VeChain nedir?

VeChain bir Hizmet Olarak Blockchain şirketidir ve misyon “şeffaf bilgi akışı, verimli işbirliği ve yüksek hızda değer aktarımı sağlamak için güvensiz ve dağıtılmış bir iş ekosistemi” oluşturmak.

Proje iki yıldan fazla bir süredir piyasada ve çalışan bir ürün kullanan müşterileri var – bu günlerde kriptoda hala nadir bir durum. Lüks mallar, tarım, lojistik, gıda / ilaç ve hükümetler dahil olmak üzere birçok endüstri halihazırda VeChain blok zinciri teknolojisini kullanıyor.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

VeChain çok şey yapıyor. Teknolojiyi kullanarak, bir tedarik zinciri boyunca ürünleri takip edebilir, ürünlerin orijinalliğini ve kalitesini garanti edebilir ve gıda ürünlerinin kalite kontrolünü sürdürebilirsiniz..

Bu genel bakışta, aşağıdakileri kapsayan üst düzey bir yaklaşım kullanacağız:

VeChain Nasıl Çalışır??

VeChain öncelikle bir blok zinciri tedarik zinciri şirketi olarak başladı, ancak o zamandan beri tam teşekküllü bir DApp platformu (bundan sonra daha fazlası).

Tedarik Zinciri Güveni

VeChain, blockchain teknolojisi ile kendi bünyesinde inşa edilen akıllı çip öğeleri yaşam döngüleri boyunca izlemek için. Akıllı çip, aşağıdakiler gibi farklı IoT öğelerinde uygulanabilir: NFC çipleri, RFID izleyicileri veya QR kodları.

Bu en ilginç teknoloji gibi görünmese de, endüstriler arasında ürün kalitesinin sağlanmasında önemli bir rol oynar. Lüks eşya sektörüne bir örnek olarak bakalım.

Lüks eşya endüstrisi sahte ürünlerle işleniyor – 450 milyar doların üzerinde değer. Üretim ve dağıtım sırasında birkaç kez el değiştiren Louis Vuitton çantası gibi bir eşya ile, önünüzdeki kişinin otantik bir şeyden geçeceğine güvenmeniz gerekir..

geleneksel tedarik zinciri

Geleneksel Tedarik Zinciri

VeChain, diğer blockchain şirketleri gibi, bu güvene olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Sürecin her adımında, olması gerekeni aldığınızı garanti etmek için her öğenin üzerindeki akıllı çipi tarayabilirsiniz. Blok zinciri değişmez bir defter olduğundan, doğru bilgiler aldığınıza güvenebilirsiniz..

Halen mevcut olmasa da, bu teknolojinin kısa süre içinde tüketicilerin elinde olacağını varsaymak çılgınca değil. Yakında, bu yarım yamalak bit pazarı standı güneş gözlüklerinin orijinalliğini telefonunuzdan hızlı bir taramayla kontrol edebileceksiniz..

Tedarik zinciri lojistiği

Sahte korumanın ötesinde VeChain, basitleştirilmiş ürün takibi yoluyla lojistik sistemlerini de iyileştirir. Lojistik karmaşıktır ve genellikle işletmeler arasında değişen birkaç ayrı sistemi içerir. Bu nedenle, tedarik zincirindeki ürünleri takip etmek çok büyük bir acı olabilir. Bu, özellikle verilerin manuel olarak girilmesi gerektiğinde veya işlemler arasında geçiş yaparken geçerlidir.

VeChain’i kullanarak, ilgili tüm verileri almak için öğenin akıllı çipini tararsınız. Bu, işletmelere her zaman güncel bilgiler ve her öğenin doğru bir hesabını sağlar.

IoT cihazlarıyla entegre olan VeChain ayrıca kalite kontrol. Bu, özellikle birkaç derecelik sıcaklık değişiminin tüm bir ürün grubunu mahvedebileceği gıda ve tarım endüstrisinde kullanışlıdır..

VeChain Thor

Şubat 2018’de VeChain yeniden markalaşmış -e VeChain Thor. Yeniden marka, şirketi tedarik zincirinin ötesine, Ethereum’a benzer daha genel kurumsal dapp çözümlerine taşıdı. Yeni platform iki farklı token kullanıyor: VeChain Tokens (VET) ve VeThor Tokens (VTHO).

VeChains İki Jeton

VeChain’in İki Jetonu

VeChain Tokenları (VET)

VeChain ana ağının uygulanmasından önce, ağdaki tek tokenlar bir ERC20 ikamesi olan VEN idi. Ekip, Ethereum’dan kendi blok zincirine geçtiğinde, VEN tokenlerini 1: 100’lük bir değişimde VET ile değiştirdiler..

VETERİNER şirketler tarafından blockchain üzerinde ticari faaliyetler yürütmek için akıllı ödeme para birimi olarak kullanılır. Daha fazla Mesleki Eğitim ve Öğretim sahibi olan işletmelere daha yüksek öncelik ve blok zinciri üzerinde daha fazla hak verilir.

