Dünya Wi-Fi Nasıl Çalışır?

Dünya Wi-Fi, blockchain projesi bu, özel sektöre ait kablosuz yönlendiricilere erişimi jetonlaştırmaktır. Bu projenin arkasındaki konsept basit. Halkın erişemeyeceği birçok özel Wi-Fi ağı (birçok konut ağı dahil) vardır. Bu nedenle, mevcut bant genişliğinin çoğu genellikle boşa gider.

Sahipler, World Wi-Fi platformunu kullanarak yönlendiricilere erişimi güvenli bir şekilde paylaşabilir ve karşılığında kripto para kazanabilir. Mevcut yönlendiricileri kullanmak isteyenler internete ücretsiz bağlanabilirler. Tek şart, göz atma oturumlarının başında kısa bir reklam videosu izlemek zorunda olmalarıdır..

World Wi-Fi’ye göre, “Konuk kullanıcı artık internet erişimi için ödeme yapmıyor, yönlendirici sahipleri kaynaklarını paylaşarak gelir elde ediyor ve reklamverenler hedef kitlelerine ulaşıyor.”World-Wifi Ekonomisi

Erken Pazar Başarısı ve Gelecek Planları

World Wi-Fi proje ekibi, token satış duyurusundan önce bile çok başarılı oldu. Ekip zaten bu alanda sağlam bir şekilde kurulmuş durumda. 2016’da Radius Wi-Fi adında bir HotSpot şirketi kurdular ve 2017’de ekip, Wi-Fi reklamcılığına odaklanan bir reklam ajansı olan Adrenta’yı tanıttı..

2018’in başlarında, Adrenta’nın halihazırda 14.000’den fazla açık ağı ve 100’den fazla franchise ortağı var. Bu şirketler 80 şehirde faaliyet gösteriyor ve 2017 yılında toplam Adrenta Wi-Fi erişim noktası sayısını% 784 artırdı..

Hedef, platformda, dünyadaki özel yönlendiricilerin yaklaşık% 5’ini oluşturan 20 milyon aktif yönlendiriciye sahip olmaktır. Ekip ayrıca Mart 2021’e kadar günde 1 milyar reklam görüntülemesine sahip olmayı hedefliyor..

Dünya Wi-Fi Yönlendiricileri

WeToken (WT) Hakkında

Dünya Wi-Fi, 3,5 milyon dolarlık yumuşak sınırını aşarak zaten 3,951 milyon dolar topladı (8 Mart 2018 itibariyle). Sabit sınır 25 milyon dolar olarak belirlendi. Token satışı resmi olarak 18 Mart ile 18 Nisan arasında gerçekleşecek ve tokenlerin% 33’ü satış sırasında satın alınabilecek..

Belirteç türü ERC223’tür. Ayrıca, Singapur ve Çin’den yatırımcıların token satışına katılmalarına izin verilmiyor..

WeToken (WT)

WeToken (WT), Dünya Wi-Fi projesi için kullanılan yardımcı kripto para birimidir. Jeton satışından sonraki döviz kuru 1 WT = Dünya Wi-Fi’da 30 reklam gösterimi = 0,10 $ olacaktır. Jeton satışı sırasında, değer 1 WT = Dünya Wi-Fi’de 10 reklam gösterimi = 0,10 ABD doları olacaktır. Bu, token satışına katılmak isteyen potansiyel yatırımcılara, token sonrası satış fiyatının üç katı değerinde bir bonus verir. Ekip, satılmamış WeTokens’leri yakacaktır. Toplam arz 600.000.000 WT’dir.

World Wi-Fi ekibi, özel kablosuz yönlendiriciye sahip kişi sayısı ve internete erişmek isteyen kişi sayısı arttıkça WT’nin değerinin artmaya devam edeceğini öngörüyor. Buna karşılık, reklamverenler, reklam kampanyalarını Dünya Wi-Fi ağında yürütebilmek için daha fazla WeTokens satın alacaklar..

Temel Teknoloji Özellikleri

World Wi-Fi, reklamverenlerin kitlelerine daha iyi pazarlamasına yardımcı olan birkaç temel özelliğe sahiptir..

Birincisi, birden fazla tarafın reklam ücreti almasına izin veren çok katmanlı bir yapıya sahiptir. Bu, Wi-Fi ağ ortaklarının ağa daha fazla erişim noktası bağlamasını teşvik etmeye yardımcı olur.

Ayrıca, ağdaki reklamverenlerin tüm bağlı erişim noktalarının reklamlarının hedeflenmiş istatistiklerini tutmasına olanak tanıyan akıllı bir ayar da vardır. Bu özellik sayesinde, reklamverenler, reklamlarının platformda ne kadar etkili olduğunu anlamak için ihtiyaç duydukları verilere sahip olurlar. Ayrıca daha akıllı iş kararları almalarına da olanak tanır. Örneğin, reklamverenler, reklamların kime gösterildiği ve kabul edilen bir reklamın minimum fiyatı ile ilgili ayarları değiştirebilir..

