Demek Dogecoin madenciliği yapmak istiyorsunuz. İyi haber şu ki, insanlığın erişebileceği en başarılı meme madeni parayı madenciliğe başlamak için doğru yere geldiniz.

Gönderen topluluğa hoş geldiniz Jamaikalı Bobsleigh 2014 Olimpiyatları ekibi, yardım etti temiz su getir uzak bir Afrika Köyü’ne ve bir NASCAR sürücüsüne sponsor oldu Talladega Superspeedway’de – ve hepsi unutulmuş Japon Shiba Inu şemsiyesi altında.

Editörün notu: Bu Dogecoin madencilik incelemesi ilk olarak Kasım 2018’de yayınlandı. O zamandan beri yeni bilgileri ve piyasa güncellemelerini yansıtacak şekilde güncellendi. Daha ayrıntılı bir analiz için lütfen Dogecoin kılavuzumuza bakın.

Dogecoin: Çok Kısa Bir Tarih

Dogecoin, Billy Markus’un yardımıyla Jackson Palmer tarafından kuruldu. Ancak Dogecoin şaka olarak başladığından beri kurulduğunu söylemek biraz yanıltıcı, kripto topluluklarını takip eden ayın bir parodisi.

Şaka olan Dogecoin, Jackson Palmer tarafından başlangıçta Twitter’da ve daha sonra kendi kurduğu bir web sitesi olarak başlatıldı. Kripto para birimi Dogecoin, 2013 yılında Palmer ve Billy Markus tarafından kripto para birimlerini biraz daha eğlenceli ve ulaşılabilir kılmak umuduyla piyasaya sürüldü..

Doge, geçmişte hayırsever bağışları kitlesel fonlamak ve spor sponsorluklarını finanse etmek için kullanılmıştır. Daha yakın zamanlarda, kripto para birimi tüccarların benimsenmesini artırıyor ve enerjik Dogecoin topluluğunun ötesinde daha iyi kullanım örnekleri buluyor.

Peki Dogecoin nedir? Bazen bir milyar doları aşan, eğlenceyi seven bir altcoin / topluluk / mem.

Dogecoin Madenciliğine Giriş

Bitcoin ve Litecoin gibi diğer kripto para birimlerine kıyasla bazı temel Dogecoin ayrıntıları. Litecoin ve Dogecoin’in her ikisinin de Scrypt karma algoritmaları kullandığını unutmayın. Bu benzerlik, iki kripto para arasında birleştirilmiş madenciliği mümkün kıldı ve Dogecoin ile Litecoin’in aynı anda çıkarılmasına izin verdi. Bir fiyatına iki tane almak gibi.

25 Ekim 2018 itibarıyla (*) coinwarz.com (**) onchainfx.com

Dogecoin madenciliği için iki yaklaşım vardır. İlk olarak, tek başına mayın yapabilirsiniz, yani kendi başınıza hash gücü sağlıyorsunuz ve blokları onaylarken tek hayırsever sizsiniz. Tek başına madenciliği küçük ölçekte kârlı hale getirmek genellikle çok zordur ve daha büyük operasyonlar için en uygun olanıdır. Sadece kurcalamıyorsanız, bu durumda düzeltin, ancak bir kayıp bekleyin.

Ayrıca Dogecoin solo madenciliği yapmanın etrafta dolaşan bir fikir olduğunu da bilmelisiniz. öldü. Sonuç, ASIC’nin Litecoin madencilerinin, Dogecoin madenciliğindeki hash oranını o kadar yüksek tuttular ki, ödüller daha çok, doğrudan doğruya Dogecoin madenciliği değil, Litecoin birleştirme madenciliğinin dolaylı bir sonucudur..

Havuzlanmış madencilik, acemi madenci için daha yüksek bir yatırım getirisi arıyorsanız daha iyi bir yaklaşımdır. Havuzlanmış madencilik, hash güçlerine katkıda bulunan üyeler arasında ortak bir çabadır. Blok ödülleri, bir blok onaylandığında üyeler arasında orantılı olarak paylaşılır.

İlk başladığınızda, bir Dogecoin madencilik havuzuna katılmalısınız. Rekabet sert ve ASIC’ler de dahil olmak üzere bazı ciddi hash gücü var. ASIC’ler tarafından daha karlı Litecoin’in birleştirilmiş madenciliği, bu hash gücünün bir kısmının Doge ağında da kullanıldığı anlamına geliyor. Makul miktarda hashing gücünün bir havuzda toplanması, size daha büyük madencilik operasyonlarına karşı bile bloklar için rekabet etme yeteneği verebilir. Sonuçta, “kuruş, kuruş bir dolar kazanır.”

Dogecoin Madenciliğine Başlamak İçin Neye İhtiyacınız Var?

Madenciliğe başlayıp ardından Doge yağdırmadan önce, bunun gerçekleşmesi için birkaç şeye ihtiyacınız olacak.

