Pura nedir?

Her kripto para birimi dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalıştığını iddia ederken, Pura tam olarak bunu yapmak için her blok ödülünün% 10’unu ayırıyor. “PURA, madencilik ödüllerinin% 10’una kadar kamu yararına katkıda bulunmak için protokol tasarımı tarafından programlanan dünyanın ilk sosyal ve çevre bilincine sahip kripto para birimidir.” “Kamu yararı” tam olarak nedir? Pura’ya sahipseniz, merkezi olmayan otonom organizasyon veya DAO içinde karar vermeye yardımcı olacaksınız. Dash’in açık kaynak kodunu temel alan Pura, “insanlar tarafından insanlar için yönetilen” merkezi olmayan bir kripto para birimidir.

Pura Gezegeni

Pura’nın yaratıcıları, kripto para birimlerinin popülaritesinin hükümetlerin etkili bir şekilde vergi toplamasını neredeyse imkansız hale getirdiği bir dünya hayal ediyor. Kenara ayrılan% 10’luk kesimin yol, okul ve eğitim gibi toplumun ihtiyaçlarını karşılayabileceğine inanıyorlar. O gün gelmeden önce, madeni paralar ve DAO “dünya çapında sürdürülebilir, çevresel ve sosyal projeleri” finanse edecek ve takip edecek.

Pura Gezegeni

Nihayetinde, DAO sadece hayır kurumlarına fon sağlamakla kalmaz, hayır kurumlarını blok zincirine taşımak ister. Aşırı genel giderleri ve yolsuzluğu olan çok sayıda hayır kurumu vardır. Kullanıcılar, hayır kurumlarını, amaçları ve projeleri blok zincirine dahil ederek, katkıların takip edilmesini, fon harcamalarının şeffaf olmasını ve fon alıcılarının topluluğa karşı sorumlu tutulmasını sağlıyor. Bu şekilde, yalnızca iyi niyete dayalı bir kâr amacı gütmeyen kuruluşa veya toplum yanlısı bir amaca güvenme ihtiyacı artık gerekli değil. “

Hedef kitle

İspanyolca “saf” anlamına gelen Pura, Latin Amerika pazarları düşünülerek adlandırıldı. Son zamanlardaki hiper enflasyon örnekleri göz önüne alındığında, kripto para birimleri nispeten güvenli bir değer deposu görevi görebilir. Latin Amerika ülkeleri. Düşük ücretli bir alternatif arayan eve para gönderen çok sayıda işçi de var..

Ancak, görünen o ki, topluluğun bu Latin Amerika pazarlarına girmek için hâlâ yapacak işleri var. Cüzdanların büyük çoğunluğunun Almanya, ABD ve Kanada’da olduğunu görmek ilginç.

Pura Cüzdanlar

Ana düğümler

Ağın özellikleri bir masternod ağının üzerinde bulunur. En az 100.000 jeton satın alarak bir masternode çalıştırabilirsiniz. 2018’in başında bu yaklaşık 37.000 dolara mal olacaktı. Bu masternodlara, ağa yaptıkları büyük yatırımlar nedeniyle özel ödüller ve yetenekler verilir. Her şeyden önce, tüm blok ödüllerinin% 60’ını alırlar. İkinci olarak, yeni özellikleri masternodlar aracılığıyla kolayca dağıtabilirsiniz. Bitcoin gibi daha merkezi olmayan madeni paralar için, yeni özellikler büyük bir madenci grubu arasında fikir birliği gerektirir. Masternodlara sahip olmak bir miktar ademi merkeziyetten ödün verirken, yatırımları nedeniyle ağın çıkarına en iyi şekilde hareket edeceklerine inanılıyor. Son olarak, masternode’lar PrivatePay ve InstaPay gibi önemli özelliklerin çalıştırılmasına yardımcı olur. Pura masternodunun nasıl kurulacağına dair bir videoya göz atabilirsiniz. İşte.

PrivatePay ve InstaPay

Pura, Dash’in kod tabanını temel aldığından, masternodlar benzer özellikler sunar. PrivatePay yarı anonim olarak para göndermenizi sağlar. Madeni paralarınızın doğrudan alıcıya gitmesi yerine, önce bir masternoda giderler. Masternodlar daha sonra madeni paraların tarihini gizlemek için madeni paralarla işlem yapmaya başlar. Bir masternod daha sonra madeni paralarınızı hedeflenen alıcıya gönderir.

InstaPay Dash’in Insta’sına benzerntÖde, ancak Pura’nın işlemlerinin o kadar hızlı olduğu varsayılıyor ki, anında kelimesini tam olarak heceleyecek zaman yok. InstaPay, blok zincirinde onay beklemek yerine, paralarınızı çift harcamayı önlemek için fonları kilitleyen bir masternoda gönderme işlemidir. Masternod, işlemin kilitlendiğine dair saniyeler içinde onay sağlar. Daha sonra masternod, işlemi sonunda blok zincirine ekler. InstaPay özelliği, özellikle blokların mayınlanmasını bekleyen insanların olmasını istemeyen satıcılar için kullanışlıdır..

Tüccarlar

Pura, tüccarların madeni parayı kabul etmeleri için çeşitli teşvikler sağlar. 1 Şubat 2018 itibariyle, dünya çapında kayıtlı 58 tüccar var. “Evlat Edinme Kanıtı” adlı bir süreç aracılığıyla Pura, belirli bir blok ödül yüzdesi ayırmak Pura’yı ödeme olarak kabul eden ortaklar için. Bu ödüller 2018’in üçüncü çeyreğinde yürürlüğe girecek. Ekip, kredi kartı işlemlerinde ödülleri ve para tasarruflarını engellemenin yanı sıra, insanların “iyi bir amacı olan markaları” destekleyeceğine inanıyor. Ağı kullanarak ve madeni paraların değerini artırarak, kullanıcılar aynı anda dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için ayrılan% 10’un değerini artırıyor. Satıcı ağına katılmakla ilgileniyorsanız daha fazla bilgi edinebilirsiniz İşte.

