Litecoin Cash (LCC) nedir?

Litecoin Cash (LCC), daha yüksek bir maksimum arzı olan, SHA256 madencilik algoritmasını çalıştıran ve daha iyi zorluk ayarına sahip bir Litecoin forkudur..

Çatallar, çatallar her yerde. 2017, kripto para birimi çatalları için rekor bir yıl oldu. Muhtemelen 2017’de kriptoda, bir mağazanın çatal bıçak envanterinde bulacağınızdan daha fazla çatal vardı. İlk Çatal Teklifleri veya IFO‘Ler, topluluktaki pek çok kişi arasında yeni moda kelimelerdir. Görünüşe göre Litecoin Cash ekibi iyi … bu alternatif sermaye artırma yolu üzerinde “para kazanmaya” çalışıyor.

Litecoin Cash, daha yaygın olarak bilindiği üzere, orijinal Litecoin projesinden bir kopuş veya çataldır..

Çatal Meme

Çatal

Farklı bir ideolojiye sahip geliştiriciler, kurulu bir kripto para biriminden (bu durumda Litecoin) mevcut kodun anlık görüntüsünü aldığında bir çatallaşma meydana gelir. Daha sonra bu yeni kurulan kripto para birimini başka bir yöne götürmek için farklı görüşlerine dayanarak geliştirmeye devam ederler..

Litecoin Cash, görüşlerini resmi teknik incelemede paylaşıyor:

Kullanılacak geniş ve hazır bir madencilik gücü havuzu, ağ hash dinamiklerine tepki vermek için son teknoloji zorluk ayarı, olgun ve adil bir dağıtım ve hızlı işlemler ve düşük ücretlerle günlük kullanıma ayarlanmış modern bir özellik seti ile Fikirlerimizin meşruiyetinin daha geniş pazardaki başarı ile doğrulanacağından eminiz.

İlk çatal teklifi bir tür alternatif ICO’dur. Projeye para göndermek yerine, anlık görüntü anında orijinal parayı tutmanız yeterlidir. Daha sonra yeni parayı geliştiriciler tarafından belirlenen belirli bir döviz kuru üzerinden alacaksınız. Bu durumda, sahip olduğunuz orijinal kripto para biriminin (Litecoin) her 1’i için yeni kripto para birimi Litecoin Cash’in 10’unu alırsınız..

O nasıl çalışır?

1’e 10 takasın arkasındaki karar, madeni para ile çalışırken matematiği basitleştirmekti. Örneğin. Bitcoin durumunda, işlem yaparken genellikle bir bitcoin’in fraksiyonları halinde çalışmanız gerekir. Bu, aramızdaki kripto meraklıları için o kadar da sorun değil, ancak sıradan insanın çalışması kolay bir para birimine ihtiyacı var. Bir bitcoin’in (satoshi) fraksiyonlarında çalışmaya çalışmak her zaman pratik değildir.

Litecoin nakit (sembolüyle bilinir) LCC) kendi blok zincirinde çalışır ve LCC, birkaç köklü madeni paranın özelliklerini birleştirir:

  • Daha düşük işlem ücretleri, daha iyi zorluk ayarı ve SHA256 ile madencilik (Litecoin ile karşılaştırıldığında)
  • Daha hızlı, daha ucuz, daha fazla bant genişliği ve yeniden hedeflemede daha iyi zorluk (Bitcoin’e kıyasla)
  • Segwit’i destekler ve çok daha hızlı blok sürelerine sahiptir (Bitcoin Cash’e kıyasla)

İşte bu potansiyel faydaları, yerleşik madeni paralar ve diğer çatallarla karşılaştıran bir karşılaştırma tablosu:

Litecoin Cash anahtar karşılaştırmaları

Litecoin Cash anahtar karşılaştırmaları

Belirtmek istediğimiz 2 temel fark, madencilik algoritması ve zorluk ayarlamasıdır:

Teknik Alalım

Litecoin Cash madencilik algoritması Litecoin’in Scrypt sisteminden Bitcoin’in SHA256’sına geçti. Litecoin Cash ekibi, bunun LCC ağını güvence altına almak için kullanılabilecek eski bitcoin madenciliği donanımının bir tür geri dönüşümünü yaratacağını iddia ediyor..

zorluk ayarı madencileri hedefleyen bir çalışma kanıtı ağındaki bir ayardır. Donanım hızları arttıkça zorluk da artar. Bu, zaman içinde ağın kararlılığını sağlar ve blok sürelerini sabit bir hızda tutar. Bitcoin’in zorluk ayarlamasının bir geçmişi bulunabilir İşte.