 • Donanım. Başlamak için herhangi bir Windows, Mac OS veya Linux sistemi yeterli olacaktır. Temel makineler denemek için harikadır ancak ölçeklendirme, GPU’lar ve ASIC’ler dahil olmak üzere daha ciddi donanımlar gerektirir..
 • Yazılım. İşletim sisteminize ve donanımınıza bağlı olarak yazılım değişebilir. İşte birkaç örnek.
 • Dogecoin Cüzdan. Mayınlı Doge’nizi göndermek için bir yere ihtiyacınız olacak.
 • Bu noktada madenciliğe atlayabilirsiniz, ancak tek başına hareket etmenin ve tek başına Dogecoin madenciliğinin bir kar elde etmenin gerçekten zor olduğunu, özellikle de zamanınıza değer bir şey olduğunu unutmayın. Bunun yerine, Dogecoin madencilik havuzuna girin ve tatlı sinerjiden yararlanın.

  • Madencilik Havuzları. Scrypt madenciliğini destekleyen bir havuza ihtiyacınız olacak, işte başlamanıza yardımcı olacak birkaç iyi havuz.
  • Prohashing: X11, Equihash, SHA-256 ve Scrypt madencilik havuzları.
  • Çoklu alet: Birleştirilmiş Litecoin ve Dogecoin madenciliğini destekler.
 • Profesyonel ipucu: Dogecoin buradaki mutlak son oyununuzsa, diğer Scrypt coinlerini kazmayı ve bunları Dogecoin için satmayı düşünün. Daha az hashing gücüyle daha fazla Doge yakalayabilirsiniz.
 • Prohashing'de Dogecoin madenciliği

  Prohashing madencilerinin kontrol paneline bir bakış

  Alternatif olarak, Bulutta Dogecoin Madenciliği

  Dogecoin madenciliği yapmanın daha kolay bir yöntemi var ve bu bulut madenciliği. Bu uygulamalı yaklaşım, bir madencilik operasyonuna az çok satın almanızı sağlar. Hiçbir şeye sahip değilsiniz, bunun yerine donanımı daha büyük bir veri merkezinden kiralıyorsunuz. Madenciliği sizin için yürütüyorlar ve kendi paylarını alıyorlar ve tipik olarak elektrik için sizden ücret alıyorlar.

  Bulut madenciliği, donanıma bağlı kalmak istemeyen veya madenciliği yönetmekle ilgilenen herkes için güçlü bir seçenek olabilir. Ancak, çoğu sözleşme zaman kilitli olduğundan bulut madenciliği riskli olabilir. Yani, bir bulut madencisinden bir yıllık Dogecoin madencilik sözleşmesi alırsanız ve Doge’nin fiyatı madencilik ve elektrik maliyetinin altına düşerse, eminim bunu çözebilirsiniz, ancak yatırım getiriniz bir darbe alabilir.

  Aslında, Scrypt bulut madenciliği son zamanlarda bir darbe aldı ve buna Dogecoin de dahildir. Gibi en iyi bulut madenciliği hizmetleri Genesis Madencilik ve Eobot varsa çok daha az Scrypt madenciliği sözleşmesi var.

  Ayrıca hashing güç pazar yerleri de vardır. Nicehash, Scrypt madencilik sözleşmelerini hala alabileceğiniz yer. NiceHash, hashing gücünü alıcılarla eşleştirdiği için diğer bulut madenciliği havuzlarından biraz farklıdır. Satış için hashing gücü tek bir madencilik şirketinden değil, birçok geçici satıcıdan geliyor. Harika bir sistem ancak teklif verme ve fiyatlandırmaya hakim olmak biraz daha zor.

  Dogecoin’inizden Faiz Kazanabilir misiniz??

  Şu anda, Dogecoin depozitolarına faiz teklif eden herhangi bir kripto para birimi faiz hesabı yok. Bununla birlikte, kripto para birimi faiz hesap alanı daha fazla varlığı içerecek şekilde genişledikçe, BlockFi veya Celsius gibi bir şirketin Dogecoin ekleyebileceği mantıksal düşünce kapsamı tamamen dışında değildir. Ancak varlığın oynaklığı bu bağlamda kendi lehine çalışmayabilir..

  Dogecoin Madenciliği Üzerine Sonuç

  Nihayetinde, Dogecoin’i kâr elde etmek zor, mümkün ama zor olacak. Dogecoin milyonlarca değerinde olmasına rağmen asla para veya kârla ilgili olmadı. Öğrenmeye ve paylaşmaya istekli kripto meraklılarından oluşan açık ve misafirperver bir topluluktur.

  Dolayısıyla, topluluğun ruhuna göre, Dogecoin madenciliği kripto sahnesine girmenin erişilebilir bir yoludur. Madencilik için USB Scrypt ASIC madencileri gibi yeni, daha uygun fiyatlı seçenekler yapıldığından, dahil olmanın önündeki engeller her zamankinden daha düşük..

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me