Red Pulse, Çin ekonomisini ve sermaye piyasalarını kapsayan blok zinciri tabanlı bir istihbarat platformudur. Çin pazarlarında dolaşan çok sayıda haber ve bilgiyi basitleştirmeyi ve kolaylaştırmayı hedefliyor. 2018’deki bir token değişiminin ardından, sistemin yerel jetonu artık PHX.

Bu kılavuzda şunları ele alacağız:

Red Pulse nedir?

Red Pulse, esasen Çin pazarları hakkında araştırma ve bilgilere odaklanan bir içerik küratörlüğü platformudur. Finansal analistlere ve araştırmacılara en güncel bilgi hizmetlerini sağlamak için yapay zeka ve oyun teorisini kullanır..

Red Pulse ana sayfası

Red Pulse ana sayfası

Finansal piyasa verileri ve bilgileri sektöründe, “terminal hizmetleri” sağlayan az sayıda küresel oyuncu vardır. Kurumsal yatırım organizasyonlarında, dünyanın finans piyasalarından toplu haber ve bilgiler beslemesini yaymaya% 100 adanmış bir bilgisayar terminali bulacaksınız. Bu terminaller, Bloomberg veya Thompson Reuters gibi haber kaynakları tarafından sağlanmaktadır..

Red Pulse’un kurucusu, Çin pazarında büyük oyuncuların bilgi piyasası hakimiyetinin sağlamada başarısız olduğunu fark etti. Çin, geniş, hızlı hareket eden ve karmaşık pazarlara sahip devasa ve teknolojik olarak oldukça gelişmiş bir ülkedir. Bu nedenle Çin piyasalarından gelen çok büyük miktarda haber ve bilgi var. Örneğin, bir söylenti sabah başlayabilir ve öğleden sonra yanlış bilgi olarak rapor edilir. Dahası, bu her gün birkaç bin kez olabilir.

Şimdi, bir Bloomberg terminalinin önünde oturan ve yatırım kararlarının alınmasına yardımcı olacak anlamlı içgörüler bulmakla görevli bir insan finans analisti hayal edin. Sorun ortaya çıkıyor.

Araştırma için Ekonomiyi Paylaşmak

Red Pulse, bu aşırı bilgi yüklemesini çözmeyi hedefliyor. Çin ekonomisine ve sermaye piyasalarına özel bir odaklanma ile “araştırma için paylaşım ekonomisi” olma öncülünden hareket eder. Sektör uzmanları, araştırmacılar ve pazar analistleri, sezgilerini ve bilgilerini platforma katabilir. Gönderiler, makine öğrenimi algoritmaları, doğal dil işlemcileri ve insan analistlerinin bir kombinasyonu tarafından oluşturulur. Platform, verileri kategorize etmek ve sıralamak için 4.000’den fazla meta etiket kullanır.

Red Pulse, başlangıçta ticker RPX altında, NEO blok zincirinde başlatılan ilk uygulamadır. Bununla birlikte, PHX tokenleri, Phoenix adlı 2018’de önemli bir yükseltmeden sonra RPX’in yerini aldı..

Kırmızı Nabız Nasıl Çalışır??

Birisi platforma bilgi veya araştırma katkısında bulunduğunda, Red Pulse onlara bir güvenilirlik puanı atar. Bu puan; okuyucuların, Red Pulse ekibinin ve katkılarının genel popülerliğinin belirlediği sunumlarının doğruluğuna dayanmaktadır. Katkıda bulunanlar, gönderimleri için PHX jetonları kazanır.

Red Pulse ile ilgili bilgilere erişen herkes PHX jetonlarıyla ödeme yapar. Ayrıca, bir araştırmacı belirli bir pazar gelişimi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterse, platform üzerinden bir talepte bulunabilir. Ardından, bilen herkes talebe cevap verebilir ve çabaları için PHX jetonları kazanabilir..

Coin Temini ve Stake Etme Mekanizması

PHX jetonlarını çıkaramazsınız. Bunun yerine platform, düğüm tutucular için bir istifleme mekanizması çalıştırır. Red Pulse, NEO tarafından yetkilendirilmiş Bizans Hata Toleransı (dBFT) konsensüs algoritmasını kullandığından, kanıt kanıtıyla karıştırmayın.

PHX (Phoenix) jetonuna sahip olan herkes staker olabilir. Bunu yapmak için, kullanıcı kontrol panellerinde PHX’lerini PHF belirteçlerine (Phoenix Fire) dönüştürmeleri gerekir. Dönüşüm 1: 1 oranındadır. Red Pulse buna “ateşleme” diyor.

