Hexx veya Hexxcoin (HXX), damalı bir geçmişe sahip, birden fazla çatallanmış ve ölmüş bir mahremiyet parasıdır. Şimdi yeni bir geliştirme ekibinin kontrolünde olan Hexxcoin bir kez daha ölümden döndü. Mevcut ekip, Hexxcoin’in bugün piyasada büyüyen gizlilik paraları listesi arasında yerini alabileceğini ve sadece mahremiyetten başka bazı avantajlarla birlikte yer almasını umuyor. Bu kılavuz şunları kapsayacaktır:

Nasıl çalışır

Hexxcoin, ZCoin’e benzer şekilde Zerocoin protokolünü kullanan bir gizlilik parasıdır. Zerocoin protokolü, her işlemin bir cüzdan adresine izlenebilir olduğu Bitcoin’in aksine, kullanıcılara ödeme gönderip alırken tam anonimlik sağlar..

Tıpkı ZCoin gibi, Hexxcoinlerinizi onları yok ederek ve yerine yeni basılan Zerocoins ile harcarsınız. Bu, onları harcamaya geldiğinizde, işlem geçmişi eklenmeden Hexxcoin’e geri döndükleri anlamına gelir. Bu, Hexxcoin kullanımındaki anonimlik seviyesini diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde artırır..

Sıfır Bilgi Kanıtı

Bu anonimlik, RSA-2048 faktörleme şifreleme parametreleriyle birlikte sıfır bilgi kanıtları kullanılarak elde edilir. Blok zincirindeki sıfır bilgi kanıtları, ağın işlemin ayrıntılarını bilmeden bir işlemi doğrulamasına izin verir. Bu şekilde işlemi yapan kişi anonimliğini koruyabilir..

Zerocoin protokolü, parametreleri olarak RSA-2048 şifrelemesini kullanır. RSA şifreleme standardı, çarpanlara ayrılması zor olan daha da büyük bir sayıya ulaşmak için büyük asal sayıları çoğaltır, yani, ürünü oluşturmak için hangi sayıların birlikte çarpıldığını hesaplamak için. RSA-2048 faktoring sorunu 1991’den beri çözülmemiş durumda. Kuantum hesaplamanın bir noktada sorunu çözmesi mümkün olsa da, şu anda Zerocoin protokolü güvenli kalıyor.

Diğer gizlilik paraları varken, hem Hexx hem de ZCoin, Zerocoin protokolünün en güvenli olduğunu gösteriyor. ZCash, sıfır bilgi kanıtları da kullanan başka bir gizlilik parasıdır. Ancak ZCash protokolü, geliştirici topluluğu tarafından tanımlanan parametreleri kullanır ve Hexxcoin, kötü aktörler tarafından kötüye kullanıma açık olduğu anlamına gelir..

Monero, gizliliği korumanın bir yolu olarak gerçek işlemleri maskeleyen bir tuzak olarak halka imzaları veya sahte işlemleri kullanan başka bir rakiptir. Hexxcoin, halka imzaları ağ üzerinde gereksiz yük oluşturduğu için Zerocoin protokolünün üstün olduğunu savunuyor.

Bir Çatal Parası

Hexxcoins’in ana USP’si, diğer gizlilik coin’lerine kıyasla forking coin olarak rolüdür. Diğer kripto para birimleri, Zerocoin gizlilik protokolünden yararlanmak ve bunu ağlarına dahil etmek için Hexx ile çatallanabilir..

Hexxcoin şu anda Bitcoin ile bir çatallaşma geçiriyor, BitcoinZero Hem Bitcoin hem de Hexx özelliklerine sahip olacak. Hexx ekibinin dediği gibi: “Gizlilik steroidleri üzerinde Bitcoin.”

Hexxcoin, bu yılın sonlarında Litecoin ile başka bir çatal planlıyor. Hexx teknik raporu, diğer kripto paraların Zerocoin gizlilik protokolünden yararlanabileceği gerçeğini ima ediyor.

