Metal (MTL) nedir? | Yeni başlayanların kılavuzu

Metal nedir?

Metal, sadece nakit harcamak veya fiat’ı kripto para birimine dönüştürmek için sizi ücretsiz MTL jetonlarıyla ödüllendirmek istiyor. Metal Pay uygulamasında para harcadığınızda, gönderdiğinizde veya aldığınızda, MTL jetonlarında% 5’e kadar geri kazanabilirsiniz. Örneğin, Metal Pay uygulamasıyla 100 $ harcarken hem siz hem de alıcı MTL’de 5 $ ‘a kadar kazanabilirsiniz. Bu tokenleri likit Metal olarak da düşünebilirsiniz çünkü bunlar borsalarda diğer kripto para birimleri ile kolayca takas edilebilir veya uygulama içinde nakite dönüştürülebilir. Ancak, sadece Metalinizi tutmak istiyorsanız, bunun için de ödüller var. Metal, kripto para dünyasına kolay erişim sağlarken ödeme süreçlerini basitleştiriyor.

Metal Kasa

Metal, Bitcoin, Ethereum ve ERC20 tokenları için bir web cüzdanı olan Metal’in ilk uygulaması Metal Vault ile başlayalım. Gelecekte Litecoin ve Monero gibi daha fazla coin ekleme planları var. Bu cüzdanda depolanan madeni paraların çeşitliliğinin yanı sıra, Metal Vault’a FDIC sigortalı banka hesapları ekleme planları da var. Bir banka hesabıyla, Metal Kasası içinde Metal satın alabilir ve bu süreçte daha fazla Metal kazanabilirsiniz..

Metal Kasa

Metal Pay

Metal Pay, iOS için 2018’in 1. çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan bir ödeme işleme uygulamasıdır. Uygulama, arkadaşlarınıza ve tüccarlara nakit veya MTL göndermenize olanak tanır. Uygulamanın kurulumu yalnızca birkaç dakika sürer.

Yakında gerçekleştireceğimiz ilk katılım sürecine ilişkin bu bakışı paylaşmaktan çok #iOS uygulama #MetalPay!

1. Telefon Numarasını Girin

2. Şifre Belirleyin

3. Banka Hesabını Bağlayın

4. Profil Resmini Ayarlayın

5. Popping alın!$ MTL #blockchain #fintech pic.twitter.com/gLXWPA2OI1


– Metal (@metalpaysme) 21 Ocak 2018

Metal Pay’i rakiplerinden ayıran birkaç temel özellik vardır. İlk olarak, arkadaşlarınıza nakit para göndererek veya hatta onları uygulamaya davet ederek MTL jetonları kazanırsınız. İkincisi, uygulama nakit yerine MTL göndermenize izin verir. Üçüncüsü, kazandığınız MTL, Metal Pay uygulaması içinde kolayca nakite dönüştürülebilir. Sadece arkadaşlara nakit göndermek için herhangi bir ücret yok, ikiniz de bu süreçte aslında MTL kazanıyorsunuz. MTL’nizi hemen nakde çevirmek veya bir takasla takas etmek cazip gelse de, uygulamada belirli miktarlarda Metal tutmanın faydaları olacaktır, ancak bu özellikler şu anda belirtilmemiştir..

İnsanlar arkadaşlarına para göndermek için zaten ödeme uygulamalarını kullanıyor, ancak bu süreçte neden ücretsiz kripto para kazanmıyorlar? Ev sahibinizi kirayı Metal Pay aracılığıyla göndermenize izin vermeye ikna ettiğinizi hayal edin. Her ay 1000 $ gönderirseniz, bu süreçte ikiniz de 50 $ MTL kazanırsınız. Metal Pay, insanları ekosistemlerine getirdiği için projenin geleceğinin gerçekten de can alıcı noktasıdır. Kripto para birimine tamamen aşina olmayan kişiler bile uygulamaya katılabilir ve uygulamanın keyfini çıkarabilir..

İşte Metal Pay uygulamasının bazı heyecan verici demoları.

İşlenmiş Ödemenin Kanıtı

Metal, İşlenmiş Ödeme Kanıtı veya PoPP adı verilen bir işlem aracılığıyla MTL belirteçlerinde sizi ödüllendirir. Proof of Work aracılığıyla madeni paraları madencilere dağıtmak yerine PoPP, Metal’in insanlara madeni para dağıtma yöntemidir. Metal ile kimliğinizi onayladıktan sonra, itibari para göndermek veya fiat’ı kriptoya dönüştürmek için PoPP aracılığıyla MTL’de ödüllendirileceksiniz..

PoPP

Ancak, İşlenmiş Ödeme Kanıtı, her işlemde MTL dağıtmaktan biraz daha karmaşıktır. İlk olarak, bireyler için aylık MTL ödüllerinde 1000 ABD doları ve satıcılar için 5000 ABD doları sınırı vardır. İkincisi, PoPP iyi davranışı ödüllendirir. Dolayısıyla, siz ve bir arkadaşınız aynı 100 $ ‘ı hızlı bir şekilde karşılıklı gönderirseniz, MTL ödüllerini almanız hızla yasaklanacaktır. Ancak, meşru bir işlem onaylandıktan sonra, MTL jetonlarınızı PoPP yapabilir ve kilitleyebilirsiniz. Sonunda Metal, MTL gönderirken PoPP sunmayı planlıyor, ancak insanların sistemi oyun oynamasını önlemek için önce dolandırıcılık önleme algoritmalarını iyileştirmeleri gerektiğini düşünüyorlar..