LCC ödünç aldı DarkGravity Dash’in öncülüğünü yaptığı zorluk ayarı. Bu, ağ büyüdükçe madencilik gücündeki büyük dalgalanmalardan bağımsız olarak blok süreleri çok daha tutarlı olduğundan bir ağı daha güvenli hale getirme iddiası.

LCC hakkında

Tarih

Litecoin Cash, Litecoin blok zincirinin 1371111 bloğunda çatallandı. Yaratıcılar, mevcut bir madeni paradan çatal atmanın en büyük avantajlarından birinin yeni madeni paraların eşit bir şekilde dağıtılması olduğunu iddia ediyor. Litecoin, kripto para birimi alanında köklü bir marka olduğu için, yeni coin’ler fork anında mevcut Litecoin sahiplerine dağıtıldığı için yaratıcılar coin istiflemekle suçlanamaz..

Temel Avantajlar

  • 10: 1 Hasar Oranı: Fork blokta tuttuğunuz her 1 LTC için 10 LCC talep edebilirsiniz.
  • SHA256 Madencilik: Fork bloğun ardından Litecoin Cash, SHA256 çalışma kanıtı hashlerine geçti. Bu, daha önce kullanılmayan Bitcoin madenciliği donanımı için yeni bir kullanım sağlar.
  • Ağ Dayanıklılığı: Madencilik zorluğu, Evan Duffield’ın Dash’in kanıtlanmış DarkGravity V3 algoritması kullanılarak her blokta yeniden hesaplanır. Bu, daha öngörülebilir blok sürelerinin yanı sıra çok kümeli atlamadan ağ koruması sağlar.
  • Gerçek Dünya için Optimize Edildi: 2,5 dakikalık hedef blok süresi, Bitcoin’in işlem bant genişliğinin 4 katını verirken, işlemler Litecoin’den% 90 daha ucuzdur.
  • Yavaş Başlatma Kontrolü: Baskın erken madencilerin haksız bir avantaja sahip olmasını önlemek için blok ödülleri 0,25 LCC’de başlayacak ve çataldan sonraki ilk 2000 blok boyunca 250 LCC’ye yükselecek. Çataldan sonraki ilk 24 blok minimum zorlukta çıkarılacaktır. Bundan sonra, DarkGravity, gözlemlenen blok oluşturma süresine göre zorluğu ayarlayacaktır. 250 LCC blok ödülü (25 LTC’ye eşdeğer) Litecoin ile aynı zincir yüksekliklerinde yarıya indirilecek.
  • Küçük Premine: Fork zamanında dolaşımdaki para arzının% 1’inden daha azına (toplam para arzının% 0,65’inden az) eşdeğer bir miktar bir geliştirme fonuna ödendi.

Tartışma

Çatalla ilgili haberler kamuoyuna açıklanırken, Litecoin yaratıcısı Charlie Lee projeyi hızla reddetti ve şunları söyledi:

PSA: Litecoin ekibi ve ben Litecoin’i forklamıyoruz. Duyduğunuz herhangi bir çatal, Litecoin ile ilgili olduğunu düşünmeniz için kafanızı karıştırmaya çalışan bir aldatmacadır. Buna kanmayın ve özel anahtarlarınızı kesinlikle onların web sitesine veya istemcisine girmeyin. Orada dikkatli ol! https://t.co/qXbiIxp5Al

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 4 Şubat 2018

https://platform.twitter.com/widgets.js

Charlie’nin yorumları büyük olasılıkla geçen yıl (2017) gerçekleşen Bitcoin Cash hard forku ve hem BTC hem de BCH toplulukları arasında yaşanan drama ile ilgilidir. Litecoin’in kendisinin Bitcoin için bir hard fork olduğunu düşünse de Charlie’nin amacı biraz ironik.

