Viacoin Nedir?

Viacoin bir eski kripto para birimi (2014 lansmanı) birkaç temel farkla Bitcoin protokolüne dayanmaktadır. Diğer birçok klasik kripto gibi, güvenli, eşler arası işlemler içindir.

Bu başlangıç ​​kılavuzunda aşağıdakilere değiniyoruz:

Viacoin Nasıl Çalışır?

Viacoin bazılarını uygular benzersiz özellikler size nispeten hızlı işlem süreleri ve daha popüler blok zincirleriyle birlikte çalışabilirlik sağlar. Her birine ayrı ayrı bakalım.

Scrypt Birleştirilmiş Madencilik (Yardımcı İş Kanıtı)

Viacoin madenciliği, başlangıçta ASIC direnci nedeniyle madeni paralar için popüler bir seçim olan Scrypt madencilik algoritmasını kullanır. ASIC’lerin etkinliğini Bitcoin’in SHA-256 algoritmasına kıyasla on kat azaltarak madencilik oyun alanını düzleştirdi. Ancak şimdi, birkaç şirket Scrypt konusunda uzmanlaşmış ASIC madencileri üretiyor. Dolayısıyla, algoritmanın ASIC direnci artık mevcut değil.

Sadece bir avuç madeni paranın yanı sıra, Viacoin birleştirilmiş madenciliği uygulamaktadır. Yardımcı Çalışma Kanıtı olarak da adlandırılan birleştirilmiş madencilik, aynı anda iki madeni para çıkarabileceğiniz bir işlemdir. Bu uygulamada, yardımcı bir zincir olan Viacoin, bu örnekte, daha yerleşik bir ana zincirin hash gücünü devralır. Çoğu madenci Litecoin’i Viacoin’in ana zinciri olarak belirledi.

Birleştirilmiş madenciliğin birçok avantajı vardır. Bir madenci olarak, her iki zinciri de benimsemek için ek güç harcamanıza gerek yoktur, ancak yine de her ikisinden de ödül alırsınız. Yardımcı zincirler, ana zincirlerinin hash gücü sayesinde ekstra güvenlik kazanır. Ve ana zincirler, yardımcı zincirlerden gelen karmaları içerdiklerinde ihmal edilebilir blok zinciri şişkinliği yaşarlar..

Ancak, bu avantajlar daha fazla işle birlikte gelir. Yardımcı zincirler, birleştirilmiş madenciliği uygulamak için geliştirme çalışması gerektirir ve madenciler / madencilik havuzları, bunu desteklemek için kurulum ve bakım eklediler.

Toplam 23.176.392 VIA’nın neredeyse tamamı halihazırda dolaşımdadır, bu nedenle enflasyon oranı diğer kripto para birimlerinden önemli ölçüde düşüktür..

SegWit ve Yıldırım Ağı

Viacoin hem Ayrılmış Tanık (SegWit) hem de Yıldırım Ağını destekler. Bu özellikler, sırasıyla işlem boyutlarını azaltarak ve zincir dışı ödeme kanallarını açarak ağın ölçeklenmesine yardımcı olur..

Bu uygulamaların bir başka yararı, diğer kripto para birimleriyle atomik takas yapmaktır. Zincirler arası atomik takasları kullanarak, merkezi borsalara güvenmeden doğrudan Viacoin’i Bitcoin, Litecoin, Decred, Vertcoin ve diğer benzer para birimleri ile takas edebilirsiniz..

Schnorr İmzaları

Geliştirme ekibi şu anda Viacoin’in imza mekanizmasını Eliptik Eğri Dijital İmzalardan Schnorr İmzaları. Anahtarın birincil faydası, tek tek yapmak zorunda kalmadan, bir seferde bir grup imzayı doğrulama yeteneğidir. Bu değişiklik, blok zincirinin bant genişliği kullanımını yüzde 25’in üzerinde azaltabilir.

Viacoin Özellikleri

Viacoin Özellikleri

Viacoin Geçmişi, Bugünü ve Geleceği

Viacoin, 2014 yılında piyasaya sürüldü ve şu anda yedi kişilik bir çekirdek ekibe sahip. Ekibin çoğunluğu, sadece GitHub hesaplarını ve bazen Twitter’larını paylaşarak anonim kalmayı seçti..

2018 Viacoin yol haritası aşağıdakileri içeren iyileştirmelerle doludur:

  • Trezor desteği (tamamlandı)
  • General Bytes ATM desteği (tamamlandı)
  • Çok imzalı cüzdanlar
  • Anonim Samourai cüzdanı
  • Golang (eksiksiz), .NET (tamamlanmış) ve Java’da Viacoin uygulamaları
  • Schnorr imzaları
  • Ethereum uyumlu akıllı sözleşmeler

Rakipler

Viacoin, işlem odaklı neredeyse tüm diğer kripto para birimleriyle rekabet eder. Yani, ilk içgüdünüz Bitcoin ve Litecoin’i iki rakip olarak görmek olabilir. Ancak, Viacoin bu paralarla atomik olarak değiş tokuş yapabildiğinden, meli bunun yerine birlikte çalışın. İdeal olarak, bir blok zinciri şişirilirse, işlem için daha az yoğun olan bir kripto para birimine geçmeniz yeterlidir. Değişimin ardından, geri dönersiniz.