Metal, tipik kredi kartı ödüllerinin önüne geçmek için ödül seviyesi olarak% 5’i seçti. Ancak sonsuz miktarda bir MTL ile, düşünebilirsiniz, ödüller bir gün bitmeyecek mi? MTL popüler ve kullanışlı hale gelirse, MTL belirteçlerinin değeri artarak MTL belirteç dağıtım oranının düşmesine neden olabilir. Metal uygulaması, tüm MTL dağıtılacak kadar popüler hale gelirse, şirket o kadar başarılı bir pazar penetrasyonuna sahip olacaklarını ve “kazanacaklarını” ve Metal’in takas için uygun bir araç haline geleceğini düşünüyor..

Tüccarlar

Eşler arası ücretsiz olsa da, Metal satıcı işlemleri için ücret alır. Ancak tüccarlar şunları yapabilir: platform kredisi satın al MTL ile “ilgili tüm ödeme işleme ücretlerinde indirim ve satıcı hizmetlerinde indirim hakkı”. Satıcılar ayrıca, MTL ile ödeme yaparken indirim teklif ettikleri için ödeme işlem ücretlerinde ek% 5 indirim alırlar. ” Bir tüketici olarak, sadece kripto para birimi ile ödeme yaparak indirim kazanmak kesinlikle heyecan verici olacaktır..

Erken benimseyenler olmak isteyen küçük işletmeler gidebilir İşte.

“Metal PoPP Girişimi” için yalnızca 100 işletme uygundur.

  • San Francisco, CA’daki 50 İşletme
  • Los Angeles, CA’daki 15 İşletme
  • New York, NY’deki 15 İşletme
  • Dünya için 20 İşletme

Metal, bankacılık sektörüyle en iyi ilişkileri olmayan, yalnızca nakit para kullanan işletmeler için özellikle çekici olabilir. Whitepaper’a göre proje “yüksek riskli tüccarları, nakit yoğun tüccarları ve kripto para birimini kabul etmek isteyenleri” hedefliyor. Örneğin Amerika’daki esrar endüstrisi, belirli eyalet düzeylerinde yasaldır, ancak federal düzeyde yasa dışıdır ve bu da bankaları dahil olmaktan çekinir..

Nihayetinde, tüccarların, ödeme işlem ücretlerini düşürürken aynı zamanda PoPP aracılığıyla ücretsiz MTL jetonları kazanabileceğine inanıyorlarsa, MTL’yi denemeleri ve benimsemeleri kesinlikle gerekir..

Rakipler

Coinbase Commerce, işletmelerin dijital para ödemelerini de kabul etmesine izin verir ancak hiçbir ödül sağlamaz. MTL’deki% 5 getiri, Metal’in rekabetçi ödeme işleme alanında öne çıkma hamlesi.

Bread uygulamasının, Bread kullanıcılarını teşvik etmek için BRD biçiminde kendi yerel belirteci vardır. Ancak, yakın zamanda sadece para göndererek ücretsiz BRD alamayacaksınız.

Sadece karışıklığı önlemek için iOS mağazasında Metalpay adında altın veya gümüş alıp satmaya izin veren bir uygulama olduğunu belirtmek gerekir. Metal ile hiçbir ilişkileri yok ama buna verdikleri tepkiyi gelecekte görmek ilginç olacak..

Venmo, Paypal, WeChat pay ve Alipay dahil sayısız mobil ödeme platformu vardır. Şu an için, bu platformların kripto para birimi entegrasyonu yok, ancak son zamanlarda Paypal’ın kripto ile ilgili patent başvurusunda bulunmaya çalışmasıyla, rakiplerinin farkında olmaları çok daha muhtemel..

Madeni Para Arzı ve Sürdürülebilirlik

Ethereum token standardı ERC20 üzerine inşa edilmiş 66.588.888 MTL token vardır. Metal’in elinde iki milyon Yapı temeli 3,8 milyona yakını çalışanlar ve danışmanlar için ayrılmıştır. Metal Projesi’nin işletme havuzunda yaklaşık 13,3 milyon kişi bir yıllığına kilitlendi. Ve 21 milyon token, 26 milyonu PoPP aracılığıyla dağıtım için ayrılmış olmak üzere dolaşımda..

2017’nin 4. çeyreğinde Venmo, 10 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. Metal bu ölçek düzeyine ulaşırsa, MTL’nin değeri artmalıdır, aksi takdirde tüm tokenler PoPP oldukça hızlı bir şekilde var olur..