VeThor Jetonları (VTHO)

Bir VET sahibi olarak, VTHO akıllı sözleşmeler yapmak ve blok zincirinde uygulamaları çalıştırmak için kullanabileceğiniz. Bu mekanizma, NEO’nun sahipleri için GAS üretme şekline benzer.

MEÖ sahipleri için temel VTHO üretim oranı:

VET başına günlük 0.000432 VTHO

Bu sayı, oranın olması gereken minimum sayıdır ve VeChain Vakfı, bunu ağ kullanımına göre yeniden ayarlamak için oylama başlatacaktır..

Yetki Belgesi

VeChain ekibi tamamen merkezi olmayan sistem. Bunun yerine, 101 bilinen doğrulayıcının bloklar ürettiği Proof of Authority (PoA) konsensüsünü uyguladılar. Ağ, blok zinciri ekosistemini korumak için ek düğümlere de güveniyor. Tüm düğümler, ağı sürdürmenin bir ödülü olarak VTHO alır. Vade tarihlerine ve sahip oldukları MEÖ miktarına göre farklılaştırılan dört tür düğüm vardır:

  1. Güç Düğümleri – 10 günlük vade süresi (minimum 1.000.000 VET)
  2. Thunder Nodes – 20 günlük vade süresi (minimum 5.000.000 VET)
  3. Mjolnir Masternodes – 30 günlük vade süresi (minimum 15.000.000 VET)
  4. Thrudheim (Otorite) Ana Düğümleri – 12/21/17 vade başlangıç ​​tarihi (minimum 25.000.000 VET)

Üç tür ekonomik düğüm (Güç, Gök Gürültüsü ve Mjolnir), Mesleki Eğitim ve Öğretim için normal ödüle ek olarak VeChain Vakfı VTHO havuzundan ödüller alır..

101 otorite düğümü (Thrudheim), ekonomik düğümlerle aynı ödülleri ve ayrıca blockchain işlemleri tarafından tüketilen tüm VTHO’nun% 30’unu alır. VTHO’nun kalan% 70’i yakılacak. Olgunluk verilerine ve minimum VET gereksinimine ek olarak, yetkili düğümler KYC prosedürlerini geçmeli, kimliklerini herkese açık hale getirmeli ve VeChain Foundation tarafından belirlenen ek gereksinimleri karşılamalıdır. Bu doğrulayıcılar, VeChain Vakfı ve topluluk tarafından incelenir ve seçilir.

Mart 2018’de, proje ekibi X Düğümü programı. 20 Mart 2018 tarihine kadar belirli sayıda MEÖ’nüz varsa, X Düğümü olarak sınıflandırılırsınız. Bir X Düğümü olarak, Ödül Havuzundan ek bir ödülün yanı sıra VeChain ICO’larına özel erken erişim alırsınız. Program, erken benimseyenleri ödüllendirmek için tasarlandı.

Bir düğüm haline gelmek için gereken MEÖ miktarı sizi korkutmasın. Elinizde tuttuğunuz miktar ne olursa olsun günlük THOR ödülünü yine de alacaksınız.

Yönetim modeli

VET tokenlerinin dağıtımı sadece fikir birliğini belirlemekle kalmaz, aynı zamanda VeChain yönetişim modelini de yönlendirir. Büyük hacimli MEÖ sahipleri (>1.000.000 Mesleki Eğitim ve Öğretim) ağın geleceğiyle ilgili doğrudan söz sahibidir. Bu paydaşlar, Yönlendirme Kurulu için oy kullanır. Buna karşılık, bu komite diğer yönlerin yanı sıra teknoloji, operasyonlar ve hatta halkla ilişkiler hakkında kararlar alır..

VeChain Ekibi ve İlerleme

VeChain bir yan kuruluş olarak başladı BitSe, Çin’in en büyük blockchain şirketlerinden biri. Singapur merkezli ekip 150’den fazla güçlü üye ve üst yöneticileri arasında sayısız yeteneğe sahip.

VeChain 2018 Yol Haritası

VeChain 2018 Yol Haritası

Haziran 2018’de VeChain ekibi, platformun ana ağını başlatmada önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Lansmanla birlikte ağ, Ethereum blok zincirinden kendi blok zincirine geçti. Ve ekip, VEN’i VET ile değiştirmeye başladı. Ağ için sonraki adımlar, ekosistemi daha fazla dapp ve stratejik kurumsal ortaklıklarla genişletmektir..

Platformda zaten dahil olmak üzere önemli sayıda dapp var DNV GL’nin Hikayesi ve BitOcean’ın OceanEx.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=PtAqj0-OmYc?controls=0]

Takım

Sunny Lu Ekibi CEO olarak yönetir. Lu’nun kariyerinin çoğunda, çeşitli lüks markalar için BT ve Bilgi Sistemi projelerine liderlik etti. En etkileyici olanı, o Louis Vuitton Çin Baş Bilgi Sorumlusu (CIO).

Yönetim ekibinin diğer üyeleri arasında BT güvencesinde 17 yıllık deneyime sahip CFO Jie Zhang ve Fenbushi Capital’in kurucusu Danışman Bo Shen yer alıyor..