Stake etme ödül süreci biraz karmaşıktır. Toplam PHX arzı her yıl% 10 artmaktadır. Yeni oluşturulan madeni paralar, veri katkıda bulunanlar için ödüller ve stakerlar için ödüller arasında 50/50 bölünmüştür. Stake sahiplerinin ödülleri, en çok hisseye sahip olanların en büyük ödülleri aldığı kademeli bir modele göre hesaplanır. Tüm pay sahipleri yılda% 5’lik bir taban oran kazanır. Bu ödeme ile stake etme ödülleri için ayrılmış yeni basılan paralar arasındaki fark bir havuza gider. Stake’ler, kademe seviyelerine göre bu havuzdan pay alır.

Aşağıdaki tablo, katılan stakerların sayısına bağlı olarak stake sahiplerinin farklı aşama seviyelerinde kazanabilecekleri ödül türlerini göstermektedir..

Red Pulse stake etme ödülleri

Yazma sırasında 829 milyon dolaşımda olan toplam 1.36 milyar PHX token arzı var..

Tarih ve Ekip

Red Pulse, Jonathan Ha tarafından 2015 yılında kuruldu. Ha, Çin’deki finansal veri piyasalarıyla ilgili sayısız sorunun üstesinden gelme vizyonuna sahipti. Şirketi Stanley Chao ve Peter Alexander ile birlikte kurdu. Üçünün de yönetim ve BT danışmanlığı konusunda bir geçmişi var.

Red Pulse kurucuları

Red Pulse’un kurucuları

Projenin danışmanları arasında NEO’dan Hongfei Da ve NEO Global Capital Fund’dan Tony Tao yer alıyor..

Şirket, 2017’de 15 milyon dolar toplayan ilk ICO’ya girdi. Bir önemli yükseltme 2018 yılında, gelişmiş akıllı sözleşme işlevini tanıtan Phoenix adını aldı. Bu yükseltme, mevzuata uygunluk ve fikri mülkiyet korumasının yanı sıra içerik oluşturma ve sahipliğin kanıtlarını içerir. O zaman, proje Phoenix (PHX) token’ı için ilk RPX jetonunu değiştirdi..

Red Pulse, çeşitli Asya ülkelerinde bir roadshow düzenleyerek iyileştirmeye önemli pazarlama çabaları koydu.

Ticaret Geçmişi

Red Pulse’un fiyatı, çoğu kripto para birimine benzer bir model izliyor ve en büyük boğa koşusu, 2017’nin sonunda Bitcoin fiyatındaki artış sırasında gerçekleşiyor. Nisan / Mayıs 2018 civarında kısa bir artış oldu, bu yaklaşık olarak duyurunun zamanlamasına karşılık geliyor. Phoenix yükseltmesinin.

Rakip analizi

Red Pulse, tamamen özellikle Çin’deki pazarları araştırmaya ve analiz etmeye odaklanan türünün tek projesidir. Saf içerik küratörlüğü açısından Steem benzer bir platformdur. Finansal analizi amaçlayan ancak Cindicator gibi kripto para piyasalarına odaklanma eğiliminde olan başka projeler de var..

PHX Nereden Alınır

Doğal olarak, büyük Asya borsalarında PHX özellikleri, böylece Binance, Huobi ve Kucoin aracılığıyla satın alabilirsiniz..

PHX Nerede Saklanır

Soğuk depolama için, PHX jetonlarınızı Ledger Nano S’de tutabilirsiniz. resmi NEO sitesi ayrıca PHX dahil NEO jetonları için birkaç cüzdan sunar.

Sonuç

Red Pulse, potansiyel olarak çok kazançlı bir pazara ilk giren şirkettir. Kurumsal yatırımcılar, piyasa istihbaratı ve içgörüleri için ödeme yapmaya isteklidir. Bu nedenle, pazar bozulmaya hazır.

Çin ekonomisindeki gelişme ölçeği ve hızı göz önüne alındığında, başlamak için mükemmel bir yerdir. Red Pulse henüz coğrafi kapsamını genişletmeyi planladığına dair herhangi bir belirti vermemiş olsa da, stratejisi Çin’de başarılı olursa, diğer pazarlarda da başarılı olma ihtimali çok yüksek. Sağlam bir mevcut iş modeli ve güvenilir bir ekiple birleşen bu potansiyel, Red Pulse’un şüphesiz 2019’da izlenecek bir kişi olduğu anlamına geliyor.

Ek kaynaklar

Phoenix Web Sitesi

GitHub

Twitter

Telgraf

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me