Tartışmalar

Hexxcoin’in arkasındaki ekibin bazı üyeleri kendilerini kamuya duyurmadı. Belki de gizliliğe odaklanan bir madeni para için bu şaşırtıcı değildir. Ekibin bir kısmı web sitesinde yer alsa ve makul bir şekilde tanımlanabilir olsa da, lider geliştirici yalnızca James, takma adı Dev007 olarak biliniyor ve kimliği başka şekilde bilinmiyor..

Hexxcoin ekibi

İçimden bir ses James’in gerçek adı olmadığını söylüyor …

Görünüşe göre Haziran ayında, geliştirme ekibinin bir veya daha fazla üyesi (aynı zamanda anonim olan) topluluk fonunun bir parçasıyla kaçmakla suçlandı. Geliştirici ekibi arasındaki mesajların ekran görüntüleri çevrimiçi olarak yayınlandı, spekülasyonlar arasında bunun bir çıkış dolandırıcılığı mı yoksa FUD yoluyla projeyi sabote etmeye çalışan biri mi olduğu konusunda. O zamandan beri işler daha sakin görünse de, geliştirici topluluğunun üyelerinin anonim kalmayı seçmesine gerçekten yardımcı olmadı.

Bir noktada, Zerocoin protokolü de bir hataya maruz kaldı. Bir Zerocoin işlemi gerçekleştiğinde, işlemin gerçekleşmesi için ağ tarafından benzersiz olarak doğrulanması gereken benzersiz bir seri numarası üretir. Bir kodlama sorunu, bir saldırganın birden fazla işlem için aynı seri numarasını kullanmasına ve böylece basıldığından daha fazla Zerocoins harcamasına olanak sağlamıştı. Hexxcoin ekibi, bu hatanın bir sonucu olarak Hexxcoin üzerinde herhangi bir etkisi olmadığını tweetledi..

#Hexx Ekip, blok zincirini ZeroCoin bütünlüğü açısından inceledi ve gururla, hiçbir başarılı kötüye kullanım olmadığını bildirdi. $ HXX. 267625 bloğundan başlayarak, kullanıcılar HexxCoin’i Anonim olarak harcamak için ZeroCoin Protokolünü kullanabilecekler. Ayrıca #Hexxchange çatalı destekleyecek.

– HEXX – [Herhangi bir ETH vermiyor] (@hxxcoin) 9 Mayıs 2018

Tüm bu sorunlara rağmen, planlanan Hexxcoin çatalı devam edecek gibi görünüyor ve bu da Hexxcoin yatırımcılarını mutlu edecek.

Hexxcoin madenciliği

Hexxcoin, merkezi madencilik teçhizatının ağı ele geçirmesini önlemek için ASIC’e dayanıklıdır ve madencilik için bir GPU bile gerekmez. Bu nedenle, herkes yalnızca bir CPU kullanarak Hexx madeni paraları çıkarabilir.

Ağda ayrıca Xnodes adı verilen ana düğümler bulunur. Xnode operatörleri, ağın geleceğine adadıklarının kanıtı olarak 2000 Hexxcoin yatırmak zorundadır. Ancak, Xnode sahipleri günlük ödüllerde pasif gelir elde edecekler. Miktar, ağa kaç Xnode’un katıldığına bağlıdır.

ChainSilo, muhtemel Xnode operatörleri için ücretsiz bir deneme sunuyor.

Madeni Para Arzı ve Sürdürülebilirlik

Hexxcoin şu anda toplam 9,999,999 arzdan yaklaşık 1,7 milyonluk küçük bir dolaşımda bulunuyor. Ekip, düşük bir tirajın istikrarlı bir piyasa değeri yaratmaya yardımcı olacağına inanıyor.

Her bloğun 2.5 dakikalık işlem süresi ve 2 Hexx blok ödülü vardır. Madenciler 0,7 jeton alır, Xnods 0,7 jeton alır ve geri kalanı bir topluluk fonuna gider. Fon, geliştirme, değişim listeleri ve pazarlama çabaları için ödeme yapar. Topluluk fondan yapılan harcamaları oylar.