Metal Takım

Metal Pay ekibi 2016 yılında San Francisco’da geliştirmeye başladı. CEO ve kurucu Marshall Hayner tarafından yönetiliyorlar. Hayner’ın bir önceki girişimi olan Trees, marihuanayı drone ile sunmayı amaçlıyordu. Bununla birlikte, Hayner’ın Metal Pay beklentileri yüksek olduğu için bu proje askıya alındı. Kenevir endüstrisindeki bağlantıları, Metal Pay’in tüccar işleme sürecini kullanmak için hedef demografiklerden biri olsalar da işe yaramalı. Hayner’a ek olarak Apple’dan Sid Parihar, iOS uygulamasının tasarımını yönetmek için ekibe katıldı. Ekip çok sayıda başka mühendis, tasarımcı, yatırımcı ve danışmandan oluşmaktadır..

Metal Takım

Yol Haritası ve İlerleme

Metal Pay’in boru hattından gelen çok sayıda planı olsa da, hedefe ulaşmaları garanti edilmedikçe öğeleri bir yol haritasına koymamayı tercih ediyorlar. Bu, birçok kripto para biriminin son derece iddialı yol haritalarına keskin bir tezat oluşturuyor. Bahar 2018’de Metal banka hesaplarını açabileceklerine inanıyorlar. FDIC sigortalı banka hesaplarıyla ekip, kredi ve emanet hizmetlerinin olasılığını tartıştı.

2018 Kışında “Shopify tarzı entegrasyonlar, çevrimiçi işletmeler için eklentiler, [bir] entegre NFC donanımı dokun-öde terminali ve çok daha fazlasına” sahip olmayı planlıyorlar. Litepay gibi şirketlere benzer şekilde, tüccarlara fiyat dalgalanmasını önlemek için kripto para birimi ödemelerini anında fiat’a dönüştürme yeteneği sunabilmek istiyorlar..

Metal Pay, bir güne bölünmüş ödeme özelliği eklemeyi umuyor. Yemeğinizi satın almak için Metal Pay’i kullanan tüm ücretsiz PoPP’yi ve ardından arkadaşlarınızı daha fazla PoPP için faturalandırdığını hayal edin. Metal Pay uygulaması içindeki MTL işlemleri zincir dışı gerçekleştirildiğinden, mikro işlem olasılıkları da açılır. İOS uygulama güncellemeleri için kaydolabilirsiniz İşte ve potansiyel olarak beta programına katılabilirsiniz.

Ticaret Geçmişi

Temmuz 2017’de piyasaya sürüldükten sonra, MTL sonunda 14 $ ‘lık bir fiyata ulaştı. Satış öncesi fiyatlar ile karşılaştırıldığında MTL kısa sürede çok yol kat etti.

Metal Ön Satış

2018’deki çoğu madeni parada olduğu gibi, Metal’in fiyatı bir düzelme gördü. Ancak, Metal Pay henüz piyasaya sürülmediği için fiyat etkileyici. Fiyatın geleceği birkaç farklı faktöre bağlı olacaktır. Ekibin Metal Pay ve satıcı entegrasyonundan başlayarak hedeflerine ulaşmaya başlaması gerekiyor. Daha sonra, insanları anında fiat’a dönüştürmek yerine MTL’lerini gerçekten tutmaya teşvik etmeleri gerekir. İnsanlar tüm MTL’lerini PoPP’den anında tasfiye etme alışkanlığı edinirlerse, bu fiyat için harika olmayacak, ancak yine de harcama karşılığında% 5 ödül alıyor olacaksınız.

MTL’yi nereden satın alabilirsiniz?

İdeal olarak, yakında PoPP aracılığıyla MTL kazanabilecek veya Metal’in uygulamaları aracılığıyla satın alabileceksiniz. Ancak şimdilik Binance’i Bitcoin veya Ethereum çiftleriyle kullanmanız gerekecek. Huobi’de Bitcoin eşleştirmesi ile bir miktar hacim var ancak şu anda hacmin yaklaşık% 90’ı Binance’te gerçekleşiyor.

MTL’yi nerede saklayabilirsiniz?

MTL’nizi Metalde saklayabilirsiniz Vault veya ERC20 belirteçlerini destekleyen herhangi bir cüzdan. Metal Kasa şu anda yalnızca bir web cüzdanı olduğundan, mobil cihazlar için Coinomi veya Jaxx’i de düşünebilirsiniz..

Sonuç

Dünya nüfusunun büyük çoğunluğu hala herhangi bir kripto para birimini anlamıyor veya sahip değil. Ancak, mobil ödeme uygulamaları giderek daha yaygın hale geliyor. Metal, ikisi arasındaki hayati köprüyü oluşturabilir. Ücretsiz MTL sunarak, insanlar kripto para birimlerinin avantajlarını keşfetmeye başlayabilir. Ödül vermeyen çok sayıda uygulama ile% 5 ödül sunan uygulama arasındaki seçim göz önüne alındığında, karar kolaydır. Ödeme uygulaması başladığında, uygulamayı denemenin ve işlenmiş ödeme kanıtı aracılığıyla ücretsiz MTL toplamanın herhangi bir dezavantajı yoktur. Ve asla bilemezsin, belki bir kez PoPP yaparsan, duramazsın.

Ek kaynaklar

Twitter

Reddit

Blog

Facebook

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map