ICON (ICX) Nedir? Küresel Merkezi Olmayan Ağ Kılavuzu

ICON nedir?

Web sitesine göre, ICON projesi, “dünyanın en büyük merkezi olmayan ağlarından birini kurarak” “Dünyayı Hiper Bağlantı Kurmak” istiyor.

Bunu yapmak için ekip, çeşitli blok zincirlerinin akıllı sözleşmeler yoluyla birbirleriyle etkileşime girmesine izin veren devasa bir platform inşa ediyor. Geliştiricilerin ICON Republic markasının içinde var olan topluluklar, projelerin döngü zinciri teknolojisini kullanarak birbirleriyle bağlantı kuruyor. Son oyun, finans, güvenlik, sigorta, sağlık, eğitim ve ticaret sektörlerinden oyuncuların tek bir ağda bir arada var olabileceği ve işlem yapabileceği bir platform sağlamaktır..

ICONsmart

Bu proje, dünyadaki en büyük merkezi olmayan ağlardan biri olmayı hedefliyor.

ICON, bugüne kadar iki yıldır geliştiriliyor. 4 milyar dolar değerinde ve popüler Kore borsası Coinone’un da sahibi olan Koreli bir Fintech şirketi olan Dayli Financial Group tarafından kuruldu..

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Hadi kalınlığına girelim mi??

ICON Nasıl Çalışır?

ICON, döngü zinciri platformunu kullanarak, ICON Republic aracılığıyla bir blok zinciri toplulukları ekosistemini birbirine bağlar. Adından da anlaşılacağı gibi, Cumhuriyet, aksi takdirde bağımsız olan blok zinciri organlarından oluşan bir federasyonun yönetim başkanı olarak işlev görür. ICON Republic’i, her bir ICON topluluğu bir eyaleti temsil eden Birleşik Devletler gibi resmedebilirsiniz..


Topluluklar, ICON Republic’in temelini oluşturan döngü zinciri tabanlı blok zinciri Nexus’a bağlanan topluluk temsilcileri (C-Reps) aracılığıyla büyük ölçüde Cumhuriyet ile bağlantılıdır. C-Reps, toplulukların Nexus ve buna bağlı olarak ICON Republic aracılığıyla diğer topluluklarla etkileşime girmesi için Portal görevi görür. ICON kullanan blok zincirleri, platformun merkezi olmayan borsasını (DEX) kullanarak para birimi değiştirebilir.

ICONnexus

Toplulukların C-Temsilcileri aracılığıyla ağ içinde nasıl bağlandıklarını gösteren beyaz sayfadan resimli bir örnek

ICON Toplulukları

Basitçe ifade etmek gerekirse, bir ICON Topluluğu, kendi yönetim sistemine sahip bireysel bir blok zinciri veya protokoldür. Topluluk Düğümleri (C-Düğümleri) her topluluğun altyapısını oluşturur. C-Nodes, kendi topluluklarının blok zincirini yönetmek ve sürdürmekten sorumludur. Her topluluk kendi kurallarına ve kendi fikir birliği algoritmasına göre çalışır, yani projenin kendisi, topluluk üyelerinin programlarını ICON Republic dışında nasıl yürüttüğü üzerinde hiçbir kontrole sahip değildir..

Vatandaş Düğümleri, ortalama bireyin ICON’un ağına bağlanması için açılan kapılardır. İşlemler oluşturmak ve DAPP’leri kullanmak için bu düğümleri kullanabilirsiniz. Ancak, ne yerel blok zinciri topluluklarında ne de genel olarak ICON Republic’te yönetim güçleri yok.

C-Reps, kendi toplulukları için seçilmiş görevliler olarak işlev görür. Her topluluk kendi temsilcisini seçer ve her C-Temsilcisi, ICON Republic içindeki işlem doğrulaması ve diğerleri gibi konuları yönetmekten sorumludur. DPoS sistemindeki delegeler gibi (bkz.Ark), C-Temsilciler çalışmaları için yerel para birimi olan ICX biçiminde tazminat alırlar..

ICONconnect

Ağdaki çeşitli bağlantıları gösteren beyaz sayfadan bir kesit

ICON Cumhuriyeti

Loopchain tarafından desteklenen ICON Republic, platformda bir arada bulunan bireysel toplulukları barındıran merkezdir..