Madencilik

Pura madenciliği, X11 algoritmasını ortalama olarak her 1.5 ila 4 dakikada bir bloklarla kullanır. Her blok 25.16 Pura kazandırır. Ekip, “Adil Madencilik Ağı Etkisi” oluşturmak için kod geliştirdi. Hangi madeni paranın benim için en karlı olduğuna bağlı olarak madencilik havuzlarının etrafta farklı paralara sıçraması sorunuyla mücadele etmeye çalışıyorlar. Bu “sıçrama ve düşüşler” madalyonun hem ağ hem de fiyat istikrarı için kötüdür. Bir karşı önlem olarak Pura, son 24 saatte blokları bulmak için geçen ortalama süreye dayalı olarak madencilik zorluğunu yeniden ayarlamak için “DeltaDiff olarak bilinen yeniden hedefleme algoritması” kullanır. Bu yumuşatma, olumsuz etkiyi ve büyük havuzların madenciliğe girip çıkması için teşviklerin çoğunu ortadan kaldırır..

Benzer Paralar

Elbette Dash, Pura’ya en çok benzeyen jetondur. Bununla birlikte, Pura, hayır kurumlarına adanmış blok ödüllü tek paradır. Dash’in masternode olması için 1000 jeton gerekir. 2018’in başında bu size yarım milyon dolara yaklaşırdı. Ayrıca, madeni para arzının önemli bir bölümünü kilitleyen 4666 masternod ile sadece 22 milyon Dash var. Bu sistem, yalnızca 2,9 milyon Dash’in dolaşımda olmasına izin veriyor. Öte yandan Pura, bir masternod olmak için 100.000 Pura’ya ihtiyaç duyar. Var olan 350 milyon Pura ile, daha büyük bir madeni para oranı ağda hala hareket edebilir.

Madeni Para Arzı ve Sürdürülebilirlik

Şu anda maksimum 350 milyon arzla dolaşan 173 milyonun üzerinde Pura var. Ortalama olarak, günde 1550 blok çıkarılmaktadır. Yeni bir güncellemeden sonra, aşağıdaki dağıtımla her bloktan 10 Pura yayınlanacak:

  • 5.16: Tam Ana Düğümler
  • 2.00: Madenciler
  • 1.00: Kabul Kanıtı
  • 1.00: PuraPlanet
  • 0.44: Yönetim
  • 0.40: Ortak Düğümler

Pura Ekibi ve İlerleme

Ekip 20’den fazla üyeden oluşmaktadır ve Vincent Fullerton tarafından yönetilmektedir..

Pura Takımı

Ekip, kısa bir süre önce, insanların nakit olarak PURA satın almasına ve kripto para birimini nakit olarak çekmesine izin vermek için BitXatm ile ortaklık kurdu. Ekip, bir Pura banka kartı olasılığı üzerinde de çalışmaya devam ediyor.

Ticaret Geçmişi

Piyasaya sürüldükten sonra Pura hızla jeton başına 1 doların üzerine çıktı. Bir geri çekmeden sonra, fiyat 30 ila 70 sent arasında değişti. Fiyatı yeni bir özelliğin yayınlanmasına değil, yalnızca benimseme düzeyine ve ulaşmaya başlayabilecekleri hacme bağlı. Şu anda blokların büyük çoğunluğunda işlem yok. Fiyatta bir artış ve dolayısıyla blok ödül değerinde bir artışla, Pura Planet’in bir etki yaratmaya başladığını görebilirsiniz..

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”; var scripts = document.getElementsByTagName (“script”); var embedder = scripts [scripts.length – 1]; (function () {var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname); if (appName == ”) {appName =” local ”;} var s = document.createElement (“ script ”); s.type =“ text / javascript ”; s.async = true; var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = PURA&tsym = USD, EUR, CNY, GBP ’; s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“?”) >= 0? “&”:“? ”) +“ Uygulama = ”+ uygulamaAdı; embedder.parentNode.appendChild (s); }) ();

Pura’yı nereden satın alabilirsin?

Coinexchange ve Kucoin, Bitcoin eşleşmesi ile Pura hacminin büyük çoğunluğunu oluşturuyor.

Pura’yı nerede saklayabilirsiniz?

Paraları Pura’da saklayabilirsiniz Aurora indirilebilir cüzdan İşte. Aurora ile tüm özellikleri ve güncellemeleri otomatik olarak alacaksınız. Geliştiriciler 2018’de bir noktada bir mobil cüzdan çıkaracak.

Sonuç

Pura, henüz başlangıç ​​aşamasında olan bir madeni para olsa da, kripto para birimi alanındaki birkaç önemli sorunu ele alıyor. İlk olarak, InstaPay, tüccarlar için anında ödeme sağlar. İnsanlar blok onayları için beklemeyecek ve tüccarlar onaylanmamış bir işlemden para kaybetmek istemeyecek. İkincisi, hükümet gözetiminin arttığı bir zamanda bir düzeyde anonimlik sağlarlar. Son olarak, büyük resme ve küresel bir topluluk olarak bir araya gelip çözmemiz gereken sorunlara bir göz atıyorlar. Kamu yararı için DAO’ları, merkezi olmayan bir hayır kurumunun etkinliğine yönelik ilginç bir deneydir..

Ek kaynaklar

Facebook

Twitter

Gevşek

GitHub

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me