Monaco Kartı (MCO) nedir?

Monaco Kartı bir Visa markalı banka kartı kripto para ile finanse edilen bir banka hesabından alınır. Visa kartı olduğu için, Monaco kartınızı diğer herhangi bir kartta olduğu gibi kullanabilirsiniz.

Kart ve Monaco banka hesabı kripto para sahipleri için ücretsiz. Bir hesap açmak için kaydolmanız, kimliğinizi doğrulamanız ve kabul edilen çeşitli kripto para birimlerini hesabınıza aktarmanız yeterlidir. Şu anda, Monako Asya’daki müşterilere sunulmaktadır. Ayrıca Avrupalı ​​müşteriler için bir bekleme listesine sahipler. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler şu anda Monako’yu kullanamaz. Ancak, bunu değiştirme planları var.

monaco kart uygulaması

Bir Monaco kart hesabının minimum bakiye ve aylık ücret yok. Bununla birlikte, ücretsiz ATM para çekme işlemlerinde 200 $ ‘lık bir limit ve 2.000 $’ lık bir bankalar arası değişim limiti vardır. MCO belirtecine yatırım yapmayı ve elinizde tutmayı seçerseniz, sınırlı sürüm bir karta yükseltebilirsiniz. Bu kartlar, ücretsiz karttan daha havalı görünmenin yanı sıra ATM ve bankalar arası transferlerde daha yüksek limitlere sahiptir..

Günlük ödeme sorununu çözmek, kripto para birimi için çok büyük bir potansiyele sahiptir. Ancak, Monaco kartı, kripto destekli banka (veya ön ödemeli) kartları oluşturmaya çalışan tek proje değil. TenX gibi diğer projeler de aynı konu üzerinde çalışıyor. Tüm bu projeler, bu tür kartların büyük ölçekli ve uyumlu bir şekilde uygulanmasında zorluklarla karşılaşır. Monaco, kodu kırmayı, nihayetinde kripto para birimlerini ve popüler ödeme yöntemlerini birlikte güzelce oynamayı umuyor.

Crypto Tarafından Finanse Edilen Bir Visa Kartı

Monaco’nun arkasındaki tüm fikir, kripto para birimi ile günlük harcamaları kolaylaştırmaktır. Daha fazla insan kahve dükkanlarında ve marketlerde kripto para ile ödeme yapabiliyorsa, kripto para birimini tutmak çok daha çekici hale geliyor. Ancak şimdiye kadar, kripto paranın harcama açısından faydası, benimsemenin önündeki büyük bir engeldi..

screen1 monaco

Monaco’nun çözümü, bir mobil uygulama ile Visa markalı bir Monaco kartını entegre ediyor. Başlamak için, kripto para birimini Monaco hesaplarına yatırırsınız. Bundan sonra, kripto para birimini Monaco kartını kullanarak harcayabilirsiniz. Monako, değişim ve dönüşümle ilgilenir.

Dahası, Monaco, kullanıcıdan herhangi bir işlem ücreti talep etmeden değişimi mümkün olan en düşük maliyetle gerçekleştirir. Bu nedenle, Monaco’nun iş modeli, müşterilerinden para kazanmak etrafında dönmüyor. Bunun yerine Monaco, parasını müşterilerinin alışveriş yaptığı tüccarlardan alıyor. Satıcı kartı işlem ücretleri genellikle İşlemin% 3-4’ü. Monaco her işlemde% 1.5-2 alıyor.

screen2 monaco

Monaco, müşterileri Monaco kartını kullandıklarında para kazanıyor, bu nedenle kullanıcı dostu ve son derece uyumlu bir deneyim yaşatmak için güçlü bir teşviki var..

Bir dakika bekle. Bu Satoshi’nin vizyonuna aykırı değil mi?


Pek çok kripto para hırsızı Visa kartı kullanmayı bir satış hareketi olarak gördüğünü belirtmek önemlidir. Onlara göre Satoshi, Visa’nın yerine geçmesini istedi, onunla çalışmak değil. Bu büyük ölçüde felsefi bir tartışmadır. Öte yandan Visa şu anda yerleşik bir sisteme ve pazar hakimiyetine sahip. Onlarla ortak olmak mantıklı. Öte yandan, Visa gibi merkezi bir kuruma güvenmek, kripto para çekiciliğinin çoğunu baltalıyor. Nihayetinde, bu konunun neresinde olacağınıza karar vermek size kalmıştır. Kesin olan bir şey var, bu sorunu ele alan daha fazla proje gelecek..

Sınır ötesi, Ücret Yok

Monaco kartları kripto para birimi ile desteklendiğinden, itibari para birimleri gibi sınır sorunları yoktur. Sonuç olarak, Monaco kartınızı gittiğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Bir satın alma işlemi yaptığınızda kart otomatik olarak yerel itibari para birimine geçecektir..

Düşük ücretler ve döviz kurları diğer ülkelerde de geçerlidir. İşlemler, Monaco’nun kurumsal bir tüccar olarak aldığı döviz kuru üzerinden gerçekleşir. Bunun aksine, banka kartınızı sınırların ötesinde çoğu bankada kullandığınızda, döviz kuruna ek bir yüzde eklerler veya bir işlem ücreti dahil ederler..

Monako, para birimi dönüştürme işlemlerini kolaylaştırmak için ilk on uluslararası döviz bankasından sekiziyle bağlantılara sahiptir..

Dolayısıyla, Monaco’nun farklı müşteri türleri için en az iki ideal kullanım alanına sahip olduğunu görebiliriz. Birincisi, kriptolarını fiat’a dönüştürmeye gerek kalmadan kolayca harcayabilmek isteyen kripto para sahibi / yatırımcısı. İkinci kullanım örneği, çeşitli para birimlerinde kolayca alışveriş yapması gereken uluslararası gezginler içindir..