Ayrı topluluklar kendi fikir birliği mekanizmalarını takip edebilirken, ICON Republic Döngü Hata Toleransı (LFT) fikir birliği algoritması üzerinde çalışır. LFT, DPoS gibi işlev görür; burada C-Reps, ICON’un daha büyük hükümetinde kendi toplulukları için delege görevi görür. Temsilciler olarak, C-Rep düğümleri, ICON Republic’in para birimi basım ve ödül politikasına oy vermekten, DEX’teki işlem farklılıklarını çözmekten ve ağ bütünlüğünü sürdürmekten sorumludur. Yine, ICON Republic yalnızca ICON toplulukları için bir iletişim kanalı olarak işlev görür ve onu oluşturan C-Reps grubunun bireysel blok zinciri toplulukları üzerinde hiçbir kontrolü yoktur..

ICON’un DEX

ICON, kendi merkezi olmayan değişimini yapıyor. Bu DEX, toplulukların ICON Republic aracılığıyla gerçek zamanlı olarak değer alışverişinde bulunabilmeleri için her blok zinciri topluluğu için para rezervleri belirler. Bu şekilde DEX, Toplulukların Cumhuriyete bağlanması için başka bir ağ geçidi oluşturarak C-Rep portallarını tamamlar..

DEX’in odak noktası, C-Reps’de olduğu gibi yönetişime odaklanmak yerine değer ve para birimi transferidir. Değişim, ICON Republic’e bağlı blok zincirler arasında işlemlere ve ticarete olanak tanır. Ve DEX’in rezervi, bir A.I. kullanarak bu işlemler için döviz kurlarını belirler. analiz modeli. Ek olarak, yerel ICX jetonu bu değişim için bir ara para birimi olarak kullanılır..

GÜNCELLEME: Kasım 2018 itibarıyla DEX henüz yayına girmedi. Bunun ne zaman olabileceğine dair şu anda mevcut bilgi yok. Benzer şekilde, gelecekteki bir tarihte piyasaya sürülmesinin hala planlanmadığına dair bir gösterge yoktur..

Ek özellikler

  • A.I. ve IISS: ICON, rezerv değerlerini ve döviz kurlarını yönetmek için yapay zeka uygular, ancak aynı zamanda A.I. ağın Teşvik Puanlama Sistemini (IISS) hesaplamak için. DAVinCI finansal çözümü A.I.’ye dayanarak, IISS, bir düğümün ağa katkılarından dolayı ICX ödülünü belirlemekten sorumludur. Göre Beyaz kağıt, IISS, aşağıdaki faktörlere göre ödülleri hesaplar: “düğümün 1) dondurulmuş ICX’i, 2) C-Rep durumu, 3) ICX değişim hacmi, 4) eğer varsa tüm topluluğun ICX değişim hacmi, 5) ICX hacmi DEX varsa, vb. ” DEX yayınlanırsa ve yayınlandığında, topluluk üyeleri DEX rezervinin Bittrex, Binance veya Bitfinex gibi halka açık borsaları kullanmak zorunda kalmadan barındırdığı para birimlerini alıp satabilirler..
  • DAPP’ler: Ethereum’da olduğu gibi, herkes ICON’u Nexus Public Channel aracılığıyla merkezi olmayan uygulamalar (DAPP’ler) oluşturmak için kullanabilir. Bu uygulamalar daha sonra ICON’un DAPP mağazasında listelenir ve Citizen Node’a sahip olan herkes bu uygulamaları indirip kullanabilir.

Ticaret Geçmişi

ICO, Ekim 2017’de sona erdi ve borsalar onu aynı ayın sonunda listelemeye başladı. Şu anda bir yılı aşkın süredir piyasada ve sürekli olarak en iyi 50 jeton arasında yer alıyor Coin Market Cap.

ICX jeton değeri, Ocak 2017’de ana ağ devreye girdiğinde yükseldi ve tüm zamanların en yüksek değeri 12 dolardan fazla oldu. Kripto piyasası soğuduğundan beri, genellikle diğer kripto para birimlerine benzer bir model izledi. Ancak, ICX’in değeri, Mayıs ayında, yaklaşık aynı zamanda ICON ortaklığıyla ilgili haberler çıktı Japonya’nın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Line Plus ile.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName (“script”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(işlev () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

eğer (appName == ””) {appName = ”yerel”;}

var s = document.createElement (“script”);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart? fsym = ICX&tsym = USD, EUR, CNY, GBP ’;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“?”) >= 0? “&”:“? ”) +“ Uygulama = ”+ uygulamaAdı;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

O zamandan beri ICON, Kasım 2018’e kadar geçen iki ay boyunca 0,50 $ ‘ın altında işlem görerek yatay bir seyir izledi. Şirket, token takasını Ekim ayında sona erdirdi ve burada ilk ERC20 ICX tokenlerini ana ağda verilenlerle takas edebilirsiniz.