Öte yandan LCC projesi, röportajlarda orijinal bir madeni paranın adının çatallı bir madeni parada yeniden kullanılmasının sadece bir endüstri anlaşması olduğunu belirtti. Açık kaynağın amacı, sonuçta, orijinal tasarımı denemek ve geliştirmek için mevcut kodun kopyalanması ve değiştirilmesi için tasarlanmıştır..

Görünüşe göre hard fork paralar, markaları için güvenilirlik yaratmanın bir yolu olarak orijinal paranın adını kendi başlarına kullanmayı seviyorlar..

Ekiple tanış

Çekirdek takımı

Maalesef LinkedIn aracılığıyla çekirdek veya yardımcı ekip hakkında fazla bilgi bulamadık. LinkedIn gibi bir platform aracılığıyla halka ek arka plan bilgileri sağlamak, YDM projesine güvenilirlik katacaktır. Şimdilik, web sitelerinden alınan bazı bilgileri sağlayacağız.

Iain Craig (Tanner), 20 yıllık ticari deneyime sahip projenin baş geliştiricisidir. Tanner, birden fazla altcoin ve çeşitli blok zinciri tabanlı hizmetlerin geliştirilmesiyle 2013’ten beri kripto sahnesinde aktif..

Aşağıda gördüğünüz tek boynuzlu at yalnızca Roger olarak bilinir. Halkla ilişkiler sorumlusu olan Roger, topluluğun endişelerini gidermek için birkaç youtube videosunda yer aldı. Roger, büyük bir çevrimiçi döviz platformu için deneyimli bir proje yöneticisidir. 5 yıldan fazla bir süredir kripto para birimiyle ilgileniyor.

Litecoin Nakit

Litecoin Cash çekirdek ekibi

Litecoin Nakit

Litecoin Cash çekirdek ekibi

LCC ekibi, sosyal medya aracılığıyla kripto topluluğuna birkaç video ve sohbet röportajı sağladı. Ekip hakkında daha fazla bilgi edinmek için okuyucunun bunlarda bir arama yapmasını öneririz. Bu, en azından KÖM ağının potansiyel kullanıcıları ve yatırımcıları için bazı soruları yanıtlamalıdır..

Ortaklar

Litecoin Nakit

Litecoin Cash ortakları

Coin Temini & Sürdürülebilirlik

Toplam Litecoin nakit arzı, fork zamanında 10’luk 1 takasın bir sonucu olarak 840 milyon jetonla sınırlandı. Dolaşımdaki arz 576 milyon jeton veya civarında duruyor % 69 toplam arzın.

LCC, başlangıçta toplam arzın% 1’inden azını çıkardıklarını iddia ediyor. IFO’lardaki madeni para arzının bir kısmının önlenmesi, personel ve geliştirme maliyetlerini ödemek için gereklidir.

Litecoin Nakit

Litecoin Cash para kaynağı

Şu anda kripto para birimi alanındaki temel sorunlardan biri, geliştirme ve pazarlama ekiplerine ayrılan fonların kullanımını izlemektir. Kimse bir takımın Bitcoin gibi daha değerli bir madeni para karşılığında tüm madeni paralarını piyasaya atıp atmayacağını bilmiyor. Genel olarak kripto para birimleri için güçlü yönetişim sistemleri geliştirilinceye kadar, Litecoin Cash ağının uzun vadeli sürdürülebilirliğini anlamak oldukça zordur..

Madencilik Sürdürülebilirliği

Daha önce de belirttiğimiz gibi Litecoin Cash, modası geçmiş bitcoin madenciliği donanım pazarına girmek istiyor. Bitcoin madencileri, düzenli olarak daha iyi donanımlar üreterek çok yüksek seviyelerde rekabet etmeye devam ediyor.