Viacoin ile atomik takas yapamayan kripto para birimleri daha doğrudan rekabet eder. Örneğin Nano, blockchain yerine Directed Acyclic Graph (DAG) kullanır. Nano, ücretsiz, neredeyse anında işlem yapma avantajına sahiptir. Bununla birlikte, DAG teknolojisi, blockchain teknolojisine kıyasla çoğunlukla test edilmemiştir..

Bitcoin Cash başka bir rakiptir. Bitcoin Cash’e sert çatallanma, öncelikle topluluktaki artan blok boyutlarını veya ölçeklemeye yardımcı olmak için SegWit’i uygulama arasındaki bölünmeden kaynaklanıyordu. Bitcoin Cash destekçileri blok boyutu çözümünü seçti. Bu nedenle Bitcoin Cash, Viacoin ile atomik takaslar yapamaz ve işlem para birimi olarak rekabet eder..

Ticaret

Piyasaya sürüldüğünde, VIA fiyatı bir aydan kısa bir süre içinde yaklaşık 0,10 $ ‘dan (~ 0,00016 BTC) yaklaşık 0,34 $’ a (~ 0,0006 BTC) sıçradı. Sadece bir yıl sonra, VIA’yı yalnızca 0,004 $ (~ 0,000018 BTC) karşılığında alabilirsiniz, USD fiyatında neredeyse% 99’luk bir düşüş. Ve şu anki ayı piyasasının kötü olduğunu düşündün!

VIA, 2017 boyunca ve 2018’in ilk yarısında gördüğümüz yükseliş ve düşüşler için piyasanın geri kalanına bağlanmadan önce neredeyse iki yıl boyunca uykuda kaldı.<50 milyon dolarlık piyasa değeri), VIA fiyat hareketi esas olarak Bitcoin’in hareketini takip ediyor.

Lightning Network ve atomik takasların VIA’nın değeri üzerinde ne gibi bir etkisi olacağını görmek ilginç olacak. Bitcoin’in benimsenmesinin artmasıyla, Bitcoin veya Litecoin ağları çok sıkıştığında Viacoin’in makul bir işlem alternatifi haline geldiğini görebiliriz. Durum böyle olursa, VIA fiyatı buna göre artmalıdır.

VIA Nereden Alınır

Teknik olarak hala VIA madenciliği yapabilseniz de, bu noktada ödüller o kadar düşük ki muhtemelen buna değmeyecektir. İyi haber şu ki, VIA’yı da satın alabileceğiniz çok sayıda döviz seçeneğiniz var..

İşlem hacminin neredeyse yüzde 40’ına sahip olan Binance, VIA satın almak için açık ara en popüler platformdur. Binance’de, VIA için BTC veya ETH takas edebilirsiniz.

Bittrex, VIA için BTC ticareti yapabileceğiniz başka bir önerilen borsadır.

İtibari para birimi ile VIA satın almakla ilgileniyorsanız, Coinroom. Coinroom, USD, EUR, GBP ve PLN kullanarak VIA satın alımlarını destekler. Coinroom neredeyse Binance veya Bittrex kadar saygın olmadığından dikkatli olun.

VIA Nerede Saklanır

Viacoin ekibi, VIA depolama alanınız için aralarından seçim yapabileceğiniz eksiksiz bir cüzdan paketi oluşturdu. Çekirdek cüzdan Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde mevcuttur.

Mobil cüzdanlar tarzınıza göre? Copay Android’de mevcuttur. Ayrıca Vialectrum cüzdan senin emrinde.

Önceliğiniz güvenlik ise, ek seçenekleriniz vardır. Proje var kağıt cüzdan yetenekleri. Veya, VIA’yı Ledger veya Trezor donanım cüzdanlarını kullanarak saklayabilirsiniz..

Sonuç

Viacoin, daha iyi bilinen Bitcoin ve Litecoin’i tamamlayan bir p2p kripto para birimidir. Atomik takaslar ile, üç madeni para da doğrudan değiştirilebilir. Ve birleştirilmiş madencilik yoluyla, Litecoin ve Viacoin’i eşzamanlı olarak madencilik yapabilirsiniz..

Bugün daha önce duymamış olsanız da, Viacoin, Bitcoin’in benimsenmesi arttıkça ve atomik değiştirilebilir zincirler daha da birbirine bağlı hale geldikçe bir ev ismi haline gelebilir.

Ek kaynaklar

Twitter

Telgraf

Orta

Reddit

GitHub

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me