Son zamanlarda, dolaşımdaki ICX tokenlerinde ani yüzde 18’lik bir artış oldu ve bu da topluluktan pompalama konusunda bir tepkiye yol açtı. ICON sorunu ele aldı belirteçlerin planlanan hakediş programının bir parçası olarak piyasaya sürüldüğünü belirterek.

ICX Nereden Alınır

ICON cüzdan

Cüzdan nasıl çalışır

Binance, 24 / saat hacminin% 60’ından fazlasını oluşturan ICON’un ticaret piyasasına hakimdir. OKEx ve Huobi’de ICON satın almak da mümkündür.

ICX Nerede Saklanır

2018 jeton değişiminden bu yana, ICX’inizi bir ERC20 cüzdanında saklamak artık mümkün değildir. ICON ekibi artık kendi web, yazılım ve Android cüzdanını başlattı. Ledger Nano S gibi Ledger cüzdanları da ICX’i destekliyor.

ICON Ekibi ve Yol Haritası

ICON’un ekibi, işletme, yapay zeka, mühendislik, blok zinciri ve pazarlama sektörlerinden kişilerle doludur. Danışmanları arasında, kariyerini teknolojik inovasyonu ve benimsemeyi teşvik etme üzerine kuran Kanadalı bir işletme yöneticisi olan Don Tapscott ve Forbes’in ilk 10 kitle fonlaması organizatörü olan Jason Best yer alıyor.

Şirketin en son işe aldığı kişi, Kurumsal Pazarlar ve Katılımcı İlişkileri Başkanı olarak Ricky Dodds. Yatırım bankacılığı ve hisse senedi araştırma pazarlarında deneyimle katılıyor.

Proje ekibi 2018 yazından bu yana resmi bir yol haritası yayınlamadı, çizim eleştirisi Reddit topluluğu üyelerinden. özellikle bazılarının token takas sürecinin Ocak ana ağının lansmanını takiben yavaş olduğunu düşündüğü göz önüne alındığında. Ekip en son bir Blog yazısı daha iletişimsel olmaları gerektiği gerçeğini ele alıyor. Ancak, resmi bir yol haritası hala mevcut değil.

Rekabet

ICON şu anda sıralama açısından hepsinin önünde olmasına rağmen, blok zincir birlikte çalışabilirliği için bir çözüm bulmaya odaklanan birkaç başka proje var. En yakın rakipleri şu anda AION ve Wanchain ve ARK çok geride değil.

Henüz ana ağlarını başlatmamış iki benzer proje Polkadot ve Cosmos’tur. Bu projelerden herhangi birinin ciddi bir rakip olup olmayacağı hala belli değil.

Son düşünceler

Bu proje kağıt üzerinde olduğu kadar gerçek dünyada da işleyebiliyorsa, bu ağ, blockchain birlikte çalışabilirliğini ortaya çıkaran ve bu hizmetleri mevcut endüstrilere bağlayan iskelet anahtarı olabilir. Projenin teknik raporu ICON’un sağlık, eğitim, işletme, sigorta, sermaye piyasaları vb. Dahil olmak üzere yerleşik sektörlere nasıl uyacağını özetlemektedir..

Bireyler ve kuruluşlar ICON’u yalnızca veri aktarımları ve parasal işlemler için kullanamazlar, aynı zamanda blockchain I.D.’yi de kullanabilirler. kimlik doğrulama ve gelişmiş güvenlik önlemleri için platformda.

Bununla birlikte, bu yıldaki ilerleme ya yavaş oldu ya da ana ağda, genel benimseme davasında hemen belirgin bir etki sağlamayan birçok arka uç güncellemesiyle sınırlı kaldı. Proje, uzayda daha ilginç olanlardan biri olmaya devam ederken ve değeri diğer altlara kıyasla yükselirken, tüm ilk hedeflerine ulaşıp ulaşamayacağı görülecek..

Editörün Notu: Bu makale, projedeki son değişiklikleri yansıtmak için 15 Kasım 2018’de Sarah Rothrie tarafından güncellendi.

Ek kaynaklar

İnternet sitesi

Orta

Twitter

GitHub

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map