Bitcoin Cash to Hard Fork: 32 MB bloka lielums un viedie līgumi

Bitcoin Cash to Hard Fork: 32 MB bloka lielums & Viedie līgumi

2017. gada 1. augustā Bitcoin Cash (BCH) sāka darboties kā cieta Bitcoin dakša (BTC), galvenokārt tāpēc, ka izstrādātāji nebija apmierināti ar Segregated Witness funkciju.

Kopš tā laika Bitcoin Cash un tā atbalstītāji ir radījuši diezgan lielu nepatikšanu kriptonauda pasaulē, īpaši mēģinājumi nolaupīt Bitcoin titulu kā “patieso bitcoin”.

Šodien Bitcoin Cash saņem savu cieto dakšiņu līdz 32 MB bloku lielumam, lai palielinātu lietotāju pieņemšanu un nodrošinātu lietotājiem ātrākus darījumus un zemākas izmaksas, novēršot mērogojamības vājās vietas.

Lai to komentētu, mēs sazinājāmies ar BTC.com Biznesa operāciju viceprezidentu Alehandro de la Torru. BTC.com sastāv no vairāk nekā 60 darbinieku komandas Amsterdamā un Pekinā, un uzcēla atvērtā koda kalnrūpniecības baseinu un maku, kas palīdz tālāk veidot Bitcoin decentralizēto ekosistēmu.

BTC.com sniedz interesantu skatījumu uz dakšiņu, jo to nesen iegādājās Pekinā esošais bitcoīnu ieguvējs Bitmain, ASIC mikroshēmu dizainers un viena no lielākajiem Bitcoin ieguves baseiniem operators.

Piedāvātā dakša palielinātu Bitcoin Cash bloka lielumu no 8 MB līdz 32 MB, kā arī ļaus izstrādātājiem veidot viedus līgumus virs Bitcoin Cash tīkla.

Alehandro de la Torre

Alehandro de la Torre

Alehandro atzīmēja atšķirības starp 2017. gada cieto dakšiņu un šodien esošo.

Šis laiks ir vairāk līdzīgs novembra cietajai dakšai, bet nedaudz atšķirīgs. Mūsdienu dakša nerada jaunu monētu un neizlabo esošo problēmu, bet gan stingri ievieš jauninājumus divos veidos. Pirmās būtiskās izmaiņas ir bloka lieluma ierobežojuma trīskāršošana no 8 līdz 32 MB, kas ir uz nākotni vērsta korekcija, lai pielāgotu lielāku darījumu caurlaidi vienā blokā. Es jūtos labāk, ka šis bloku lieluma pieaugums notiek tagad, kamēr Bitcoin Cash izmantošanai joprojām ir iespējas augt, nevis vēlāk, kad tīkls darbojas pilnā sparā.

Šis lielākais bloka izmērs dod Bitcoin Cash nedaudz iespēju pielāgoties, kaut ko citi blokķēdes ir meklējuši risināt citos veidos, piem. Zibens tīkls un pierādījums par likmi. Tas padara Bitcoin Cash nedaudz unikālu, jo mēģina atrisināt mērogošanas problēmu konsensa protokola slānī, vienlaikus saglabājot darba pierādīšanas modeli.

Kāpēc Bitcoin Cash, nevis cita monēta? Ko šī dakša sasniegs, ka Bitcoin Cash nevar?

BTC.com ir monētu agnostiķis. Mēs nemēģinām teikt, ka jums vajadzētu iegādāties Bitcoin Cash, izmantojot citu monētu. Mums ir viedoklis par dažām priekšrocībām, ko dod jaunās produkta funkcijas.


Piemēram, bloka lieluma ierobežojuma palielinājums piešķir Bitcoin Cash lielāko bloka lieluma ierobežojumu no jebkuras lielās monētas. Tas ir saistīts ar dažiem iespējamiem riskiem, par kuriem Bitcoin Core komanda brīdināja SegWit cietās dakšas laikos, taču fakts paliek fakts, ka vienkāršākais veids, kā Bitcoin tīklu mērogot, izmantojot Darba pierādījumu, ir palielināt bloka lieluma ierobežojumu, lai ļautu vairāk darījumi vienā blokā.

Otra galvenā iezīme, kuru mēs uzskatām par izdevīgu Bitcoin Cash izstrādes kopienai, ir jaunu un dažu vecu op-kodu iespējošana, kas atļauj krāsainus marķierus, otrā slāņa automatizētus procesus un viedo līgumu skriptu izveidi.

Kādi ir bloka lieluma pastāvīgas palielināšanas trūkumi?

Bloķēšanas lielums sākotnēji tika ierobežots, lai DDOS uzbrukumi neaizsprostotu tīklu. Tāpēc teorētiski lielāki bloku izmēri var būt neaizsargātāki pret surogātpasta uzbrukumiem.

Kā funkcionēs viedie līgumi?

Pēc bloka lieluma palielināšanas nākamais uzlabojums, ko piedāvā Bitcoin Cash, ir pievienot jaunus un atkārtoti iespējot vecus, iepriekš inaktivētus mašīnskriptu darbības kodus vai vienkāršāk “op-kodus”, kas izstrādātājiem dod rīkus, lai izveidotu viedie līgumi.

Šie mašīnkodi, ko Bitcoin Cash kopiena sauc par “Satoshi Op-kodus”, ļauj izstrādātājiem izveidot dažāda veida metadatu ieviešanu. Spējot izsaukt šīs funkcijas, izstrādātāji var izveidot “krāsainas monētas” vai reprezentatīvus žetonus. Tie ir žetoni, kurus var marķēt noteiktā veidā, lai tie atbilstu obligācijām, akcijām, dārgmetāliem, precēm un jebkuram fiziskam vai virtuālam objektam.

Pēdējās domas

Bitcoin Cash (BCH) šobrīd ir 4. lielākais marķieris, kura tirgus ierobežojums ir aptuveni USD 23,3B.

Būs interesanti redzēt, kā izvēršas Bitcoin Cash cietā dakša, un cerams, ka bez skandāliem nekā pirmais Bitcoin Cash push.

Laiks rādīs, vai šī piedāvātā cietā dakša spēj piedāvāt ātrāku darījumu ātrumu, zemākas izmaksas, kā arī viedo līgumu funkciju un nopelnīt augstu lietojamības līmeni izstrādātāju, kalnraču un lietotāju vidū.

Alehandro komentē ar nepamatotu optimismu: “Ir grūti pateikt, kas varētu iznākt no šīs jaunās funkcionalitātes, taču, ja mēs balstām savus pieņēmumus uz to, ko Ethereum ir spējis paveikt, īstenojot otro slāni, tad es uzskatu, ka tas dos Bitcoin Cash daudz vietas radošu un produktīvu ideju uzplaukšanai. Šajā nolūkā mums būs jāskatās, ko Bitcoin Cash kopienas izstrādātāji dara ar šīm jaunajām funkcijām un vai tirgus nolemj apmesties šajā jaunatklātajā bloka lielumā, kas vēl ir virzīts uz mērogu. ”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map