Ortaklıklar

Ekip, en dikkat çekici ikisi PwC ve DNV GL olmak üzere, sol ve sağ ortaklıklar oluşturmakla meşguldü. VeChain, PwC kuluçka programı onlara firmanın dünya çapındaki devasa müşteri ağına erişim sağlama.

DNV GL bir 20 milyar dolarlık şirket petrol ve gaz, enerji, denizcilik ve yenilenebilir şirketlere hizmet veren. DNV GL ile stratejik ortaklık, VeChain’in kapısını çok sayıda potansiyel müşteriye açmalıdır..

Belki de en önemlisi, Çin hükümeti VeChain’i Gui’an hükümetinin blockchain teknoloji ortağı. Yönetmelikler konusunda son derece sert olan bir hükümet söz konusu olduğunda, bu etkileyici bir başarıdır.

VeChain Ortaklarının Kısa Listesi

VeChain Ortaklarının Kısa Listesi

Rekabet

Tedarik zinciri tarafında, Waltonchain ve Modum Blockchain teknolojisini VeChain’e benzer şekilde kullanıyor. Ancak lojistik büyük bir sektördür. Moreso, üç şirketin her biri, doğrudan rekabeti önlemeye yardımcı olan farklı nişlere odaklanıyor gibi görünüyor..

2017’de, Ethereum, Cardano, EOS ve NEO gibi rakiplerin fiyatlarının artmasıyla kurumsal DApp platformlarına olan ilgi arttı. VeChain kısa süre önce ana ağını piyasaya sürmesine rağmen, çok sayıdaki ortaklıkları onları bu yüksek piyasa değeri projeleri arasında sağlamlaştırmaya yardımcı oldu.

Ticaret

VeChain, Ağustos 2017 sonunda yaklaşık 0,25 $ (~ 0,00005 BTC) ile işlem görmeye başladı. O zamandan sonra, fiyat Ekim 2017 başında kısa süreli bir artışla nispeten sabit kaldı..

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName (“script”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(işlev () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

eğer (appName == ””) {appName = ”yerel”;}

var s = document.createElement (“script”);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart? fsym = VET & tsyms = USD, EUR, CNY, GBP’;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“?”)> = 0? “&”: “?”) + “app =” + appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Aralık 2017’nin ortasından itibaren fiyat hızla yükseldi ve son zamanlarda kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bir boğa piyasasında olmanın yanı sıra, fiyat artışı, daha fazla ortaklık haberinin yanı sıra VeChain Thor’un yeniden markalaşmasının duyurusu tarafından yönlendirildi..

Ne yazık ki, VEN’den VET’e geçiş ve arzdaki değişiklik fiyat analizini oldukça zorlaştırmıştır. Ancak, yeni iş ortakları kurumsal DApp platformunu kullanmaya başladıkça fiyat artışını görmek şaşırtıcı olmaz..

VET Nereden Alınır

VET satın almak için önerilen yer, Bitcoin veya Ethereum karşılığında Binance’dedir. Şu anda bunlardan herhangi birine sahip değilseniz, bunları GDAX veya Gemini’de USD kullanarak satın alabilirsiniz. Oradan Bitcoin ve / veya Ethereum’unuzu Binance’e aktarın ve ticareti yapın.

Ayrıca, Mesleki Eğitimin mevcut olduğu değişimlerin tam bir listesini de görebilirsiniz. CoinMarketCap.

VET Nerede Saklanır

VET tokenleri ERC20 VEN tokenlerinin yerini aldığına göre, VeChainThor Cüzdan paranızı saklamak için önerilen yerdir. Cüzdan, iOS, Android ve Ledger cüzdanlarıyla birlikte kullanılabilir..

Belirgin güvenlik nedenleri dışında, VTHO ödüllerini alabilmeniz için VET’inizi bir değişimden resmi cüzdana taşımalısınız. Çoğu borsa bu ödülleri dağıtmaz. Binance bir istisnadır ancak.

Sonuç

VeChain, sektördeki en köklü blockchain şirketlerinden biridir. Sadece işlevsel bir ürün kullanan müşterileri değil, aynı zamanda hedefledikleri sektörde kapsamlı deneyime sahip bir ekibe sahipler..

PwC ve Çin hükümeti gibi devlerle ortaklıklar kurarak, müşterilerini büyütme konusunda hiçbir problem yaşamamalılar. Bazı insanlar kurumsal DApp alanına geçişlerini sorgulayabilir, ancak özel iş ihtiyaçlarına daha sağlam bir blok zinciri çözümü arayan müşteriler için faydalı görünmektedir..

VeChain mevcut hızıyla devam ederse, VET’in önümüzdeki beş ila on yıl içinde en iyi performans gösterenlerden biri olduğunu görmek sürpriz olmaz..

Editörün Notu: Bu makale, projedeki son değişiklikleri yansıtmak için 11.5.2018 tarihinde Steven Buchko tarafından güncellenmiştir..

Ek VeChain Kaynakları

İnternet sitesi

Facebook

Twitter

Telgraf

Reddit

Orta

GitHub

>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me