kullanan bir geliştirici, 22 Mart 2014’te Groestlcoin’i piyasaya sürdü. O zamandan beri ekip büyüdü 20 kişiden fazla tüm dünyaya yayıldı. Çoğu ekip üyesi, web sitesinde yalnızca adlarını ve menşe ülkelerini paylaşarak nispeten isimsiz kalmayı tercih eder..

Ekip, her üç ayda bir platformun yeni sürümlerini yayınlama konusunda tutarlı davrandı. Böyle bir tutarlılıkla, son dört yılda başardıklarını duymak sizi şok etmemelidir..

Ekip Ocak 2017’de SegWit’i etkinleştirdi ve şu anda hem mobil hem de masaüstü cüzdanları için Lightning Network sürümleri üzerinde çalışıyor..

Ekip ve topluluk ayrıca on bir farklı Android cüzdanı, Blackberry için on farklı cüzdan ve iOS için üç cüzdan oluşturdu. Ayrıca ondan fazla masaüstü cüzdanı oluşturdular.

Rakipler

Elbette Bitcoin, Groestlcoin’in en tanınmış rakibi. Ancak eski bir sözün dediği gibi, “Herhangi bir yöne bir taş atın ve bir Groestlcoin rakibine çarpacağınızdan emin olun.” Tamam, belki de böyle gitmez; ancak, görünüşte sonsuz sayıda benzer proje var.

Bitcoin’in daha işlem dostu bir versiyonu olmayı amaçlayan Litecoin’e sahipsiniz. Vertcoin ve Bitcoin Gold gibi ASIC dirençli madeni paralar, Groestlcoin ile aynı özelliklerin çoğunu paylaşır. Monero ve Dash gibi gizlilik odaklı kripto para birimleri, Groestlcoin’in anonim Samourai cüzdanına karşı rekabet eder.

Ticaret

GRS fiyatı, 2014 lansmanından bu yana hız treninde. Çocuk treni de değil. Sürüş tipi bardak altlığının ortasında tam bir kusmuktan bahsediyoruz.

Fiyat, lansmandan sonra üç yıl boyunca nispeten sabit kaldı ve 0,002 ile 0,003 dolar arasında kaldı. Ancak 2017’nin başında ticaret ilginçleşmeye başladı.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName (“script”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(işlev () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

eğer (appName == ””) {appName = ”yerel”;}

var s = document.createElement (“script”);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart? fsym = GRS&tsym = USD, EUR, CNY, GBP ’;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“?”) >= 0? “&”:“? ”) +“ Uygulama = ”+ uygulamaAdı;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Fiyat, iki ay sonra yükseliş öncesi fiyatlara geri dönmeden önce, sadece yedi ay içinde yaklaşık 0,001 $ ‘dan (~ 0,00000126 BTC) 0,35 $’ ın (~ 0,00015 BTC) üzerine çıktı. Ardından, neredeyse anında, fiyat 1,18 $ ‘a (~ 0.00018 BTC) yükseldi – bir haftadan kısa bir süre içinde 10 katın üzerinde bir getiri. Bu astronomik kazanç, ASIC dirençli madeni paralara yatırımcı ilgisindeki büyük artışla aynı zamana denk geliyordu..

Bu sıçramadan bu yana, Groestlcoin yaklaşık 0,287 $ ‘dan (~ 0,000043 BTC) en düşük 2,36 $’ a (~ 0,000142 BTC) hızlı bir şekilde ileri geri sıçradı. Bu yazının yazıldığı andaki fiyat 0.58 dolar civarında..

Sade ve basit, artan kullanım, başka bir fiyat artışı için en önemli katalizör olacaktır. Fiyat, Bitcoin’in fiyatındaki artışla birlikte bazı belirleyici eylemler de görebilir.

GRS Nereden Alınır

Binance ve Bittrex’te GRS ile BTC ticareti yapabilirsiniz. Ek olarak, GRS’yi doğrudan KRW ile satın alabilirsiniz. Upbit – ticaret hacminin neredeyse yüzde 80’iyle dünya çapında en popüler seçenek.

Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz Bitcoin satın alma rehberimize bir göz atın.

Madencilik ayrıca GRS elde etmek için bir seçenektir. GRS madenciliği yapmanın en basit yolu Groestlcoin kullanmaktır Easyminer. Easyminer sizi otomatik olarak Dwarfpool madencilik havuzuna atar, ancak birkaç başka havuz seçeneği de vardır..

GRS Nerede Saklanır

Yukarıda özetlendiği gibi, mevcut olan çok sayıdaki cüzdan arasından kabul edilebilir bir cüzdan bulabilmelisiniz..

Cüzdanınızı masaüstünüzde tutmak istiyorsanız, Groestlcoin Çekirdek ve Electrum GRS ikisi de sağlam seçimler.

Belki daha çok mobil kullanıcısınız. Durum buysa, Groestlcoin’e göz atmalısınız mobil cüzdan. Veya anonimlik odak noktanızsa, Samourai cüzdan gitmenin yolu.

Ledger ve Trezor sahipleri de şanslı. Her ikisi de bu yıl GRS’yi destekleyecek.

Sonuç

Groestlcoin ekibi, Bitcoin’de gördükleri sorunları iyileştirmeyi hedefliyor. Bu iyileştirmeler, kripto para birimini ASIC’e dirençli, neredeyse bedelsiz ve teknolojik gelişmelerin ön saflarında yapmayı içerir..

Groestlcoin’in işlemler ve ödemeler için fiili kripto olduğunu hayal etmek zor. Ancak hepimizin bildiği gibi, kriptoda her şey mümkündür. Yeniden markalaşma ve biraz pazarlama, bu projenin kötü şöhretli yükselişini hızlandıran şey olabilir.

Ek Groestlcoin Kaynakları

Twitter

Reddit

Telgraf

Orta

GitHub

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me