Bu, Bitcoin’in çevresel etkisine dair bazı ciddi soruları ortaya çıkarıyor. Hem elektrik açısından hem de donanım israfı açısından. LCC bu eski donanımı verimli bir şekilde kullanabiliyorsa, bu uzun vadede ağları için büyük bir artı olabilir..

Ticaret Geçmişi

Litecoin Cash, 20 Şubat 2018’de işlem görmeye başladı. 5 dolar işaret. Bununla birlikte, fiyat o zamandan beri düştü ve yayınlandığı sırada yaklaşık 0,04 dolardan işlem gördü..

2017 ateşli bir spekülasyon yılıydı ve 2018 ayı piyasası bugüne kadar genel fiyatta yardımcı olmadı. Bununla birlikte, LCC madeni paralarının benimsenmesini görmek istiyorsa, muhtemelen yatırımcıların vizyonlarına güven vermek için yeniden satın alma ilgisini görmemiz gerekir..

Litecoin Cash’i Nereden Satın Alabilirsiniz??

Litecoin Cash’i aşağıdaki borsalardan satın alabilirsiniz:

Diğer bazı borsalar da bu madeni parayı alıp satıyor, ancak genel olarak Düşük Tarifeli Havayolları hacmi oldukça düşük ve muhtemelen bir pozisyona girip çıkmanın daha kolay olduğu bir borsaya bağlı kalmak isteyeceksiniz.

Kendi sitelerine göre, LCC ekibi, başarılı olursa Litecoin Cash alım satım hacimlerini artırması gereken Binance’te bir liste kaydı için başvuruda bulundu. Ayrıca, parayı Komodo BarterDEX gibi merkezi olmayan borsalara eklemeyi düşünüyorlar..

Nerede Saklayabilirsin?

Geliştirme ekibi hem bir ışık ve dolu cüzdan paralarınızı saklamak için. Hafif Electrum cüzdan, tam blok zincirinin çalışmasını gerektirmez, ancak şu anda yalnızca Windows ve Mac için bir masaüstü sürümü mevcuttur.. Coinomi hareket halindekiler için daha pratik bir mobil cüzdan sağlar.

Özel Litecoin Cash kullanıcıları ayrıca tüm blok zincirini indirmek ve yerel olarak saklamak isteyebilir. Yukarıdaki tüm cüzdanların bağlantıları resmi olarak Github’da bulunabilir. İnternet sitesi.

Donanım cüzdanları açısından, yol haritası her iki Ledger için bir hedefin ana hatlarını çiziyor & Trezor, 2018’in Haziran / Temmuz zaman diliminde. Ancak, yol haritası hedefleri biraz gecikiyor gibi görünüyor ve muhtemelen bu tarihlerin biraz uzadığını görebiliriz..

Sonuç

Litecoin Cash’in değer önerisi kesinlikle ilginçtir. Kripto para biriminin en büyük avantajlarından biri, yerleşik fikirlerin arkasında yeni fikirlerin oluşturulabileceği gerçeğidir. Ek çatallar piyasaya çıktıkça, potansiyel madeni para sahiplerine gerçek dünya avantajları sağlamak için yenilik yapmaları gerekecek.

LCC, teknolojiyi birden fazla kriptodan ödünç alarak, en iyi özelliklerin yamalı olduğu Frankenstein tarzı bir kripto yaratmayı hedefliyor. Bu iyi bir strateji olabilir, ancak Litecoin ve Bitcoin gibi kriptoların zaten bir büyük bonusu var, ilk hamle avantajı.

Projenizi kriptosferde ne kadar geç başlatırsanız, etrafında anlamlı bir topluluk oluşturmak (genellikle) o kadar zorlaşır. Bu çatalın uzun vadede kendini kurup kuramayacağını zaman gösterecek. Litecoin Cash hakkında daha fazla bilgi ve güncellemeler için aşağıdaki kanallardan iletişim halinde kalabilirsiniz:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me