Nakit para

Monaco kart ayrıca kart sahipleri için% 2 nakit iade programı ile birlikte gelir. Bu geri ödeme ödülleri, MCO jetonları biçiminde gelir. Bu nedenle, geri ödeme ödüllerinin gerçek değeri MCO belirtecinin değerine göre değişir. Para iadesi bakiyeniz, Monaco’nun şirket olarak ne kadar başarılı olduğuna bağlı olarak büyüyebilir veya küçülebilir.

Elbette, MCO birçok büyük borsada işlem yapar ve nakit geri ödüllerinizi alır almaz başka bir para birimiyle takas etmekte özgürsünüz.

Yönetmelik & uyma

Kripto para birimi ile desteklenen benzer ödeme yöntemlerini kurmaya çalışan rakipler için düzenlemeler ve uyum büyük bir sorun olmuştur. Monaco kartı, uyumlu bir Visa kartını çalıştırmanın en iyi yollarını uzun uzun düşünüyor. Ek olarak, kartları ve uyumluluk hizmetlerini sağlamak için köklü endüstri liderleriyle ortaklık kurdular.

Gemalto fiziksel kartları üreten şirkettir. Visa kartları üretme konusunda köklü bir geçmişe sahip uluslararası bir kart üreticisidir.

Thomson Reuters Dünya Kontrolü KYC / AML doğrulaması sağlıyor. Jumio kimlik doğrulama ve diğer kimlik hizmetleriyle ilgilenecek.

Son olarak, birinci seviye bir PCI DSS uyumlu Visa / Mastercard işlemci, Monaco kartları için tüm işlem işlemlerini gerçekleştirecektir..

Takım

Monaco ekibi, ilk ICO’larından bu yana tam teşekküllü bir operasyon haline geldi. Karşılaştıkları zorluklar hakkında açıkça konuştukları sosyal medyada ve forumlarda son derece duyarlı oldukları için itibar kazandılar. Ekip özellikle Bitcointalk üzerinde aktif.

monaco CEO'su

Kris Marszalek, Monaco’nun CEO’sudur. Uzun yıllardır Güneydoğu Asya’da girişimci olarak birden fazla şirketi sıfırdan 100 milyon dolara çıkarmıştır. En önemlisi, hızlı büyüme aşamasındayken Ensogo’da CEO’ydu. Ensogo, Marszalek şirketten ayrıldıktan kısa bir süre sonra çöktüğü için bazı yatırımcılar bu konuda endişeli. Ancak, Ensogo’nun ölümüne karıştığını gösteren hiçbir kanıt yok..

monaco cfo monaco cto

Liderlik ekibinin geri kalanı yerleşik yöneticilerden oluşur. Monaco, görmüş olabileceğiniz birçok kripto projesinden daha eski, daha deneyimli bir ekibe sahip. Ayrıca mesajlarında ve kendileri hakkında sundukları görüntülerde yüksek düzeyde profesyonellik sunarlar..

Yol haritası

Monaco kartı henüz tam olarak piyasaya sürülmedi ve müşterilere gönderilmedi. Ek olarak, kartlar yalnızca belirli ülkelerde mevcuttur. Sunum stratejisi önce Asya’ya, ardından Avrupa’ya ve ardından Amerika Birleşik Devletleri’ne odaklanıyor..

monaco kart yol haritası

Monaco mobil uygulamasını zaten yayınladı ve App Store ve Google Play’de mevcut.

Önümüzdeki yıl, kartların gönderilmesini, daha fazla ortaklığın duyurulmasını ve uygulama için işlevselliğin eklenmesini bekleyin.

Monako Parası (MCO)

MCO jetonu, Monako için 26 milyon dolardan fazla kazanç sağlayan halka açık jeton satışıyla Haziran 2017’de piyasaya sürüldü..

MCO, Monako ağı içindeki likiditeye yardımcı olur; aynı zamanda geri ödeme ödülleri için para birimidir. Buna ek olarak, farklı işlem ve para çekme limitlerine sahip daha yüksek değerli Monaco kartlarının kilidini açmak için MCO tutabilirsiniz..

MCO, lansmandan kısa bir süre sonra 20 doların üzerine çıktı. O zamandan beri fiyatı düştü.

Monaco Coin (MCO) Nasıl Alınır

Monaco Coin (MCO) birçok büyük borsada mevcuttur, ancak bunu doğrudan fiat ile satın alamazsınız. Önce ETH veya BTC’ye dönüştürmeniz gerekecek.

Desteklenen borsalar arasında Binance, Bit-Z, Huobi, Bittrex ve Liqui bulunmaktadır.

Monaco Coin (MCO) Nerede Saklanır

MCO, Ethereum blok zincirindeki bir ERC-20 belirtecidir. Bu nedenle, herhangi bir Ethereum uyumlu cüzdanda saklayabilirsiniz..

MyEtherWallet muhtemelen en basit ve kullanımı en kolay olanıdır. Daha fazla güvenlik için Ledger Nano S veya Trezor donanım cüzdanını düşünün.

Sonuç

Monaco kartı, kripto para birimi ile günlük alışveriş yapmak isteyen herkes için cazip bir seçenektir. Aynı zamanda sınır ötesi gezginler için de mantıklı. Ancak, kullanıma sunmanın uzun zaman almasını ve yol boyunca pek çok sarsıntıya uğramasını bekleyebiliriz. Finans sektörü oldukça düzenlenmiştir ve kripto para destekli ödemeler, Monaco’nun çözümü onu basit ve kullanıcı dostu hale getirmiş gibi görünse bile karmaşık bir konudur..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me