Bir diğer önemli özellik, reklamverenlere iki anlaşma türü sunan CPA / CPM Modelidir: Mil Başına Maliyet (BGBM) ve İşlem Başına Maliyet (EBM). BGBM, bir reklamverenin bir reklamın görüntülenmesi için ne kadar ödediğine bağlıdır. EBM, bir reklamverenin kablosuz ağa bağlanan bir misafir tarafından gerçekleştirilen bir işlem için (yani reklam web sitesine tıklama) ne kadar ödediğine bağlıdır..

Blockchain Teknolojisi

Bu projede uygulanmakta olan blockchain teknolojisi hakkında hâlâ çok fazla ayrıntı yok. Ancak, teknik incelemeden not edilecek birkaç nokta var..

Dünya Wi-Fi ekibi büyük olasılıkla açık kaynaklı bir blockchain teknolojisi olan Graphene’i uygulayacak. Grafen, yeni bloklar oluşturmak için 3. taraf düğümleri kullanan bir PoS çeşidi olan Temsilci Teminat Kanıtı’nı (DPoS) kullanır. Grafenin diğer blok yayılma teknolojilerinden 10 kat daha verimli olduğu söyleniyor. Şu anda Grafen kullanan projeler şunları içerir: EOS, BitShares, ve Steem.

World Wi-Fi, veri üretim olasılığını önlemek için DPoS kullanacaktır. Ayrıca, yönlendirici sahiplerinin her reklam görüntülemesi için uygun şekilde ödüllendirildiğini doğrulayabilecektir. Yönlendirici etkileşimi ve P2P Keşfi, hangi veritabanı depolama sistemi veya blok zinciri türü uygulanırsa uygulansın çalışacaktır..

World Wi-Fi, delegeler için bir ödül programı sunacak. Temsilciler, ağdaki herhangi bir kullanıcı hakkında önemli bilgileri saklayabilecek ve bunları bir veritabanı olarak kopyalayabilecektir. Saklanan bilgiler, yönlendiricilerin coğrafi koordinatları, kullanıcı sayısı, yaş ve ilgi alanları gibi kullanıcı bilgilerini içerecektir. Temsilciler ayrıca yatırım getirisi ve dönüşüm oranları gibi reklam kampanyaları hakkında bilgi depolayacak.

Dünya Wi-Fi Blok Zinciri Şeması

Ölçeklenebilirlik

Whitepaper, bu projenin ölçeklenebilirlikle ilgili bir sorunu olmaması gerektiğini belirtir. İşlemler proje veri merkezlerinde işlenir (dağıtılmış ağ Dünya Wi-Fi ortakları için mevcuttur). İşlemler, daha hızlı işlemeyi mümkün kılan birkaç düğüm kullanılarak onaylanır.

Sistem halihazırda saniyede düzinelerce işlemi gerçekleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Reklamverenler genellikle WeTokens alıp satan kişiler olacağından, Ethereum veya Bitcoin gibi projelerin gerektirdiği kadar ölçeklenebilirliğe sahip olmaya gerek yoktur..

Bir işlem, bir reklam kampanyasına eşittir. World Wi-Fi, ölçeklenebilirliği ve veritabanı blok zinciri hızını koruyabilecektir, çünkü yüksek yük giriş / çıkış işlemleri doğrudan blok zinciri bileşeniyle çalışmayacaktır..

Dünya Wi-Fi’nin Yol Haritası

Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, bu projenin küresel, merkezi olmayan, ücretsiz Wi-Fi platformu olma konusunda iddialı planları var..

Dünya Wi-Fi Yol Haritası

WeToken Nereden Alınır

Ön satış ve jeton satışı sırasında WeToken yalnızca şu adresten satın alınabilir: proje web sitesi. WT satın almak için BTC veya ETH kullanılabilir. World Wi-Fi’larda daha fazla bilgi bulunabilir Orta sayfa.

Son düşünceler

Tokenleştirilmiş, küresel bir kablosuz internet altyapısı oluşturma fikri, çok umut verici görünen ve dünyadaki milyonlarca insan için faydalı olma potansiyeline sahip bir kavramdır. World Wi-Fi kurucularının Radius Wi-Fi ve Adrenta ile bu pazarda faaliyet gösterebileceklerini zaten kanıtlamış olmaları iyi bir işarettir..

World Wi-Fi’nin iş modelini nasıl ölçeklendirdiğini ve dünya genelinde yeni konumlara ücretsiz Wi-Fi erişimi sağladığını görmek ilginç olacak..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me