Hexxcoin Tarihçesi

Hexxcoin, 2015 yılında Crave adlı başka bir madeni paradan çatal olarak hayata başladı. Orijinal geliştirici projeyi kısa süre sonra terk etmişti ve proje birkaç yıl sonra ikinci bir geliştirici tarafından üstlenildi..

İkinci geliştirici bir takas yayınladı ve Hexxcoin’i bir ZCoin çatalına güncelledi. Kısa bir süre sonra, ikinci geliştirici de mevcut ekip Ocak 2018’de devralıncaya kadar projeyi terk etti..

Ticaret Geçmişi

Hexxcoins tarihindeki gelişmeler, işlem geçmişi grafiğine baktığınızda belirgindir. 2017’de ikinci geliştiricinin devraldığı darbeye dikkat edin.

Zaman içinde Hexxcoin değeri

Zaman içinde Hexxcoin değeri

Hexxcoin’in gelecekteki değeri, çatallanma faaliyetlerine göre büyük olasılıkla dalgalanacak. Hexxcoin’e sahip olanlar yeni forklanmış coinleri alacağından, bir fork gerçekleşmeden önce Hexx coin satın almak için yatırım potansiyeli olabilir. Bu nedenle, Hexxcoin’in yeni bir çatalın olacağını duyurduğu zamanın fiyatını izlemeye değer..

Tabii ki, yatırımcıların bir fork oluştuktan sonra satış yapmaları da mümkündür, bu da fiyatı düşürür. Hexx teknik raporu bunu kabul ediyor ancak gelecekteki çatalların fiyatı sabit tutmaya yardımcı olacağını vurguluyor.

Hexx teknik raporu, Hexx madalyonunun karmaşık geçmişi nedeniyle, şu anda dolaşımda olan on binlerce madeni paranın “kalıcı olarak inaktif olduğunu ve muhtemelen sonsuza dek kaybolduğunu” belirtir. Doğrudur ki Hexxcoin zengin liste bir yıldan uzun süredir erişilmemiş bazı cüzdan adreslerini gösterir.

Şu anda Hexx madeni parasında geçen yılın bu zamanına kıyasla çok büyük bir fiyat farkı olduğu da doğrudur ve bu, bu cüzdan sahiplerinin satması için büyük bir teşvik sağlar. Bununla birlikte, bu cüzdanların sahipleri aniden tüm Hexxcoinlerini bırakmaya karar verirse, fiyatı ciddi şekilde etkileyebilir..

Nereden Alınır ve Nasıl Saklanır

Hexxcoin’i aşağıdaki borsalarda satın alabilirsiniz:

  • Cryptopia
  • Livecoin
  • Cryptobridge
  • TradeSatoshi
  • Sistemkoin

Hexxcoin, bunların çoğu belirsiz borsalardır, ancak yakında daha fazlasının geleceğini söylüyor..

Depolamayla ilgili olarak çok az seçenek var. Hexx, Hexxchange adlı çevrimiçi cüzdanının / değişiminin beta sürümündedir. Hexxcoin’den çatallanan madeni paraların depolanmasına ve değiştirilmesine izin verir. Gizliliğe bu kadar yoğun bir şekilde odaklanan bir madeni paradan bekleyeceğiniz gibi, TOR tarayıcısıyla da uyumlu olan tarayıcı tabanlı bir cüzdandır. Soğuk depolama seçeneklerinin olmaması bazı kullanıcıları rahatsız edebilir.

Hexxcoin Hexxchange

Hexxcoins Hexxchange cüzdan

Sonuç

Kripto işlemlerinde mahremiyetiniz birincil endişenizse, Hexx kesinlikle ciddiye alır. Ancak, projenin tartışmaları da yok değil. BitcoinZero’yu oluşturmak için bekleyen çatalın başarısı, genel Hexxcoin yeniden başlatmanın başarısını belirleyecektir. BitcoinZero başarılı olursa, Hexxcoin’i diğer kripto para birimlerinin geliştiricileri için daha çekici bir forking ortağı haline getirecek..

Daha fazlasını bul

Hexxcoin Beyaz kağıt

Twitter

Telgraf

Reddit

Uyuşmazlık

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me